X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“Принципи розміщення продуктивних сил”

Завантажити презентацію

“Принципи розміщення продуктивних сил”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презинтація на тему: “Принципи розміщення продуктивних сил”

Слайд 2

На основі пізнання закономірностей розміщення продуктивних сил і відповідно до цілей розвитку, які в свою чергу визначаються соціально-економічною стратегією і наявними ресурсами, розробляють принципи розміщення продуктивних сил.

Слайд 3

Принципи розміщення продуктивних сил - це головні напрями розвитку економіки та життєдіяльності загалом у просторовому аспекті на конкретний (наявний або прогнозний) період.

Слайд 4

Життєдіяльність людей триває у просторі, що називається географічним середовищем. Географічне середовище — це та частина географічної оболонки, що найбільш загос-подарена людиною і залучена до суспільного виробництва. Тут здійснюються всі види діяльності людей - розташування продуктивних сил

Слайд 5

Найважливішими принципами розміщення продуктивних сил є: 1. Принцип раціонального розміщення Зміст його полягає у такому розташуванні виробництва, яке забезпечувало б високу ефективність народного господарства.

Слайд 6

Принцип раціональності реалізується завдяки комплексу певних заходів. — відповідне наближення матеріаломістких, енергомістких, водомістких галузей до джерел палива, енергії й води. — наближення працемісткого виробництва до районів і центрів зосередження трудових ресурсів. .

Слайд 7

— наближення масового виробництва малотранспортабельної продукції до місць її споживання — запобігання зустрічним перевезенням однотипної продукції, сировини й палива з одного регіону до іншого

Слайд 8

2.Принцип оптимальності розміщення виробництва. Оптимальність означає вибір найкращого варіанта не лише з наявних, а з усіх можливих.

Слайд 9

3.Принцип збалансованості і пропорційності означає таке розміщення виробництва, за якого витримувалася б рівновага між виробничими потужностями, обсягом виробництва, з одного боку, та наявністю сировинних, енергетичних, водних, земельних, трудових, фінансових ресурсів регіону — з іншого.

Слайд 10

4.Принцип комплексного розміщення виробництва Практично він реалізується: — у комплексному використанні природних ресурсів, включно з відходами; — у раціональному використанні трудових ресурсів шляхом створення у регіоні такої структури господарства, за якої надається праця усім контингентам робочої сили; — у створенні єдиної інфраструктури; — у налагодженні ефективних виробничих зв'язків між підприємствами регіону.

Слайд 11

5.Принцип розміщення підприємств згідно з раціональниними формами суспільної організації виробництва. До таких форм належать концентрація, спеціалізація, кооперування й комбінування.

Слайд 12

6.Принцип урахування міжнародного територіального поділу праці. За цим принципом держава повинна розвивати такі галузі й різновиди виробництва, для яких вона має найкращі умови й продукція яких користується попитом на світовому ринку.

Слайд 13

7.Принцип збереження екологічної рівноваги. при виборі можливих варіантів розміщення виробництва перевага надається тим з них, які не спричиняють екологічної напруженості на певній території.

Слайд 14

8. Принцип обмеженого централізму обґрунтував В. Поповкін. Сутність принципу полягає в органічному поєднанні стратегічних інтересів країни й інтересів регіонів, підприємців, населення

Слайд 15

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія