X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Енергетична проблема людства"

Завантажити презентацію

"Енергетична проблема людства"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Енергетична проблема людства

Слайд 2

Глобальна енергетична проблема - проблема надійного забезпечення людства паливом і енергією

Слайд 3

Розвиток технічної цивілізації на Землі в XX столітті характеризується стрімким збільшенням енергоспоживання. За оцінками, в 1945-1995 pp. населення планети використало 2/3 всього палива, добутого людством за час свого існування.

Слайд 4

Географія виробництва і споживання енергоносіїв у світовому господарстві

Слайд 5

Географія виробництва і споживання енергоносіїв у світовому господарстві

Слайд 6

Енергія – істотний компонент соціального й економічного росту На кожного жителя планети виробляється 2 кВт енергії, а для забезпечення загальновизнаних норм якості життя необхідно 10 кВт

Слайд 7

Регіональні зміни енергоспоживання Сучасне збільшення середньосвітового енергоспоживання на душу населення в основному пов'язане зі швидким зростанням цього показника в країнах Латинської Америки, Східної та Південно-Східної Азії. За прогнозами, через 20 років 70 % приросту споживання енергії припадатиме на країни, що розвиваються.

Слайд 8

Енергетична проблема з часом буде загострюватись у зв'язку з: розширенням виробництва; зростанням населення; збільшенням обсягу видобудку (який подвоюється кожні 15-20 років)

Слайд 9

Негативні наслідки Погіршення гірничо-геологічних умов залягання мінерального палива і відповідно подорожчання його видобутку. Погіршення екологічної ситуації. Глобальна конкурентна боротьба за паливно-енергетичні ресурси між гігантськими паливними корпораціями , угрупуваннями країн, що розвиваються.

Слайд 10

З часом погіршуються умови видобутку корисних копалин. Найзручніші та найближче розташовані до поверхні шари корисних копалин уже вичерпані. Доводиться занурюватись вглиб або видобувати в складних природних умовах: у пустелях, заполярних районах, на дні океану. Подорожчання видобутку палива

Слайд 11

Масове використання викопного палива завдає збитків природі і здоров’ю людей через викиди, що містять важкі метали, двоокис сірки, окис азоту тощо. Це веде до посилення “парникового ефекту” і викликає потепління клімату

Слайд 12

Загострюється боротьба за енергоресурси Виникають міжнародні конфлікти між країнами за території, що містять поклади енергоресурсів, між енерговиробляючими компаніями за доступ до вигідних родовищ, збільшуються ризики щодо стабільності енергопостачання.

Слайд 13

Існує два шляхи подолання енергетичної проблеми: інтенсивний екстенсивний

Слайд 14

Екстенсивний Екстенсивний шлях передбачає пошук та освоєння нових басейнів та родовищ корисних копалин. Уже розпочато видобуток корисних копалин на шельфі. З часом, можливо, необхідно буде освоювати ресурси Місяця та інших планет.

Слайд 15

Інтенсивний Використання альтернативних видів енергії (енергія Сонця, вітру, термальних вод та інших джерел), які належать до невичерпних і екологічно чистих. Збільшення частки атомної енергетики при дотриманні правил експлуатації АЕС. Використання енергозберігаючих технологій (зменшення металоємності продукції, збільшення тривалості життя виробів). Комплексне використання сировини, створення маловідходного і безвідходного виробництва. Перехід на наукомісткі технології, пов’язані з використанням комп’ютерних та інших слабкострумових пристроїв. Економія енергії в побуті й на виробництві за рахунок удосконалювання ізоляційних властивостей будинків, контролю витрати електроенергії тощо.

Слайд 16

Енергія вітру Загальний вітроенергетичний потенціал Землі майже в 30 разів перевищує річне споживання електрики у всьому світі

Слайд 17

Енергія світового океану Енергетичні ресурси океану відновні і практично невичерпні. Досвід експлуатації вже діючих систем океанської і морської енергетики свідчить, що вона майже не завдає шкоди навколишньому середовищу.

Слайд 18

Енергія сонця Енергія  в формі радіації та світла. Ця енергія значною мірою керує кліматом та погодою та є основою життя.

Слайд 19

Енергія землі  Промислове отримання енергії, зокрема електроенергії, з гарячих джерел, термальних підземних вод.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія