Міжнародна організація Червоного Хреста
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця — це міжнародний гуманітарний рух в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців по всьому світу.
Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) - приватна організація, яка була заснована в 1863 році в Женеві, Швейцарія.
Національні товариства Червоного Хреста та Півмісяця, які представлені 186 національними об'єднаннями, які визнані МКЧХ та є повноправними членами федерації. Кожен з них працює в своїй країні згідно принципів міжнародного, гуманітарного права та статутів руху. В залежності від обставин, національні об'єднання можуть виконувати додаткові гуманітарні завдання, які безпосередньо не визначаються міжнародним законодавством чи мандатами членів міжнародного руху.
1867 рік - офіційна дата утворення Російського Червоного Хреста До середини 19 століття не існувало гарно функціонуючої системи забезпечення лікування поранених в бою солдатів та місць для їхнього безпечного розташування. В червні 1859 р швейцарський бізнесмен Анрі Дюнан їздив в Італію для того, щоб зустрітися з французьким імператором Наполеоном III для обговорення труднощів проведення бізнесу в Алжирі, який тоді був окупований Францією.
Ввечері 24 червня, коли він приїхав в містечко Сольферіно, де став свідком битви під час якої загинуло та було поранено близько 40 000 солдатів з кожного боку. Анрі Дюнан був шокований наслідками битви та відсутністю елементарної медичної допомоги пораненим
Повернувшись додому в Женеву він вирішив написати книжку, яку видав власним коштом під назвою "Спогади про Сольферіно" в 1862 році.
У результаті в 1864 (з 8 по 22 серпня) в Женеві відбулася конференція за участю офіційних представників 16 європейських країн, де була прийнята Женевська конвенція.
Існує,також, ЦЕНТР МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ та ЛІКАРНЯ НА ДОМУ При Східному Окружному Відділенні Російського Червоного Хреста працює центр медико-соціальної допомоги. У центрі ведуть прийом досвідчені медсестри і лікарі.
З метою полегшити страждання одиноких важкохворих жителів нашого округу з категорії людей похилого віку та інвалідів I і II груп, захистити права і гідність цих людей служба милосердя Східного окружного відділення Російського Червоного Хреста надала у 2001 році медико-соціальну допомогу вдома 250 нужденним.
У нашій країні щорічно близько 2 мільйонів чоловік отримує необхідну їм для порятунку життя кров або її компоненти. Більше 5 мільйонів чоловік отримує лікарські препарати, на виготовлення яких необхідна кров.
Після чорнобильської катастрофи пройшло багато років , Світ, у перші місяці і роки після аварії на Чорнобильській атомній станції,вражений подією, потроху забуває про те, що трапилося в квітні 86-го, про наслідки катастрофи.
Основою довгостроковій чорнобильської програми, яка реалізується вже протягом декількох років, є робота діагностичних лабораторій.
Бригада, що складається з восьми осіб: куди входять терапевт,спеціаліст по щитовидній залозі, лаборанти, водій – трудяться цілий рік у відрядженому режимі в найвіддаленіших регіонах, де немає закладів охорони здоров'я.
Бригада фахівців працює повністю на закордонних обладнанні та реагентах, без останніх сьогодні вона обійтися не може. Приміром, аналізатори крові, сечі формувала нам Англія. До програми періодично підключаються Японія, Голландія, Данія, Швеція, Фінляндія. І в міру того, як вона розвивається, формується і її фінансування.
У минулому році Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця зробила ще один дуже важливий крок - доставила в Білорусь етіроксін.
Як йдеться в щорічній доповіді організації, витрати Червоного Хреста перевищили мільярд доларів. Ці кошти пішли, перш за все, на допомогу в Судані, Сомалі, Іраку, Афганістані, на палестинських територіях і в Шрі-Ланці.
Міжнародний комітет Червоного Хреста тричі нагороджений Нобелівською премією миру - у 1917 р. «За діяльність із поліпшення становища військовополонених», у 1944 р. за діяльність в роки війни, яка повернула значення основоположним принципам солідарності людства, ототожнивши життєві інтереси народів і потребу в примиренні, та в соті роковини свого існування (1963).
Червоний Хрест розподілив 120 тисяч тонн продуктів – удвічі більше, ніж роком раніше. Продовольчу допомогу отримали понад 2,5 мільйона людей.
Схожі презентації
Категорії