X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Чорна і кольорова металургія"

Завантажити презентацію

"Чорна і кольорова металургія"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Чорна металургія – галузь важкої промисловості, що займається видобутком і збагаченням руд чорних металів та виплавкою чавуну та сталі.

Слайд 3

Практично немає такого підприємства, яке у тій чи іншій мірі не використовувало б продукцію чорної металургії, адже чорні метали – це основний конструкційний матеріал для виготовлення засобів та знарядь виробництва, від кількості та якості якого в значній мірі залежать рівень розвитку виробничих сил країни, темпи і масштаби технічного прогресу.

Слайд 4

У XIV—XVII ст. на Галичині було поширене виробництво металу в горнах і примітивних домницях. Відомо, що поліські руди використовували запорожці для військових потреб. В другій половині XVI! ст. було відкрито родовища залізної руди біля Кривого Рогу, коли В.Ф. Зуєв описав «железный шифер» на березі річки Інгулець (1781 — 1782 рр.). Перша в Україні промислова доменна піч була задута в 1800 р. на Луганському чавуноливарному завод і залізо почали видобувати скіфи у II тис. до н. є. виготовлення зброї відноситься до ! тис. до н. є. центрів по виробництву заліза існував в кінці І тис. до н. є. — І тис. н. є. у Закарпатті. В долині р. Ботару (Новий Клинов) було знайдено горни, вироби з заліза. Відомо, що наші предки в давнинку (VII—V тис. до н. є.) володіли секретом виплавки заліза. Поблизу колишнього с.Хлюпачі на Київщині знайдено залишки ливарної печі для виплавки заліза, лемехи та чересла для плугів, сокири і коси, мечі й вістря для списів і стріл, виготовлені з місцевої болотної руди (лімоніту). За часів Київської Русі був поширений сиро дутний процес його добування (відновлення залізних руд деревним вугіллям у горна.

Слайд 5

Основна маса залізних руд у нашій країні зосереджена у 48 родовищах, сконцентрованих у Криворізько-Кременчузькому і Білозерсько-Конському басейні на сході Криму та у Приазовському залізорудному басейні

Слайд 6

У чорній металургії, крім підприємств повного циклу, є й такі, що спеціалізуються на виплавленні чавуну й сталі або тільки сталі й прокату. Підприємства, які не мають чавунного виробництва, належать до переробної металургії. Особливе місце займають підприємства, що виробляють феросплави. Окремо виділяється “мала металургія”, яка організована на великих машинобудівних підприємствах і спеціалізується на виплавленні сталі й прокату.

Слайд 7

— металургія повного циклу — Макіївка, Донецьк, Єнакієве, Дніпропетровськ, Запоріжжя «Запоріжсталь», Кривий Ріг, Нікополь, Маріуполь «Азовсталь». — переробна металургія — Запоріжжя, Костянтинівка, Стаханов, Дніпропетровськ. — електрометалургія — Бровари, Запоріжжя, «Дніпроспецсталь». — виробництво феросплавів — Нікополь, Запоріжжя, Стаханов. — виробництво труб — Нікополь, Запоріжжя, Стаханов, Дніпропетровськ, Маріуполь, Стаханов, Новомосковськ, Харцизьск. — виробництво метизів виробничого призначення — Запоріжжя, Дніпропетровськ, Харцизськ (стале-дротяний завод), Дружківка Основні металургійні райони України Назва району Стисла характеристика Основні вузли та центри Придні провський Профільна галузь — чорна мета лургія, виробляється 50 % чорних металів, розташовано 14 металур гійних заводів (із 62), виробляють чавун, сталь, прокат, колеса для залізничного транспорту, мостові конструкції, сплави Дніпропетровський, Запорізький, Криворізький, Кременчуцький Донецький Включає 13 металургійних заводів, потужних коксохімічних підпри ємств (50 % коксу України); на район припадає більше 40 % чаву ну та 33 % продукції металевої промисловості країни; спеціалізу ється на виробництві трубопрокату, коксохімії, виробництві вогне тривів, феросплавів тощо Донецько-Макіївський, Єнакієвський, Алчевсько-Алмазнянський Приазовський Забезпечує металом місцеве маши нобудування, тісно пов'язаний з коксохімією, виробництвом добрив і будівельних матеріалів; випускає чавун, сталь і прокат Маріуполь, Керч

Слайд 8

Основні проблеми, що стоять перед українськими металургійними підприємствами і вимагають першочергового розв'язання. По-перше, підприємства чорної металургії оснащені старим, майже зношеним, допотопним обладнанням. По-друге, чорна металургія України надмірно енергозатратна. Низький вміст металу у сировині вимагає збагачення руд. Звичайно, необхідні також пошуки найефективніших шляхів її збагачення.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

1995 1997 2004 2006 1990

Слайд 14

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Економіка