"Продовольча проблема людства"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Продовольча проблема – це проблема, яка проявляєтся в дефіциті продуктів харчування та недостатній їх калорійності, в нестачі вітамінів, білків тваринного походження. Вона визначається спроможністю Землі прогодувати нинішнє та майбутнє населення планети.
Виділяють чотири групи чинників, які впливають на глобальну продовольчу проблему: -природні умови і розміщення населення -світовий транспорт і зв'язок -політична ситуація у світі -світова економіка і торгівля
Згідно з даними ФАО , нині на планеті голодують понад 500 млн осіб, а ще 1 млрд осіб постійно недоїдають. Нині різні форми недоїдання в багатьох країнах, що розвиваються, є досить поширеним явищем для широких мас населення.
В цілому, світова економіка володіє достатніми ресурсами для того, щоб прогодувати в 2 рази більше людей, ніж проживає на Землі. Проте спостерігається розрив між основними районами виробництва та споживання продовольства і районами, де потерпають від голоду й недоїдання: В США, Канаді і Західній Європі спостерігається надлишок продовольства, а в країнах, що розвиваються, країнах Азії, Африки и Латинської Америки – їх нестача.
Масовий голод Масовий голод - важливий і сумний аспект відсталості країн; криза, що загрожує перерости в катастрофу. Кожен п'ятий мешканець Землі (близько 1 млрд. чоловік) сьогодні живе впроголодь. Щорічно від голоду помирає від 12-18 млн. осіб, з них 75% становлять діти. 1 працівник сільського господарства годує в країнах «третього світу» менше 2 осіб, тоді як у країнах Заходу - більше 20 чоловік; в тому числі в США - 80, у Бельгії, Нідерландах - 100 чоловік.
Шляхи вирішення Екстенсивний шлях, який полягає в подальшому розширенні орних, випасових, рибопромислових угідь. Інтенсивний шлях пов’язаний зі збільшенням виробництва продуктів харчування за рахунок використання сільськогосподарських територій шляхом механізації.
Заходи щодо вирішення проблеми: Зараз продовольчою проблемою зайнялося багато міждержавних офіційних та громадських організацій , до них приєдналися і впливові банки : МБРР, регіональні банки розвитку , спеціальний фонд ОПЕК , які фінансують численні проекти підйому сільського господарства в країнах, що розвиваються .
Схожі презентації
Категорії