Прості механізми
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Прості механізми Виконала: Рожкова Людмила Олександрівна вчитель фізики Томашівського НВК Уманської районної ради “Дайте мені точку опори і я зрушу землю” Архімед
ознайомитись з видами простих механізмів і їх використанням; навчитися розпізнавати прості механізми в побуті; вчитися самостійності і допитливості Мета:
Людина постійно прагнула полегшити свою роботу, пов'язану з переміщенням і підніманням важких предметів, використовуючи різні механізми.
Механізми – пристрої для перетворення руху й сили. Прості механізми: колесо, важіль, блоки (нерухомий і рухомий), гвинт, клин, похила площина.
Ко лесо — простий механізм, призначений для перетворення поступального руху в обертовий і навпаки.
Ва жіль — тверде тіло (стержень), що може обертатися навколо нерухомої точки (опори). - застосовується для підйому вантажів.
Блок являє собою колесо з жолобом по колу, що обертається навколо своєї осі (жолоб призначений для каната, ланцюга, ременя і т. п.)
Два види блоків: 1) Нерухомий блок – вісь якого закріплена і при підйомі вантажів не опускається й не піднімається - не дає виграшу в силі, але дозволяє змінювати напрямок дії сили
2) Рухомий блок – вісь якого піднімається й опускається разом з вантажем - дає виграш у силі у два рази
Клин – трикутний загострений з однієї сторони предмет, який використовується для розщеплення твердих тіл - ним вертикально прикладена сила створює горизонтальну силу в речовині
Похи ла площина — один із простих механізмів, призначений для зменшення сили, за допомогою якої можна підняти вантаж на висоту.
Приклади похилої площини: сходи, драбина ескалатори – рухомі сходи конвеєр пандус фунікуле р
Конвеєр (з роликами для зменшення тертя) - транспортер, машина безперервної дії для переміщення сипких, кускових або штучних вантажів.
Пандус – похила площадка для в'їзду чи входу в будинок, на міст, для переїзду з поверху на поверх.
Фунікуле р - рейковий транспортний засіб з канатною тягою для перевезення людей або вантажів по крутій трасі
ознайомились з простими механізмами та їх застосуванням; навчилися розпізнавати прості механізми в побуті; навчилися пояснювати дію простих механізмів. Сьогодні на уроці ми:
Література: 1) Ф.Я. Божинова, І.Ю. Ненашев, М.М. Кирюхін Фізика. 8 клас. Підручник для) загальноосвітніх навчальних закладів, – Х «Ранок», 2008 2) Фізика. Астрономія. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 7-12 класи, – К «Ірпінь», 2005 3) http://school.xvatit.com/index.php
Схожі презентації
Категорії