X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Фізика в прислів’ях, приказках, загадках

Завантажити презентацію

Фізика в прислів’ях, приказках, загадках

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Фізика в прислів’ях, приказках, загадках

Слайд 2

Фізика в загадках Починаємо вивчати фізику

Слайд 3

Без рук, без ніг, а ворота відчиняє. (Вітер) Прийшов хтось, та взяв щось, пішов би за ним, та не знаю за ким. (Вітер) Шумить, гуде, і все горою йде. (Завірюха) Не звір, а виє. (Буря)

Слайд 4

Коли немає – чекають, а коли прийду – тікають. (Дощ) Зоря – зоряниця, молода дівиця, гуляти ходила, сльозу зронила, місяць бачив – не підняв, сонце побачило – підняло. (Роса)

Слайд 5

Зимою гріє, весною тліє, влітку вмирає, восени оживає. (Сніг) Впаде в воду – розпливеться, впаде з неба – не розіб’ється. (Сніг) Взимку у саду на вітах Заіскрились білі квіти. Хто ж цей диво-садівник, Що зробив такий квітник? (Іній)

Слайд 6

Сиві гуси все поле услали. (Туман) Сивий кінь на ввесь світ заліг. (Туман) Трох - торох, трох – торох, З неба сиплеться горох: Не солодкий та смачний, А холодний, льодяний. (Град)

Слайд 7

Тепло Срібний кинджал хвильку в хаті полежав і зовсім розтав. (Лід) Що росте догори коренем? (Бурулька) Мати сина народила, а син матір. (Вода, лід) Я вода і на воді плаваю. (Крига) Ні вареник, ні варениця, а на окропі вертиться. (Бульбашка)

Слайд 8

Без пилки, без сокири, а мости будує. (Мороз) Зроду рук своїх не має, а узори вишиває. (Мороз). Через крихітну шпарину Пробереться у хатину. Вмить тепла поцупить жменю, Заховає у кишеню. (Холод)

Слайд 9

Світло Що сходить без насіння? (Сонце) Чого в шафі не сховаєш? (Промінь світла) Двері не відчиняє, а в дім потрапляє. (Сонячний промінь) Вийшла звідкись гарна дівка, На ній стрічка – семицвітна, А як з річки воду брала, То коромисло зламала. (Веселка) Червоне коромисло через річку повисло. (Веселка)

Слайд 10

Різні скельця є у мене: Червоне, жовте і зелене. Можу ними я сказати: «Йти», «Стояти», «Зачекати». (Світлофор) Два кружечки, два гачечки, З’єднані до пари, Осідлали ніс і вуха. Що це?... (Окуляри)

Слайд 11

Не живе, а за людиною ходить. (Тінь) Очима бачиш, а руками не візьмеш. (Тінь) Іду – іде, стану – стоїть. (Тінь) Лежить на землі: не зафарбувати, не зішкребти, не завалити. (Тінь) Коли небо нижче землі? (Коли відображається у воді) Що завжди правду каже? (Дзеркало) Де можна побачити своє вухо? (У дзеркалі)

Слайд 12

Звук Без рук , без ніг, без язика, а кричить. (Луна) Будь–що скажи їй – повторить із гарною вимовою. Як і не вміла, а говорить будь-якою мовою. (Луна) Як мовчать – вона німа, Як кричать – кричить вона. Мов папуга , за всіма Все повторює … (Луна) Мовчуна – перемовчить, Крикуна – перекричить. (Луна) Хто вміє на всіх мовах говорить? (Луна)

Слайд 13

Заревів ведмідь на всі гори, на всі моря. (Грім) Біг кінь білобокий понад яр глибокий. Як упав – на ввесь світ заіржав. (Грім)

Слайд 14

Срібні птахи на гілочках Розмістилися рядочком. Ще й чудовий голос мають: Як їх б’ють вони співають. (Струни) Без язика живе, не їсть і не п’є, а говорить і співає. (Радіо) Співає соловей в одному місці, а ввесь світ його чує. (Радіо) Дерево та дріт, а кричить на ввесь світ. (Телеграф) Через поле і лісок подається голосок, Він біжить по проводах, Скажеш тут, а чути там. (Телефон)

Слайд 15

Електрика і магнетизм По лижні ковзнули ніжки, Ми подумали – стоніжка, Та помітили, що ріжки Має дивна ця стоніжка, Що вхопилися за дріт, І мерщій помчали в світ. (Електричка)

Слайд 16

У ковбаси два полюси і дивна ознака: притягує цвяха. (Магніт)

Слайд 17

Висить груша, а не з’їси. (Лампочка) Висить груша біля стелі Ввімкнеш – світло у оселі. (Лампочка)

Слайд 18

Не куля, не багнет, не снаряд і не меч, а людину б’є на смерть. (Блискавка) По дроту ходить, пітьму розгонить. (Електричний струм) Акробат йде по канату, Зазирає в кожну хату. У світлицю хто гукне, Тому світло увімкне. (Електричний струм)

Слайд 19

 Тіло і речовина. Куди ступиш – всюди маєш, хоч не бачиш, а вживаєш. (Повітря) Вода, а літає. (Водяна пара) Біла гора легша пір’їнки . (Хмара) Летіла птиця по синьому небі, розпустила крила і сонце закрила. (Хмара) Горя не знаємо, а гірко плачемо. (Хмари)

Слайд 20

Кучерявий Іван на гору дереться. (Дим) Як тріщить мороз надворі – Стрічка в’ється стрімко вгору. Як мороз відступить трішки, То постелиться під ніжки. (Дим)

Слайд 21

Вчора ще у річці Плескалась водичка, Як з’явився сивий дід То зробив з водички … (Лід) У воді не тоне й у вогні не горить. (Лід) Текло, текло й лягло під скло. (Вода і лід) Чого не обнесеш у решеті кругом хати. (Вода) Що це? – усі кричать, білі мухи он летять. (Сніг)

Слайд 22

Час В одної матері чотири дочки, а в кожної дочки не більше не менше як п'ятнадцять дітей. (Година, чверть години, хвилина) Що іде, не рухаючись з місця. (Час) Усі ми рівні перед ним – І світлі й темні, й русі. Коли й на місці на однім, То все одно ми в русі. А він біжить, а він летить, Бо вічності він служить. Якщо прогавиш бодай мить То вже не надолужиш. (Час) Біжить, біжить, не оглядається. (Час)

Слайд 23

Сестра до брата йде в гості, а він од неї ховається. (Ніч і день) Чорна корова всіх поборола, білий віл всіх підвів. (Ніч і день) Стоїть дуб, на ньому 12 гілок, а на кожній гілці по 4 гілочки, а на них по 7 жолудів. (Рік, місяці, тижні, дні) Сім братів віком рівні, іменами різні. (Дні тижня) Дванадцять братів один за одним ходять, один одного не обходять. (Місяці року) Прийшов на день, а пішов через рік. (Новий рік)

Слайд 24

  Машини та механізми Чотири брати біжать, один одного не здоженуть. (Колеса) Летить, як стріла, дзижчить, бджола. (Літак) Летить птах через ліс, через дах – на полі сідає. (Літак) Все життя крилами махає, а злетіти не може. (Вітряк) Ростом невеличка, ні звір, ні птичка, а землю риє, будинок будує. (Лопата) Дерев’яний хвіст, залізний рот. (Сокира) Лежу – одна нога, іду – вже дві, а на ногах стою, то вже дві голови. (Ножиці)

Слайд 25

Зуби має, а їсти не просить. (Борона) В огні народився, бензину напився і в полі з’явився. (Трактор) Ходить полем з краю в край, ріже чорний коровай. (Трактор) Попереду – різня, позаду – стерня, всередині – пашня. (Комбайн) Біжить корова – гладка, здорова, А за нею телята – всі вони близнята. (Локомотив і вагони) Стукотить, грюкотить, мов сто коней біжить. (Поїзд) Не автобус і не віз, Маю четверо коліс. Вік з дорогою дружу, Все по ній кудись біжу. (Автомобіль)

Слайд 26

Що за диво – самоходи? Вниз і вгору возять сходи. Варто на східці лиш стати Можна в подорож рушати. (Ескалатор) На будові помагає, Богатирську силу має, Він на поверх будь-який Подає вантаж тяжкий. (Підйомний кран) Залізна риба пливе під водою, Загрожує всім ворогам бідою, Риба залізна достане до дна, Рідне поле вартує вона. (Підводний човен) Барабан великий має, Хоч в оркестрі і не грає. Барабаном покрутила – І білизна сніжно-біла. (Пральна машина) Не їсть, не п’є, а ходить і б’є . (Годинник) Дві сестри гойдаються,правди добиваються. А коли добилися,то і зупинилися. (Терези)

Слайд 27

Дві дощечки – дві сестри прудко мчать мене з гори. (Лижі)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика