Магнітні властивості речовин
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Магнітна проникність Рівень взаємодії речовини і поля описує фізична величина – магнітна проникність. Вона дорівнює відношенню магнітної індукції поля в речовині B до магнітної індукції зовнішнього поля B0: μ = B / B0
Діамагнетики Парамагнетики Речовина Магнітна проникність Речовина Магнітна проникність Вісмут 0,999824 Алюміній 1,000023 Вода 0,999991 Повітря 1,000038 Водень 0,999937 Кисень 1,000017
Постійні магніти Постійні магніти можуть бути виготовлені лише з деяких речовин, але всі речовини, які помістили в магнітне поле, намагнічуються – створюють магнітне поле Саме тому вектор магнітної індукції B в однорідному середовищі відрізняється від вектора B0 в тій же точці простору у вакуумі.
Гіпотеза А.Ампера В середині молекул і атомів циркулюють елементарні електричні струми. Коли площіни, у яких циркулюють ці струми, розташовані хаотично по відношенню однієї до другої, то їх дії взаємно компенсуються і ніяких магнітних властивостей тіло не виявляє. У намагніченому стані елементарні струми в тілі орієнтовані так, що їх дії додаються.
Феромагнетики Феромагнетики – речовини , які сильно взаємодіють з магнітним полем: Сталь: μ ≈ 8000 Сплав заліза з нікелем: μ ≈ 250000 Чисте залізо, відпалене у водні: μ ≈ 340000
Гіпотеза А.Ампера З точки зору гіпотези А.Ампера зрозуміло, чому неможливо розділити північний та південний полюси магніта. Кожен елементарний магніт є круговим витком струму, одна сторона якого відповідає північному полюсу, а інша – південному.
Діамагнетики Діамагнетики – речовини, у яких магнітна проникність μ < 1. Речовини,на які в магнітному полі діють сили, які виштовхують їх з поля. Це явище можна спостерігати лише в сильних полях.
Парамагнетики Парамагнетики – речовини, у яких магнітна проникність μ > 1. Ці речовини підсилюють зовнішнє магнітне поле, але слабо втягуються магнітним полем.
Температура (точка) Кюрі Температура феромагнетика, вище якої він стає парамагнітним. Наприклад, постійний магніт зі сталі при t º = 770 C втрачає здатність притягувати дрібні сталеві тіла.
Застосування феромагнітних матеріалів у техніці Генератори, електродвигуни. Трансформатори, електромагнітне реле. ЕВМ, космічні апарати. Електромагніти, телевізори. Гучномовці, телефони. Звукозапис, відеозапис
Схожі презентації
Категорії