вирощування кристалів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Криста л — тверде тіло з упорядкованою внутрішньою будовою, що має вигляд багатогранника з природними плоскими гранями: впорядкованість будови полягає у певній повторюваності у просторі елементів кристала (атомів, молекул, йонів), що зумовлює виникнення т. зв. кристалічної ґратки. Завдяки подібній будові кристалічні речовини мають характерні властивості, як: стала температура плавлення спайність анізотропія пружність З кристалів складаються сніг і крига, гірські породи, цукор тощо. Форми кристалів поділяють на сингонії. Речовини, що не мають кристалічної ґратки, називають аморфними речовинами. Кристал кварцу. Кристал галію Штучний кристал бісмуту
Парофазна епітаксія Процес парофазного нарощування речовини оснований на реакціях синтезу або перекристалізації за рахунок хімічного перенесення, а також на перенесенні речовини шляхом випаровування та конденсації. Один із способів має назву сендвіч-методу (метод малих інтервалів). Він полягає в тому, що вихідний порошкоподібний матеріал поміщають на малій відстані (0,1—1,0 мм) від монокристалічної підкладки, температура якої на 20—40° нижче, ніж у вихідної речовини. В присутності газу-носія (наприкла, водяна пара, галогени) відбувається кристалізація речовини на підкладці з дуже малими втратами (коефіцієнт перенесення досягає 90% від маси вихідної речовини).
Досконалішим та універсальним є метод, оснований на синтезі твердої речовини з летючих компонентів чи їх сполук. Легуючі домішки вводять у вигляді паровидних сполук. Використання цих сполук дає можливість дуже точно і легко керувати дозуванням компонентів з'єднання та легуючих домішок. в результаті вдається отримати шари твердих розчинів зі змінним за товщиною складом, що необхідно тоді, коли підкладка та нарощуваний матеріал мають погану сумісність
Історія отримання штучних кристалів Першу спробу отримання штучних кристалів можна віднести до Середньовіччя, до періоду розквіту алхімії. І хоча кінцевою метою дослідів алхіміків було одержання золота з простих речовин, можна припустити, що вони намагалися виростити кристали дорогоцінних каменів. Трохи пізніше були синтезовані кристали багатьох дорогоцінних каменів, що знайшли поряд з природними широке застосування не тільки в якості ювелірної сировини, але і в промисловості, де знадобилися вже монокристали досить великих розмірів.
Вирощування кристалів солі В ємність наливається вода, і ємність ставиться в каструльку з теплою водою. У ємність насипте сіль і залиште хвилин на п’ять, заздалегідь розмішавши. Ємність нагріється, і тоді сіль розчиниться. Додайте ще солі і ще раз перемішайте, поки сіль не припинить розчинення і не почне осідати на дні. Перелийте його в чисту ємність аналогічного обсягу, приоравши надлишки солі на дні. Візьміть великий кришталик кухонної солі, поставтейого на нитку і підвіште, щоб він не торкався стінок ємності. Вже через пару днів ви можете помітити значне збільшення кришталика, він буде рости кожен день.
Схожі презентації
Категорії