X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Застосування інтерференції"

Завантажити презентацію

"Застосування інтерференції"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Застосування інтерференції

Слайд 2

Інтерференція світла – перерозподіл інтенсивності світла в результаті накладення (суперпозиції) декількох світлових хвиль. Це явище супроводжується в просторі максимумів і мінімумів інтенсивності. Її розподіл називається інтерференційною картиною.

Слайд 3

Застосування інтерференції є дуже великим і важливим. Інтерференція має найширше застосування для вимірювання довжини хвилі випромінювання, показників заломлення і дисперсійних властивостей речовини, для вимірювання кутів, лінійних розмірів деталей в довжині світлової хвилі. Використовується для дослідження тонкої структури спектральної лінії, контролю якості оптичних систем.

Слайд 4

На використанні інтерференції світла заснована дія інтерферометрів та інтерференційної спектроскопії. Метод голографії також заснований на інтерференції світла. Також інтерференцію широко використовують у радіотехніці і акустиці для створення складних антен.

Слайд 5

Інтерференцію поляризованих променів широко використовують у кристалооптиці для визначення структури та орієнтації осей кристала, в мінералогії – для визначення мінералів та їх порід, для виявлення та досліджень напружень і деформацій у твердих тілах, а також для створення вузькосмугових світлофільтрів.

Слайд 6

За допомогою інтерференції можна оцінити якість обробки поверхні виробу з точністю до 1/10 довжини хвилі. Для цього потрібно створити тонкий клиноподібний прошарок повітря між поверхнею зразка і дуже гладкою еталонною пластиною. Тоді нерівності поверхні викличуть помітні викривлення інтерференційних смуг.

Слайд 7

Інтерферометр – вимірювальний прилад, в якому використовуються інтерференція хвиль. Принцип дії всіх інтерферометрів однаковий, і відрізняються вони лише методами отримання когерентних хвиль і тим, яка величина безпосередньо використовується.

Слайд 8

Інтерференція двох хвиль від двох точкових джерел. Максимуми показано блакитним, провали — червоним/жовтим. Картина інтерференції двох кругових когерентних хвиль, у залежності від довжини хвилі та відстані між джерелами.

Слайд 9

Компакт-диск Мильна бульбашка Інтерференція світла у природі та техніці

Слайд 10

Пір’я птахів Метелик Інтерференція світла у природі та техніці

Слайд 11

Дякую за перегляд! Виконала Учениця 11-А класу НВК №6 м. Хмельницького Дорох Анастасія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика