X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Елементи живопису на уроках фізики

Завантажити презентацію

Елементи живопису на уроках фізики

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Елементи живопису на уроках фізики Розробили: викладач фізики Лукаш М.В., викладач спец. дисциплін Волошина А.О. Житомир - 2013

Слайд 2

Актуальність: мотивація представників творчих професій до вивчення точних дисциплін. Мета: Навчальна. Узагальнити і систематизувати знання учнів про методи дослідження в фізиці та їх роль при освоєнні художніх професій; створити умови для формування пізнавального інтересу. Розвиваюча. Розвивати розуміння спільного походження та взаємозалежності усіх наук, творчу активність, пізнавальні інтереси учнів, почуття прекрасного; формувати вміння працювати з додатковою літературою, дедуктивне та індуктивне мислення, здатність аналізувати та порівнювати засвоєний матеріал, робити висновки. Виховна. Виховувати в учнів інтерес до фізики за рахунок вже наявних інтересів до обраної професії. Виховувати повагу до науки, яка лежить в основі природних явищ та сучасного науково-технічного прогресу. Допомогти учням побачити, зрозуміти і відчути міжпредметні зв’язки фізики з багатьма іншими науками, естетичне багатство оточуючого нас світу разом з розумінням законів, що лежать в його основі. Сприяти розвитку естетичного виховання. Тип уроку: Урок узагальнення і систематизації набутих знань та вмінь. Форма уроку. Міжпредметний урок. Проводиться разом з майстром виробничого навчання, викладачем спец. дисциплін групи «Оператор комп’ютерної верстки, оформлювач вітрин, приміщень та будівель, монтажник експозиції та художньо-оформлювальних робіт» на базі 9-ти класів (термін навчання 3 роки).

Слайд 3

Епіграф У своїй уяві я вільний малювати як художник. Уява важливіша за знання. Знання обмежене. Уява ж охоплює увесь світ. (Альберт Ейнштейн)

Слайд 4

У XV столітті в Італії жив чоловік, ім'я якого знаюне у всьому світі. Це Леонардо да Вінчі До цих пір йде суперечка, ким він був быльше: художником чи вченим?

Слайд 5

Леонардо да Вінчі був майстром живопису, талановитим скульптором і архітектором, розумним інженером і техніком, обдарованим вченим і ботаніком, перспективним анатомом і математиком, геніальним філософом і музикантом. Він був одним з найбільш ерудованих і талановитих людей епохи Відродження.

Слайд 6

Леонардо належить проект прядильного верстата з приводом від водяного колеса, де використано багато елементів найпростішої автоматики. Великою сенсацією став виявлений малюнок велосипеда зроблений да Вінчі. Зараз відомо більше 800 проектів його машин. Серед них машини для заточування голок, різання металевих прутів, крутіння шовку, розмелювання м'яса, пристрій для охолоджування повітря струменями води, підйомні крани, рефлектори, проект танка.

Слайд 7

Вчений захоплювався проблемами оптики і техніки. Він не був задоволений тим, що було відомо з цих питань тогочасній науці. Леонардо прагнув визначити, які процеси відбуваються в оці людини, і, в результаті його досліджень, з'явилася теорія зору, дуже близька до сучасної. Зошит з усіма висновками вченого з оптики дійшов до нас, він надзвичайно цікавий.

Слайд 8

Мрія Леонардо піднятися в небо не відпускала його все життя, він дав аналіз плануючого спуску птаха, який трохи відрізняється від того, що був зроблений через 400 років Н.Є. Жуковським. Серед його рукописів багато начерків літальних апаратів. Згодом він розробив апарат вертикального зльоту - прототип гелікоптера. І лише тому, що в той час не було потужних моторів, не вдалося здійснити проект. Всі його проекти були сміливі, але майже жоден з них не був здійснений.

Слайд 9

Досліди Ньютона зі спектром «Кольори оманливі: вони роблять вигляд, що різні, але в будь-якому зручному випадку перемішуються» Алішер Файз.

Слайд 10

«Для сірості необхідні тільки два кольори – чорний і білий» Ілля Родіонов

Слайд 11

Білий! - Пирхнув Саруман. - Білий гарний тільки на самому початку. Біле полотно можна пофарбувати. Білий папір можна покрити письменами. Білий промінь заломлюється і стає веселкою навіть у звичайній краплині води!  Але він перестає бути білим, - знизав я плечима. - А хто ламає річ, щоб дізнатися, що вона собою являє, той зійшов зі шляху Мудрих.

Слайд 12

— Извини, я хотел бы узнать, какого цвета он был, когда был шариком? — Зелёного. — Мой любимый цвет. А какого размера? — Почти с меня. — Подумать только, почти с тебя… Мой любимый размер. (Мультфільм «Винни Пух и день забот»).

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Геніальну картину Рєпіна «Іван Грозний і син його Іван» мало не знищив психічно хворий. Він забрів в Третьяковську галерею і ударом ножа розпоров полотно. Картина здавалось була поранена на смерть, фарби облупились, по обличчю Івана Грозного пройшов рваний розріз.

Слайд 24

Картину рятували кращі реставратори Росії. Терпеливо, нитку за ниткою склеювали вони дорогоцінне полотно і добилися чуда: розірвані краї розрізу зрослися як живе тіло.

Слайд 25

До реставрації

Слайд 26

Після реставрації

Слайд 27

До реставрації Після реставрації

Слайд 28

Результати «реставрації» іспанської ікони Ecce Homo (Се, Людина)

Слайд 29

Цей новий вид мистецтва надзвичайно складний, адже художнику доводиться постійно дивитися за перспективою, а один невірний рух і ілюзія розсипається ...

Слайд 30

Всі переваги готового творіння можна оцінити, лише стоячи під певним кутом до нього

Слайд 31

Чоловік вирішив на всякий випадок обійти)

Слайд 32

Найбільший 3D малюнок, що знаходиться в Лондоні

Слайд 33

ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика