X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Закон Паскаля. Сполучені посудини

Завантажити презентацію

Закон Паскаля. Сполучені посудини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Властивість води — передавати тиск, що здійснюється на її поверхні (у бочці) по всьому об’єму, кожній точці стінки або дна бочки.

Слайд 3

Тиск, здійснюваний зовнішніми силами на рідину або газ, передається без зміни в кожну точку рідини або газу. Це твердження називають законом Паскаля.

Слайд 4

Властивістю рідини передавати в усі сторони здійснюваний на неї тиск пояснюється явище «гідростатичний парадокс». Пояснюється гідростатичний парадокс тим, що оскільки гідростатичний тиск р завжди нормальний до стінок посудини, силатиску на похилі стінки має вертикальну складову p1, що компенсує вагу зайвого, порівняно з циліндром 1, об’єму рідини в посудині 3 і вагу відсутнього, порівняно з циліндром 1, об’єму рідинив посудині 2. Сила, з якою рідина тисне на дно посудини, не залежить від форми посудини, якщо посудини мають однакову площу дна й однакову висоту стовпа рідини.

Слайд 5

Посудини, що мають загальну частину, що з’єднує їх, називають сполученими. Якщо подумки проведемо через середину трубки, що з’єднує дві посудини, вертикальну площину, то тиски ліворуч і праворуч від площини будуть рівні p1 й p2. Нерухома однорідна рідина у сполучених посудинах будь-якої форми встановлюється на одному рівні.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Питання 1. Яку властивість рідин і газів пояснює дія закону Паскаля? 2. Які приклади сполучених посудин ви можете навести? 3. Як розташовується однорідна рідина в сполучених посудинах? 4. Як зміниться розташування рівнів у сполучених посудинах для неоднорідних рідин? 5. Яке практичне застосування сполучених посудин? Наведіть приклади сполучених посудин у побуті.

Слайд 9

Задачі 1. У лівому коліні заповнених водою сполучених посудин над водою знаходиться шар гасу висотою hг = 10 cм. В якому з колін рівень рідини вище? На скільки?

Слайд 10

Слайд 11

2. В U-подібну трубку налили ртуть. У ліву трубку долили 20 см гасу. Скільки води необхідно долити в праву трубку, щоб поверхні ртуті в трубках були на одному рівні?

Слайд 12

Поміркуй 1. Чи виконується закон Паскаля в невагомості? Наведіть приклад, що підтверджує вашу відповідь. 2. На рисунку показана морська бухта з підводною печерою. На якого з водолазів вода буде чинити більший тиск: на того, котрий перебуває у відкритому морі, чи на того, котрий перебуває в печері?

Слайд 13

3. Чи справедливий закон сполучених посудин в умовах невагомості? 4. Чому водонапірна башта повинна бути вище будинків, які забезпечуються водою із цієї вежі?

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

2. Виберіть правильне твердження. По тонкому льоду безпечніше повзти, ніж іти. А Людина, що повзе, тисне на лід з меншою силою, ніж та, що йде. Б У людини, що йде, площа опори більше, ніж у тої, що повзе. В Людина чинить на лід менший тиск, ніж та, що йде.

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Високий рівень 1. а) Два чоловіки однакової маси лежать — один на підлозі, інший на дивані. Чи однакові сили тиску, здійснювані ними на опору? Чому диван здається більш м’яким, ніж підлога? б) На столі стоїть суцільний мідний куб. Яка маса куба, якщо він чинить на стіл тиск 8 кПа?

Слайд 21

Слайд 22

Джерела: 1. Усі уроки фізики. 8 клас./ Кирик Л. А.— Х.: Вид. група «Основа», 2008.— 352 с. 2. Сайти: childrenpedia.org, fizika.hut.ru, dzm-k.ru Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2011

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика