"Застосування інтерференції"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Інтерференція світла – перерозподіл інтенсивності світла в результаті накладення (суперпозиції) декількох світлових хвиль. Це явище супроводжується в просторі максимумів і мінімумів інтенсивності. Її розподіл називається інтерференційною картиною.
Застосування інтерференції є дуже великим і важливим. Інтерференція має найширше застосування для вимірювання довжини хвилі випромінювання, показників заломлення і дисперсійних властивостей речовини, для вимірювання кутів, лінійних розмірів деталей в довжині світлової хвилі. Використовується для дослідження тонкої структури спектральної лінії, контролю якості оптичних систем.
На використанні інтерференції світла заснована дія інтерферометрів та інтерференційної спектроскопії. Метод голографії також заснований на інтерференції світла. Також інтерференцію широко використовують у радіотехніці і акустиці для створення складних антен.
Інтерференцію поляризованих променів широко використовують у кристалооптиці для визначення структури та орієнтації осей кристала, в мінералогії – для визначення мінералів та їх порід, для виявлення та досліджень напружень і деформацій у твердих тілах, а також для створення вузькосмугових світлофільтрів.
За допомогою інтерференції можна оцінити якість обробки поверхні виробу з точністю до 1/10 довжини хвилі. Для цього потрібно створити тонкий клиноподібний прошарок повітря між поверхнею зразка і дуже гладкою еталонною пластиною. Тоді нерівності поверхні викличуть помітні викривлення інтерференційних смуг.
Інтерферометр – вимірювальний прилад, в якому використовуються інтерференція хвиль. Принцип дії всіх інтерферометрів однаковий, і відрізняються вони лише методами отримання когерентних хвиль і тим, яка величина безпосередньо використовується.
Інтерференція двох хвиль від двох точкових джерел. Максимуми показано блакитним, провали — червоним/жовтим. Картина інтерференції двох кругових когерентних хвиль, у залежності від довжини хвилі та відстані між джерелами.
Схожі презентації
Категорії