X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Надпровідникові прилади та їх застосування"

Завантажити презентацію

"Надпровідникові прилади та їх застосування"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “Надпровідникові прилади та їх застосування” Підготувала учениця 11-А класу Чинадіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Пехньо Олександра

Слайд 2

Терморезистор, термістор -    напівпровідниковий резистор, активний електричний опір якого залежить від температури; терморезистори випускаються у вигляді стрижнів, трубок, дисків, шайб і бусинок; розміри варіюються від декількох мкм до декількох см; на їх основі розроблені системи і пристрої дистанційного та централізованого вимірювання і регулювання температури, протипожежної сигналізації та теплового контролю, температурної компенсаціфї різних елементів електричного кола, вимірювання вакууму та швидкості руху рідин і газів та ін.

Слайд 3

Символ терморезистора, використовуваний у схемах

Слайд 4

Для термістора характерні великий температурний коефіцієнт опору (ТКО) (що у десятки раз перевищує цей коефіцієнт для металів), простота обладнання, здатність працювати в різних кліматичних умовах при значних механічних навантаженнях, стабільність характеристик у часі.

Слайд 5

Терморезистор виготовляють у вигляді стрижнів, трубок, дисків, шайб, бусинок і тонких пластинок переважно методами порошкової металургії. Їхні розміри можуть варіюватися в межах від 1—10 мкм до 1—2 см.

Слайд 6

Основними параметрами терморезистора є: номінальний опір, температурний коефіцієнт опору, інтервал робочих температур, максимально припустима потужність розсіювання.

Слайд 7

Фоторези стор — елемент електричного кола, який змінює свій опір при освітленні. Принцип дії фоторезистора оснований на явищі фотопровідності — зменшенні опору напівпровідника при збудженні носіїв заряду світлом. Найпопулярнішим напівпровідником, на основі якого виготовляються фоторезистори, є CdS. Фоторезистори застосовуються у фотореле, які автоматично включають вуличне освітлення в сутінках, у турнікетах метро тощо.

Слайд 8

Фоторезистори застосовуються у фотореле, які автоматично включають вуличне освітлення в сутінках, у турнікетах метро тощо. Позначення в схемах

Слайд 9

Діод Зенера (стабілітрон) — різновид діодів, що в режимі прямих напруг, проводять струм як звичайні діоди, а при зворотній напрузі —струм різко зростає тільки в області напруг близьких до пробою («зенерівська напруга»). Прилад отримав назву на честь імені його першовідкривача Кларенса Зенера.

Слайд 10

В основі роботи стабілітрона лежать два механізми: Лавинний пробій p-n переходу Тунельний пробій p-n переходу, також відомий під назвою ефект Зенера. Зображення діода Зенера на електричних принципових схемах

Слайд 11

Діоди Зенера широко використовуються для побудови джерел опорної напруги, в різноманітних електронних схемах. Для цього їх під'єднують до джерела напруги через обмежуючий опір (резистор).

Слайд 12

Транзи стор — напівпровідниковий елемент електронної техніки, який дозволяє керувати струмом, що протікає через нього,за допомогою прикладеної до додаткового  електрода напруги. Транзистори є основними елементами сучасної електроніки. Зазвичай вони застосовуються в підсилювачах і логічних електронних схемах. У мікросхемах в єдиний функціональний блок об'єднані тисячі й мільйони окремих транзисторів.

Слайд 13

За будовою та принципом дії транзистори поділяють на два великі класи: біполярні транзистори й польові транзистори. До кожного з цих класів входять численні типи транзисторів, що відрізняються за будовою і характеристиками.

Слайд 14

Транзистор має два основні застосування: у якості підсилювача і у якості перемикача. Використання транзистора у якості перемикача пов'язане з тим, що приклавши відповідну напругу до одного з його виводів, можна зменшити практично до нуля струм між двома іншими виводами, що називають запиранням транзистора. Цю властивість використовують для побудови логічних вентилів.

Слайд 15

Інтегра льна мікросхе ма  — мініатюрний мікроелектронний виріб, елементи якого нерозривно пов'язані конструктивно, технологічно та електрично. Виконує визначені функції перетворення і має високу щільність упаковки електрично з'єднаних між собою елементів і компонентів, які є одним цілим з точки зору вимог до випробувань та експлуатації.

Слайд 16

За способом об'єднання розрізняють: Напівпровідникова мікросхема - всі елементи і межелементні з'єднання виконані на одному напівпровідниковому кристалі (наприклад, кремнію, германію, арсеніду галію, оксид гафнію). Плівкова інтегральна мікросхема - всі елементи і межелементні з'єднання виконані у вигляді плівок: товстоплівкова інтегральна схема; тонкоплівкова інтегральна схема. Гібридна мікросхема (також мікрозбірка) - крім напівпровідникового кристалу містить трохи безкорпусних діодів, транзисторів і (або) інших електронних компонентів, поміщених в один корпус. За видом оброблюваної інформації — поділяють на цифрові та аналогові.

Слайд 17

Ступінь інтеграції: мала інтегральна схема (МІС) - до 100 елементів у кристалі, середня інтегральна схема (СІС) - до 1000 ел. в кристалі, велика інтегральна схема (ВІС) - до 10 тис. ел. в кристалі, надвелика інтегральна схема (НВІС) - більше 10 тис. ел. в кристалі. Ступінь інтеграції мікропроцесорної інтегрованої мікросхеми, що містить більше 100000 елементів  Використовується в різних аналогових та цифрових елементах автоматики, вимірювальної та обчислювальної техніки.

Слайд 18

Світлодіо д  — напівпровідниковий пристрій, що випромінює некогерентне світло, при пропусканні через нього електричного струму. Випромінюване світло традиційних світлодіодів лежить у вузькій ділянці спектру, а його колір залежить від хімічного складу використаного у світлодіоді напівпровідника. Сучасні світлодіоди можуть випромінювати світло від інфрачервоної ділянки спектру до близької до ультрафіолету.

Слайд 19

Використовуючи світлодіоди можна одержати світло з високою насиченістю кольору. Світлодіоди застосовують у індикаційній техніці, при побудові світлодіодних джерел світла (інформаційні табло, світлофори, ліхтарики, гірлянди тощо).

Слайд 20

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика