X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Самоіндукція. Електрорушійна сила самоіндукції, індуктивність. Енергія магнітного поля котушки зі струмом"

Завантажити презентацію

"Самоіндукція. Електрорушійна сила самоіндукції, індуктивність. Енергія магнітного поля котушки зі струмом"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Самоіндукція. Електрорушійна сила самоіндукції, індуктивність. Енергія магнітного поля котушки зі струмом Мірзоян Роман 202 н.в.

Слайд 2

Самоіндукція — явище виникнення електрорушійної сили в провіднику при зміні електричного струму в ньому. Знак електрорушійної сили завжди такий, що вона протидіє зміні сили струму. Самоіндукція призводить до скінченного часу наростання сили струму при вмиканні джерела живлення і спадання струму при розмиканні електричного кола.

Слайд 3

Величина електрорушійної сили самоіндукції визначається за формулою:

Слайд 4

Індуктивність — фізична величина, що характеризує здатність провідника нагромаджувати енергію магнітного поля, коли в ньому протікає електричний струм. Позначається здебільшого латинською літерою L, у системі СІ вимірюється в Генрі.

Слайд 5

Дорівнює відношенню магнітного потоку Φ через контур, визначений електричним колом, до величини струму І в колі, тобто:

Слайд 6

Енергія магнітного поля, створеного електричним струмом у колі, визначається формулою:

Слайд 7

Явище самоіндукції підтверджує дію закону збереження і перетворення енергії в електромагнітних явищах. Унаслідок явища самоіндукції при замиканні електричного кола з'являється ЕРС самоіндукції , яка за правилом Ленца мала б компенсувати ЕРС джерела струму і, тим самим, унеможливити встановлення струму певного значення в електричному колі.

Слайд 8

Насправді такого не спостерігається. Хоча й протягом певного часу, але в колі врешті-решт встановлюється струм, значення якого визначається лише законом Ома для повного кола.

Слайд 9

Закон Ома для повного кола:

Слайд 10

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика