X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Властивості електромагнітних хвиль"

Завантажити презентацію

"Властивості електромагнітних хвиль"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Властивості електромагнітних хвиль

Слайд 2

Електромагнітні хвилі – це поширення в просторі вільного електромагнітного поля або система електричних і магнітних полів, що періодично змінюються.

Слайд 3

Христия н Гю йгенс (1629-1695) нідерландський фізик, механік, математик і астроном, винахідник маятникового годинника з анкерним обмежувачем, автор хвильової теорії світла, праць з оптики і теорії імовірності, відкривач кільця Сатурна і його супутника.

Слайд 4

Фронт хвилі — поверхня у просторі, коливання в кожній точці якої при поширенні хвилі мають однакову фазу. У випадку плоскої монохроматичної хвилі фронт хвилі — площина, перперндикулярна хвильовому вектору. При випромінюванні точкового джерела фронт хвилі — сфера. В загальному випадку фронт хвилі — складна поверхня, яку в кожній точці можна охарактеризувати двома радіусами кривини.

Слайд 5

Поширення електромагнітних хвиль

Слайд 6

Кожна точка фронту хвилі І є центром випромінювання вторинних елементарних хвиль 1,2,3,4,5,6,7; Поверхня ІІ, яка є обвідною до них, через час ∆t дає нове положення фронту хвиль. АВ- напрямок переміщення фронту хвиль. Чим далі від точки О переміщується фронт хвиль(АВ) тим меншою стає його кривизна в точці В. Тому на великій відстані від джерела світла маленьку ділянку сферичного фронту хвилі на практиці можна вважати плоскою, а промені паралельними.

Слайд 7

Заломлення електромагнітних хвиль

Слайд 8

Заломлення хвиль – зміна напрямку її розповсюдження відповідно до зміни швидкості

Слайд 9

Електромагнітні хвилі зазнають заломлення на межі діелектрика. Якщо помістимо на місце пластини трикутну призму з діелектрика, наприклад, з парафіну, під час повертання призми спостерігатимемо зникнення й появу звуку. За допомогою генератора можна спостерігати й найважливіші хвильові явища — інтерференцію і дифракцію електромагнітних хвиль. Інтерференцію, зокрема, можна спостерігати так. Генератор і приймач розміщують один проти одного (і потім знизу підносять металеву пластину. При цьому спостерігається почергове послаблення і посилення звуку, що пояснюється інтерференцією двох хвиль, з яких одна поширюється безпосередньо від антени генератора, а друга — після відбивання від пластини.

Слайд 10

При переході світлових променів з одного прозорого середовища в інше напрями променів змінюються (світло заломлюється).

Слайд 11

Причини поляризації Проходження світла через деякі кристали (турмалін). Відбивання та заломлення світла не межі двох діелектриків. Подвійне світлозаломлення.

Слайд 12

Інтерференція хвиль – явище додавання хвиль від кількох когерентних джерел

Слайд 13

Дифракція хвиль – заходження хвиль в область геометричної тіні

Слайд 14

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика