X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Прості механізми

Завантажити презентацію

Прості механізми

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Прості механізми Виконала: Рожкова Людмила Олександрівна вчитель фізики Томашівського НВК Уманської районної ради “Дайте мені точку опори і я зрушу землю” Архімед

Слайд 2

ознайомитись з видами простих механізмів і їх використанням; навчитися розпізнавати прості механізми в побуті; вчитися самостійності і допитливості Мета:

Слайд 3

Людина постійно прагнула полегшити свою роботу, пов'язану з переміщенням і підніманням важких предметів, використовуючи різні механізми.

Слайд 4

Механізми – пристрої для перетворення руху й сили. Прості механізми: колесо, важіль, блоки (нерухомий і рухомий), гвинт, клин, похила площина.

Слайд 5

Ко лесо — простий механізм, призначений для перетворення поступального руху в обертовий і навпаки.

Слайд 6

Ва жіль — тверде тіло (стержень), що може обертатися навколо нерухомої точки (опори). - застосовується для підйому вантажів.

Слайд 7

Блок являє собою колесо з жолобом по колу, що обертається навколо своєї осі (жолоб призначений для каната, ланцюга, ременя і т. п.)

Слайд 8

Два види блоків: 1) Нерухомий блок – вісь якого закріплена і при підйомі вантажів не опускається й не піднімається - не дає виграшу в силі, але дозволяє змінювати напрямок дії сили

Слайд 9

2) Рухомий блок – вісь якого піднімається й опускається разом з вантажем - дає виграш у силі у два рази

Слайд 10

Клин – трикутний загострений з однієї сторони предмет, який використовується для розщеплення твердих тіл - ним вертикально прикладена сила створює горизонтальну силу в речовині

Слайд 11

Гвинт - металевий стрижень зі спіральним різьбленням і голівкою для обертання навколо осі.

Слайд 12

Похи ла площина  — один із простих механізмів, призначений для зменшення сили, за допомогою якої можна підняти вантаж на висоту.

Слайд 13

Приклади похилої площини: сходи, драбина ескалатори – рухомі сходи конвеєр пандус фунікуле р

Слайд 14

Сходи, драбина

Слайд 15

Ескалатори – рухомі сходи

Слайд 16

Конвеєр (з роликами для зменшення тертя) - транспортер, машина безперервної дії для переміщення сипких, кускових або штучних вантажів.

Слайд 17

Пандус – похила площадка для в'їзду чи  входу в будинок, на міст, для переїзду з поверху на поверх.

Слайд 18

Фунікуле р - рейковий транспортний засіб з канатною тягою для перевезення людей або вантажів по крутій трасі

Слайд 19

Використання простих механізмів в побуті:

Слайд 20

Слайд 21

ознайомились з простими механізмами та їх застосуванням; навчилися розпізнавати прості механізми в побуті; навчилися пояснювати дію простих механізмів. Сьогодні на уроці ми:

Слайд 22

Література: 1) Ф.Я. Божинова, І.Ю. Ненашев, М.М. Кирюхін Фізика. 8 клас. Підручник для) загальноосвітніх навчальних закладів, – Х «Ранок», 2008 2) Фізика. Астрономія. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 7-12 класи, – К «Ірпінь», 2005 3) http://school.xvatit.com/index.php

Слайд 23

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика