X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Електричне коло

Завантажити презентацію

Електричне коло

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Електричне коло та його складові Підготувала учениця 9Б класу Маловисківської гімназії Паливода Марія

Слайд 2

Електри чне ко ло — сукупність сполучених між собою провідниками резисторів, конденсаторів, котушок індуктивності, джерел струму й напруги, перемикачів тощо, через яку може проходити електричний струм.

Слайд 3

З чого складається електричне коло У найпростіших випадках електричне коло складається з: 1) джерела струму; 2) системи з’єднувальних проводів і керуючих пристроїв; 3) споживача електричної енергії. Будь-яке електричне коло складається з двох ділянок: внутрішньої та зовнішньої. У внутрішній ділянці (у джерелі струму) під час роботи з поділу заряджених частинок відбувається перетворення механічної, внутрішньої чи якої-небудь іншої енергії на електричну. Електричне поле виконує роботу з переміщення електричних зарядів у зовнішній ділянці кола, до якої належать приймач електричної енергії, з’єднувальні проводи та ключ. У цій ділянці кола енергія електричного поля перетворюється на інші види енергії.

Слайд 4

Під час замикання кола електричне поле джерела струму поширюється вздовж зовнішньої частини кола зі швидкістю, близькою до швидкості світла (300 000 км/с), вільні заряджені частинки практично одночасно починають рухатися спрямовано — у колі з'являється струм.

Слайд 5

За напрямок струму умовно прийняли той напрямок, у якому могли б рухатися в провіднику позитивно заряджені частинки, тобто напрямок від позитивногополюса джерела струму до негативного. Необхідно враховувати, що це зовсім не означає, що в колі рухаються позитивно заряджені частинки. Так, у металах носіями струму є негативні електрони. А це означає, що після замикання кола електрони під дією електричного поля будуть рухатися від негативного полюса джерела струму до позитивного, тобто напрямок руху електронів протилежний прийнятому напрямку електричного струму.

Слайд 6

Схемою електричного кола називають креслення, на якому зображують різні способи з’єднання елементів електричного кола.

Слайд 7

Елементи кола

Слайд 8

Для розрахунку електричних кіл з лінійними елементами використовуються правила Кірхгофа та закон Ома. Електричний струм може протікати тільки по замкнутому електричному колу. Розрив кола в будь-якому місці викликає припинення електричного струму. Під електричними колами постійного струму в електротехніці мають на увазі кола, в яких струм не змінює свого напряму, тобто полярність джерел ЕРС в яких постійна. Під електричними колами змінного струму мають на увазі коло, в якому протікає струм, який змінюється в часі.

Слайд 9

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика