X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розрахунок електричного опору провідників. Залежність опору від температури

Завантажити презентацію

Розрахунок електричного опору провідників. Залежність опору від температури

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розрахунок електричного опору провідників. Залежність опору від температури

Слайд 2

Під час нагрівання волоска розжарення стрілка гальванометра відхилиться лише на половину шкали, демонструючи зменшення сили струму. При збільшенні температури опір металів зростає.

Слайд 3

Гейке Камерлінг-Оннес (1853–1926) — нідерландський фізик, лауреат Нобелівської премії (1913 р.). Відкрив явище надпровідності металів Джон Бардін, Леон Купер, Джон Роберт Шриффер лауреати Нобелівської премії з фізики (1972 р.) за розробку квантової теорії надпровідності.

Слайд 4

Явище надпровідності металів З наближенням до нульової позначки питомий опір цих металів стрибком падає до нуля — метал переходить у надпровідний стан.

Слайд 5

Задача 1 Дано: мідь Із таблиці: Відповідь:

Слайд 6

Задача 2 Дано: нікелін Із таблиці: Відповідь:

Слайд 7

Задача 3 Дано: Із таблиці: Відповідь:

Слайд 8

Домашнє завдання 1. Вивчити теоретичний матеріал уроку. 2. Розв’язати задачі за посібником: Задача 6.24. Який опір має нікеліновий провід завдовжки 200 м і з площею поперечного перерізу ? Задача 6.36. Під час ремонту нагрівального елемента електричної праски нікеліновий дріт завдовжки 250 м замінили на ніхромовий дріт з такою самою площею поперечного перерізу. Якої довжини потрібно взяти нікеліновий дріт, щоб праска після ремонту працювала так само, як і до?

Слайд 9

Домашнє завдання Задача 6.43. Який опір має відрізок алюмінієвого дроту завдовжки 1962,5 м, якщо радіус перерізу дроту дорівнює 2,5 мм? Творче завдання. Як пояснити такий парадокс: під час проходження струму проводи майже не нагріваються, а волосок розжарення лампи розжарюється до білого? Між тим сила струму в проводі й у лампі однакова, а опір провода (за певної довжини) може сильно не відрізнятися від опору волоска розжарення.

Слайд 10

Дякую за увагу!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика