X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
соціальна та економічна географія україни

Завантажити презентацію

соціальна та економічна географія україни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СОЦІАЛЬНА ТА ЕКОНОМІЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

Слайд 2

Економі чна та соціа льна геогра фія — спеціальність, що займається розробленням наукових засад територіальної організації суспільства, дослідження територіального та комплексно-пропорційного аспектів розвитку продуктивних сил.

Слайд 3

Це передбачає глибоке вивчення процесу взаємодії суспільства з природою, розміщення виробництва, розселення населення, організації території з урахуванням природних, соціальних, економічних і екологічних чинників, прогнозування розвитку регіонів.

Слайд 4

Економіко-географічне положення і його господарська оцінка Наша держава лежить на півдні Східної Європи на межі західних і східних народів і культур, різних моделей соціально-економічного розвитку. Україна може мати великі економічні вигоди від особливостей свого географічного положення, через її територію проходять шляхи, які з'єднують Європу з Азією, північ з півднем. Наша країна розміщена так, що її ніяк не можна обминути підчас прокладання нових європейських комунікацій або ж експлуатації вже діючих.

Слайд 5

За рахунок плати за транзит щороку можна одержувати великі прибутки валютою чи в поставках нафтою, газом та ін. Велику користь держава може мати і від використання іншими країнами українських портів на Чорному й Азовському морях та на Дунаї.

Слайд 6

Сучасний адміністративний поділ Україна складається з 24 адміністративних областей і Автономної Республіки Крим.

Слайд 7

Сучасна система областей та районів України сформована з 1932 року, коли були утворені перші 7 областей замість існуючої до того адміністративної системи з 40 окру г та 406 районів і 29 938 населених пунктів. Станом на 1 січня 2011 р. в Україні були наступні адміністративно-територіальні одиниці: АРК та 24 області, 490 районів, 459 міст (з них 180 — міста спец. статусу, республіканського, обласного значення), 118 районів у містах, 885 селищ міського типу, 10278 сільських рад, 28457 сіл

Слайд 8

Геополітичні аспекти взаємодії з іншими державами Україна здійснює миролюбну політику, спрямовану на підтримання політичної і соціально-економічної стабільності в Європі і в усьому світі. Особливістю геополітичного положення України впродовж віків був геополітичний тиск із заходу (Польща), північного сходу (Росія) і півдня (Туреччина). Поступово геополітичний тиск з боку Польщі й Туреччини зійшов нанівець, але посилився з боку Росії. Досі в цій країні існують впливові політичні сили, які хотіли б підкорити Україну, перетворити її на колонію Росії і відверто про це заявляють.

Слайд 9

У XXI ст. перед Україною виникають заманливі перспективи завоювання ринків сусідніх країн, організації політичної й економічної взаємодії з пострадянськими країнами. За цих умов Україна об'єктивно зможе відігравати провідну роль у Східній, Центральній і Південно-Східній Європі. Вона створить альянс країн під власною політичною й економічною егідою.

Слайд 10

Місце України на політичній і економічній карті світу Територія У Україна має величезний природно-ресурсний потенціал для економічного розвитку і перетворення в економічно найпотужнішу державу Європи. Зарубіжні експерти вважають, що агропромисловий комплекс України здатен прогодувати, за умови передачі землі в приватну власність і створення фермерських господарств, близько 1 млрд осіб. країни розташована у Східній Європі.

Слайд 11

Участь України у світовому географічному поділі праці не можна обмежувати лише продукцією гірничо-видобувної промисловості чи АПК. Наша держава належить і до групи країн — світових лідерів у ви пуску деяких видів продукції машинобудування. Ці країни дуже пишаються тим, що вони здатні виробляти ту продукцію" яку під силу випускати лише 5— 9 країнам світу. Цим же по праву можемо пишатися і ми — українці. Так, Україна входить до світових лідерів за випуском ракет-носіїв, космічних апаратів, електрозварювального устаткування, атомних ліхтеровозів, військових суден, літаків тощо. За рівнем розвитку авіакосмічного комплексу Україна в Європі посідає провідне місце разом із Францією.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія