X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Європа

Завантажити презентацію

Європа

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Країни Центральної і Східної Європи

Слайд 2

Україна Площа – 604 тис. км2 Населення – 47 млн. осіб Столиця – Київ

Слайд 3

Це найбільша за площею країна Європи. На півдні її омивають Чорне та Азовське моря. Наша країна займає вигідне географічне положення, оскільки розташована на перехресті шляхів між Європою та Азією. Природа України різноманітна и мальовнича. Більша частина території рівнинна. Середньовисотні гори Українські Карпати здіймаються на заході країни, Кримські гори — на півдні. Річка Дніпро, яку в Україні величають Славутичем, протікає з півночі на південь і впадає в Чорне море. Панує помірно континентальний клімат і тільки на Південному березі Криму - субтропічний середземноморський. Територія України лежить у межах трьох природних зон: мішаних лісів на півночі країни, лісостепу — в центрі, степу — на півдні. На значних площах поширені чорноземи — найродючіші ґрунти. Тому українські землі майже повністю розорано.

Слайд 4

Більшість населення країни становлять українці. Крім них проживають росіяни, білоруси, кримські татари, євреї, молдовани та ін. Яків інших країнах, переважає міське населення. Найбільші міста — Київ, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Одеса. Промисловість є основою економіки. У Донецькому басейні (Донбас) видобувають вугілля, яке є паливом для теплових електростанцій. Електроенергія виробляється і на атомних та гідравлічних станціях. Залізна руда і марганець слугують сировиною для чорної металургії. Українські машинобудівні підприємства виробляють різноманітне устаткування, літаки, верстати, прилади. Хімічна промисловість використовує поклади калійних солей і сірки для виробництва добрив. Розвинуті деревообробна, меблева, легка і харчова галузі. У сільському господарстві переважає вирощування зернових: пшениці, жита, кукурудзи, ячменю. Україна відома як район буряківництва світового значення. Цукрові буряки мають високий вміст цукру в коренеплоді, саме він використовується для виробництва цукру. На півдні великі площі зайнято під соняшником — олійною культурою, з насіння якої виготовляють харчову олію. Крим і Закарпаття — райони виноградарства. Розводять велику рогату худобу і свиней, овець — у степу і Карпатах. Розвинуто всі види транспорту. Залізниці та автошляхи зв'язують між собою найвіддаленіші куточки країни. Повітряний і морський транспорт сполучає Україну з 80 країнами світу. Головні морські порти: Іллічівськ, Одеса,Херсон, Керч. Трубопровідний транспорт доставляє нафту й газ.

Слайд 5

Слайд 6

Польща Площа – 313 тис. км2 Населення – 38 млн. осіб Столиця – Варшава

Слайд 7

Це велика європейська країна, сусідка України на північному заході. Вона має вихід до Балтійського мори. Природні умови Польщі сприятливі для розвитку господарства. Рельєф здебільшого рівнинний. Лише на півдні країни підносяться середньовисотні гори — Судети і Карпати. Помірний клімат дає можливість вирощувати сільськогосподарські культури помірного поясу. Найбільша річка — Вісла. Польща розташована в зоні мішаних лісів, проте лісами вкрита лише п'ята частина території. Поляки становлять майже 99% загальної кількості населення. Більшість жителів проживають у містах, найбільшими серед яких є Варшава, Краків і Лодзь.

Слайд 8

У Польщі розвинуто різні галузі промисловості. З надр видобувають вугілля, природний газ, руди кольорових металів, сірку. Країна — один із найбільших у світі виробників сірки, яка йде на виготовлення сірчаної кислоти, що використовується в різних галузях промисловості. Чорна і кольорова металургія забезпечують сировиною машинобудування, яке посідає чільне місце серед галузей обробної промисловості. Польські підприємства виробляють автомобілі, вагони, морські судна, продукцію електротехнічної і радіоелектронної галузі. Значного розвитку набули хімічна і нафтохімічна галузі. Текстильна промисловість випускає тканини.

Слайд 9

У сільському господарстві розвинуті і рослинництво, і тваринництво. На низовинній півночі країни вирощують жито, овес, ячмінь і картоплю, на височинах півдня, де найродючіші ґрунти, — пшеницю, кукурудзу, соняшник і цукрові буряки. Вирощують також овочі, фрукти та ягоди. У тваринництві переважає розведення великої рогатої худоби і свиней. Важливого значення надається птахівництву і рибальству. Країна має всі види сучасного транспорту: автомобільний, залізничний, повітряний, трубопровідний, водний — річковий і морський. Головний морський порт — Щецин. Польща відома як центр міжнародного туризму. В інші країни світу Польща продає кам'яне вугілля, кольорові метали, сірку, продукцію машинобудування, хімічної, легкої і харчової промисловості. З України Польща одержує чавун, сталь, нафтопродукти.

Слайд 10

Це цікаво знати

Слайд 11

Слайд 12

Білорусь Площа – 208 тис. км2 Населення – 10 млн. осіб Столиця – Мінськ

Слайд 13

Це північна сусідка України. Країна не має виходу до моря, проте вона розташована на перехресті важливих міжнародних транспортних шляхів із Європи в Азію. У Білорусі поширені полісся — піщані, часто заболочені низовини, вкриті мішаними й широколистими лісами. Всесвітньо відомим є національний парк Біловезька Пуща,це збереглися зубри (європейські бізони). Клімат — помірно континентальний. Найбільші річки — Дніпро і Прип'ять. Природні багатства білоруських надр незначні. Є торф, невеликі запаси кам'яного вугілля, кухонної та калійних солей. Більшість населення країни — білоруси. Крім них проживають також росіяни, українці, поляки. Густота населення невелика. Більшість населення проживає в містах. Найбільші міста: Мінськ, Брест, Гомель.

Слайд 14

Провідною галуззю промисловості є машинобудування, насамперед верстато-, автомобіле- і тракторобудування. Білорусь славитьтся виробництвом надважких вантажних машин «МАЗ» і «БелАЗ». Виготовляють також годинники, телевізори, холодильники. Продукція хімічної промисловості — мінеральні добрива, пластмаси, синтетичні волокна. Розвинуті харчова, легка і деревообробна галузі. Символом сільського господарства Білорусіє льон-довгунець - цінна прядильна культура, яка йде на виготовлення лляних тканин. Вирощують зернові культури — жито, ячмінь, пшеницю, а також картоплю й цукрові буряки. У тваринництві переважають розведення великої рогатої худоби молочно-м'ясних порід, свинарство й птахівництво. Розвинуті сухопутні види транспорту. Трубопроводами країна одержує нафту і природний газ із Росії. В інші країни Білорусь продає продукцію текстильної, деревообробної, хімічної та електротехнічної галузей.

Слайд 15

Слайд 16

Росія Площа – 17 млн. км2 Населення – 143 млн. осіб Столиця - Москва

Слайд 17

Росія - найбільша за площею держава світу. Її територія розташована в 10 часових поясах, вона межує з 14 країнами, омивається морями трьох океанів — Атлантичного, Північного Льодовитого й Тихого. Широкий вихід до океанів дає можливість використовувати їх водні простори як шляхи сполучення та як джерело різноманітних природних багатств. Росія знаходиться в двох частинах світу — Європі та Азії, тому це євразійська країна. ПРИРОДНІ УМОВИ: Природа Росії, яка простяглася на тисячі кілометрів як з півночі на південь, так і з заходу на схід, надзвичайно різноманітна. Європейська частина Росії, що тягнеться від її західних кордонів до Уральських гір, рівнинна. Вона лежить на величезній Східноєвропейській рівнині. Далі на схід починається азійська частина — Сибір і Далекий Схід. Неозорі простори так само лежать на рівнинах — Західносибірській та Середньосибірському плоскогір'ї. На півдні їх обмежують гори Алтай і Саяни. На Далекому Сході переважають гори.

Слайд 18

Клімат Росії дуже контрастний: від суворого арктичного на Крайній Півночі до спекотного й сухого пустельного на узбережжі Каспійського моря та вологого мусонного на Далекому Сході. Напрочуд різноманітними є й грунти та рослинний покрив. Значні площі країни вкриті лісами. На її території протікають великі річки світу — Волга, Об, Єнісей, Лена, які використовуються як шляхи сполучення та джерело електроенергії. Є великі озера: Каспійське море, Байкал, Ладозьке. У багатьох районах Сибіру і Далекого Сходу поширена багаторічна мерзлота. Росія належить до небагатьох країн світу, які забезпечені практично всіма мінеральними ресурсами для успішного розвитку господарства: і паливними (нафтою, природним газом, кам'яним і бурим вугіллям, торфом, горючими слан- цями), і рудними (залізною, марганцевою і рудами кольорових металів), і нерудними (алмазами, солями, графітом, будівельною сировиною та ін.).

Слайд 19

НАСЕЛЕННЯ. Росія — багатонаціональна країна, де проживають представники понад 130 різних народів. Росіяни становлять переважну більшість — 80 %. Серед національних меншин багато українців. По території населення розміщується вкрай нерівномірно: 2/з проживають в європейській частині країни із сприятливими природними умовами. Значно менша густота населення в азійській частині, де панує різкоконтинентальний клімат. Великі міста — Москва, Санкт-Петербург, Новосибірськ. ГОСПОДАРСТВО. Потужною галуззю промисловості є гірничодобувна. Великі родовища природного газу й нафти зосереджені в Західному Сибіру, за їх видобутком Росія є одним із світових лідерів. У країні є значні поклади кам'яного вугілля (Кузнецький, Печорський басейни), залізних (Курська магнітна аномалія, Урал) та марганцевої руд. Отже, чорна металургія забезпечена власною сировиною і Росія є одним із найбільших у світі виробників чавуну і сталі. Підприємства кольорової металургії виплавляють мідь, алюміній, нікель, свинець, цинк, золото та інші метали. Електроенергію виробляють потужні теплові, гідравлічні та атомні електростанції.

Слайд 20

Машинобудування Росії високорозвинуте. Його численні підприємства випускають локомотиви і вагони, судна та автобуси, вантажні й легкові автомобілі, комбайни і трактори, літаки та авіакосмічне устаткування, верстати і прилади. Хімічна промисловість виробляє пластмаси, мінеральні добрива, хімічні волокна, шини. Деревообробна галузь зосереджена в північних і східних районах, де є лісові ресурси. З галузей легкої промисловості поширені текстильна, швейна, взуттєва. Харчова промисловість розвивається у великих містах і приміських зонах. У сільському господарстві провідну роль відіграє тваринництво, яке використовує кормову базу різних природних зон. Так, у тундрі і лісотундрі розводять північних оленів, у степах і напівпустелях — овець, у горах Алтаю — кіз і оленів маралів, у Бурятії і Туві — яків. Повсюдно поширене розведення великої рогатої худоби, свиней і птиці. У річках, озерах і морях виловлюють рибу. Рослинництво також є багатогалузевим. Смуга лісостепів і степів — основна житниця країни, де вирощують зернові: пшеницю, жито, кукурудзу. З технічних культур культивують соняшник, цукрові буряки, льон. Повсюдно садять картоплю та овочі. У Росії розвинуті всі види транспорту. Основну роль відіграє залізничний транспорт, що здійснює найбільші за обсягом вантажні та пасажирські перевезення. Річковим транспортом користуються для внутрішніх перевезень. Морський використовується для сполучення із зарубіжними країнами. Найбільші порти: Санкт-Петербург, Новоросійськ, Мурманськ. У зв'язку з величезними розмірами країни особливо важливе значення має авіаційний транспорт, який здатний швидко долати великі відстані та досягати важкодоступних районів Півночі й Сибіру. Трубопроводами, за довжиною яких Росія поступається тільки США, нафту й газ транспортують у країни Європи.

Слайд 21

Це цікаво знати.

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія