X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Географія

Завантажити презентацію

Географія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тростянський Євген 11-б ФІЗИЧНА-ГЕОГРАФІЯ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Слайд 2

ГП Розташована на Півночі України в басейні середньої течії Дніпра, в межах лісової і лісостепової географічних зон. Площа її становить 28,1 тис. кв. км (бл. 4,8% території країни).    Область бідна корисними копалинами. Є будівельні матеріали (граніти, гнейси, цегельно-черепичні глини, мергель, кварцові піски), каоліни, торф, буре вугілля, є джерела мінеральних вод. Дані про площу і чисельності населення без м. Києва. На південному заході області виявлені запаси самородної золота, алмазів, платиноїдів, титано-цирконієві руди.

Слайд 3

КЛІМАТ Клімат помірно континентальний, м'який. Середня температура січня -5,8 ... -6,5 ° С, липня +19,2 ... +20,1 ° С. Тривалість періоду з температурами понад +10 ° С становить 155-165 днів. Опади 500-600 мм / рік, переважно в червні - липні.     Сприятливі кліматичні умови, наявність численних водних об'єктів визначають роль Київської області як важливого рекреаційного регіону, де функціонують санаторії, будинки і бази відпочинку, дитячі табори.

Слайд 4

ГРУНТОВО-РОСЛИННИЙ ПОКРИВ Грунти різноманітні. На півночі найбільш поширені дерново-підзолисті, лучні і болотні, в центральній і західній частинах - ОПОД-золених чорноземи, темно-сірі та світло-сірі лісові грунти, на півдні - глибокі малогумусні чорноземи. На Лівобережжі (в Лісостепу) зустрічаються чорноземи типові малогумусні, лугові солонцюваті, солончакові і ін

Слайд 5

РІЧКИ Річки, що пересікають сучасну Київщину, належать до басейну Дніпра, який тече в межах області на протязі 246 км. Всього в області 177 річок, серед яких - Прип'ять, Тетерів, Ірпінь, Стугна, Рось. На її території 55 водосховищ (найбільші з них Київське, більша частина Канівського), 2383 ставки. Річкові заплави утворюють понад 750 невеликих озер.

Слайд 6

ПРИРОДНІ ЗАПОВІТНИКИ В області налічується 85 територій та об'єктів природно-заповідного фонду, в т.ч. дендрологічний парк Олександрія і пам'ятки садово-паркового мистецтва - Згурівський і Кагарлицький парки.

Слайд 7

ПЯМ`ЯТКИ 211 нерухомих пам'яток області внесено до Державного реєстру національного культурного надбання. Багато населених пунктів Київщини мають давню історію, насичену подіями.

Слайд 8

ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ До найстаріших міст Київської області належить Переяслав-Хмельницький (до 1943 р. -Переяслав).Його назва вперше письмово зафіксована в договорі між Руссю і Візантією від 907 р. Там він згадується в числі трьох найбільших міст-фортець Київської держави. У ХІ-ХІІ ст. Переяслав був столицею великого князівства, що межувало на півночі і заході з Чернігівським і Київським князівствами, очолюваного в різний час Володимиром Мономахом, Юрієм Долгоруким.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія