X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“Магнітні властивості речовин”

Завантажити презентацію

“Магнітні властивості речовин”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему “Магнітні властивості речовин” Виконала учениця 11-А класу Сьомушкіна Маргарита

Слайд 2

Магнітне поле утворюється навколо провідників зі струмом і постійних магнітів. Але всі речовини, вміщені в магнітне поле, намагнічуються, тобто утворюють власне магнітне поле.

Слайд 3

Рівень взаємодії речовини і поля описує фізична величина – магнітна проникність. Вона дорівнює відношенню магнітної індукції поля в речовині B до магнітної індукції зовнішнього поля B0: μ = B / B0

Слайд 4

Матеріали, які в зовнішньому магнітному полі намагнічуються, називаються магнетиками.

Слайд 5

Причину, внаслідок якої тіла мають магнітні властивості, вперше встановив Ампер: магнітні властивості тіла можна пояснити струмами, які циркулюють у ньому. Ці струми утворюються внаслідок руху електронів в атомах. Якщо площини, у яких циркулюють ці струми, розміщено хаотично одна відносно одної, то дія струмів взаємно компенсується і ніяких магнітних властивостей тіло не виявляє. У намагніченому стані струми в тілі орієнтовані так, що їх дії додаються.

Слайд 6

За магнітною проникністю і характером взаємодій з магнітним полем магнетики поділяють на три групи: діамагнетики, μ < 1 парамагнетики, μ > 1 феромагнетики, μ ≈ 100 -1000000

Слайд 7

Діамагнетики – це речовини, в яких μ < 1. До діамагнетиків належить більшість газів, вода, бісмут, цинк, свинець, мідь, срібло, золото, сірка, віск, алмаз, багато органічних сполук. Якщо зовнішнього магнітного поля немає, магнітні моменти атомів діамагнетиків дорівнюють нулю. У магнітному полі в атомах з'являється магнітний момент, напрямлений проти зовнішнього поля.

Слайд 8

Парамагнетики - це речовини, в яких μ > 1. До парамагнетиків належать кисень, марганець, хром, платина, алюміній, вольфрам, усі лужні й лужноземельні метали. Атоми парамагнетиків мають магнітні моменти вищі за нуль. Парамагнетики підсилюють зовнішнє магнітне поле.

Слайд 9

Феромагнетики – це речовини, у яких μ ≈ 100 -1000000. До феромагнетиків належать залізо, нікель, кобальт, гадоліній та деякі інші речовини. У феромагнетиків внутрігнє магнітне поле може в сотні і тисячі разів перевищувати зовнішнє магнітне поле. Феромагнітні властивості мають тільки кристалічні тіла. У рідкому, або газоподібному стані феромагнетики стають парамагнітними.

Слайд 10

Для феромагнетиків характерна властивість, яку називають гістерезисом. Суть її полягає в тому, що процеси намагнічення і розмагнічення проходять неоднаково. Феромагнетик, який перебував у магнітному полі, зберігає певне намагнічення навіть у разі відсутності поля. Прикладом цього можуть бути постійні магніти.

Слайд 11

Магнітом'які феромагнітні матеріали (хімічно чисте залізо, електротехнічна сталь), які майже втрачають намагніченість після видалення із зовнішнього поля, використовують для виготовлення антен; осердь, магнітопроводів та інших частин трансформаторів.

Слайд 12

Магнітожорсткі матеріали (вуглецева сталь, хромиста сталь і спеціальні сплави) використовують здебільшого для виготовлення постійних магнітів.

Слайд 13

Великого застосування набули в сучасній радіотехніці набули ферити - феромагнітні матеріали, що не проводять електричний струм. До них належать речовини, що є хімічними сполуками оксиду заліза з оксидами інших металів. Ферити використовують для виготовлення осердь котушок індуктивності, внутрішніх антен малогабаритних приймачів тощо.

Слайд 14

Завдяки явищу гістерезису та властивості магніту зберігати "пам'ять" про минуле, став можливим запис звуку в магнітофонах і довільної інформації в довготривалій пам'яті ЕОМ.

Слайд 15

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика