X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Електрорушійна сила. Закон Ома для повного кола"

Завантажити презентацію

"Електрорушійна сила. Закон Ома для повного кола"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Електрорушійна сила. Закон Ома для повного кола Зубенко Сергій 202н.в.

Слайд 2

Будь-яке електричне коло можна поділити на дві ділянки: 1) зовнішню ділянку кола; 2) внутрішню ділянку кола.

Слайд 3

Слайд 4

На зовнішній ділянці кола електричні заряди рухаються під дією електричного поля, оскільки тут струм проходить від вищого потенціалу до нижчого. На внутрішній частині кола струм проходить всередині самого джерела струму і тут заряди переміщуються від нижчого потенціалу до вищого ( від "-" до "+" ).

Слайд 5

Слайд 6

Цю роботу з переміщення зарядів електричне поле виконувати не може, її мають виконати сторонні сили - сили не електричного походження. Природа сторонніх сил може бути різною. Це можуть бути механічні, хімічні, магнітні та інші сили.

Слайд 7

Слайд 8

Дія сторонніх сил характеризується важливою фізичною скалярною величиною - електрорушійною силою. Електрорушійна сила в замкненому контурі дорівнює відношенню роботи сторонніх сил під час переміщення заряду вздовж контуру до заряду.

Слайд 9

Слайд 10

Закон Ома для повного кола пов'язує силу струму в колі, ЕРС, і повний опір кола R + r, де r - внутрішній опір джерела; R - опір зовнішньої ділянки кола.

Слайд 11

Цей зв'язок може бути встановлений завдяки закону Джоуля-Ленца, за яким кількість теплоти, яка виділяється провідником зі струмом, дорівнює добутку квадрата сили струму, опору провідника R і часу проходження струму по провідникуΔt:   Q = I 2RΔt.

Слайд 12

Слайд 13

Нехай за час Δt через поперечний переріз провідника проходить електричний заряд Δq. Тоді роботу сторонніх сил з переміщення заряду Δq можна виразити так:   Aст = eΔq, із виразу Δq = IΔt.

Слайд 14

Тому Aст = eIΔt. Унаслідок виконання певної роботи на внутрішніх і зовнішніх ділянках кола, опори яких r i R, виділяється певна кількість теплоти. За законом Джоуля-Ленца вона дорівнює:   Q = I 2RΔt + I 2rΔt.

Слайд 15

Згідно із законом збереження енергії A = Q. Прирівнявши, отримуємо e = IR + Ir, звідки:   e = I(R + r).

Слайд 16

Із цього виразу бачимо, що сила струму в замкненому колі дорівнює відношенню ЕРС джерела струму до повного опору кола.

Слайд 17

Слайд 18

Напруга на зовнішньому опорі замкненого кола завжди менша від ЕРС, що дорівнює: U = IR = e - Ir. Переміщуючи заряди у провіднику, електричне поле виконує роботу. Її значення можна визначити, використавши визначення напруги і сили струму: q = IΔt A = UIΔt.

Слайд 19

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика