X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Інфрачервоні хвилі в природі і техніці

Завантажити презентацію

Інфрачервоні хвилі в природі і техніці

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Інфрачервоні хвилі в природі і техніці

Слайд 2

Інфрачервоне випромінювання— оптичне випромінювання з довжиною хвилі більшій від 750 нм, властиве будь-якому нагрітому тілу, є складовою сонячного випромінювання. Інфрачервоні промені випромінюються всіма тілами, що мають температуру вищу за абсолютний нуль, максимум інтенсивності випромінювання залежить від температури.

Слайд 3

Джерелами інфрачер воних хвиль є Сонце, зірки, планети, будь-яке тіло, температура якого вища за температуру навколишнього середовища. Приймачами інфрачервоного випромінювання є термоме три, фоторезистори, фотоелементи та ін. Властивості: проходить крізь картон, чорний папір, тонкий шар ебоніту, асфальт, атмосферу Землі, сильно по глинається водяною парою.

Слайд 4

Механізм теплової дії інфрачервоного випромінювання на організм людини полягає в тому, що енергія інфрачервоного випромінювання, яке глибоко проникає у тканини, перетворюється здебільшого на теплову енергію. При цьому в тканинах відбуваються фотохімічні реакції, нагромаджуються специфічні високоактивні речовини

Слайд 5

Рівень фізіологічних змін в організмі під впливом інфрачервоного випромінювання залежить від: -інтенсивності, -спектрального складу площі та ділянки опромінювання, тривалості дії, ступеня фізичного напруження температури, вологості та швидкості руху навколишнього повітря.

Слайд 6

Сонячний удар є наслідком впливу інфрачервоного випромінювання як складової видимого світла на центральну нервову систему

Слайд 7

Проникаючи у тканини на значну глибину (2-3 см), інфрачервоне випромінювання може спричинювати захворювання на менінгіт і енцефаліт.

Слайд 8

Внаслідок перегрівання організму і втрати ним великої кількості рідини з потом можливе порушення водно-електролітного обміну, що може спричинювати також захворювання нирок, травного каналу, печінки.

Слайд 9

у військовій справі (прилади нічного бачення)

Слайд 10

фотографування земних об'єктів у тумані й темряві;

Слайд 11

встановлення охоронної сигналізації у приміщеннях

Слайд 12

прогрівання навколишнього середовища;

Слайд 13

сушіння деревини, пофарбованих поверхонь, підігрівання матеріалів;

Слайд 14

у сфері медицини, геодезії, криміналістики;

Слайд 15

Висновок З часів існування життя на Землі всі організми перебувають під впливом природних електромагнітних полів. Живі істоти в ході еволюції пристосувались до впливу цих хвиль. Але з розвитком техніки, крім природних джерел ЕМХ, у великому обсязі з’являються штучні, які випромінюють хвилі різних діапазонів. ІЧ випромінювання є і шкідливим і корисним для людини водночас.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика