Аккад
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Віза Видана:______________________________ Учню(учениці):_________________________ Мета поїздки: познайомитися з історією Стародавньго Дворічя
Пам’ятка туристу 1.Дворіччя,Межиріччя,… . 2.Багато сонячних і теплих днів на рік,м’які грунти,достатньо води,родючий мул,відсутність будівельного лісу,обмаль опадів,зливові дощі,глина,камінь,мідь,іригаційне землеробство. 3.Шумер-південь, Аккад - північ. Найдавніші цивілізації. 4.Вавилон - на р.Євфрат. 5.Висячі сади Семіраміди, Вавилонська вежа. 6.Хаммурапі 1792-1750 р. до н.е. 7.Закони - правила,обов’язкові для всіх жителів країни. 8.Клинопис - знаки для письма в Месопотамії.
Я – давньогрецький відомий історик, моє ім’я – Геродот Ми називаємо цю країну Месопотамія Μεσοποταμία
Наші завдання : отримати уявлення про природно-кліматичні умови Дворіччя, міста–держави Месопотамії; ознайомитися з першим в історії людства збірником законів; характеризувати господарське життя, суспільний устрій Вавилона;
Робота з картками і підручником (ст.75-76) 1. Клімат Дворіччя 2. Чим природа південного Дворіччя схожа на природу Стародавнього Єгипту? 3. Заняття населення 4. Перші поселення 5. Перші міста
Записати у зошити: Межиріччя, Месопотамія – назва Дворіччя – території між річками Тигр та Євфрат.
Знайдіть на карті Шумер Шумери – невисокі на зріст люди з великими очима та довгими носами. Вусів і бороди чоловіки не мали
Місто – держава – форма держави в давнину,коли окреме місто і частина сільської території , що була йому підпорядкована, вважалися незалежною державою.
«Поема про Гільгамеша» Прокоментуйте слова героя: «Я і без квітки життя залишуся в пам'яті народу назавжди».
Я – богиня Іштар,допомагаю всім, хто прагне знань та мудрості! “Місто велике… місто міцне ”, - сказано про це місто в Біблії.
Спільне: розливи річок, дамби, іригаційна система, поява могутніх держав, багато сонця, родючий мул, очерет. Відмінне: опади(у Вавилоні більше), відсутність природних копалин (у Межиріччі тільки глина), фінікові пальми, декілька сильних держав.
Найвідоміший вавилонський цар – Хаммурапі (1792-1750 р.до н.е.) Я ввів суворі покарання за злочини. Це я назвав поля «душею країни», тому що наше процвітання залежить від врожаю!
Бесіда Чи жорстокі закони Хаммурапі? Які покарання передбачали закони ? З якою метою приймалися закони Хаммурапі? Як можна оцінити закони Хаммурапі з точки зору людини ХХІ століття? Чи може держава обійтися без законів?Чому ? А зараз громадяни несуть відповідальність за порушення законів?
Самостійно опрацювати пункт „Населення Вавилонії” (ст.78) і скласти соціальну драбину Давнього Вавилону.
Соціальна драбина ЦАР БЮРОКРАТИЧНИЙ АПАРАТ(ВОЇНИ, СУД, ЖЕРЦІ) ЗАМОЖНІ РАБОВЛАСНИКИ ВІЛЬНІ РЕМІСНИКИ ТА ХЛІБОРОБИ СЛУГИ РАБИ
Із глини виготовляли таблички,на яких і писали. Знаки для письма називалися клинопис. Кожен значок складався із декількох клиночків і позначав склад або слово.
Пригадайте: 1.Великі річки,що протікають в Передній Азії - це: А)Інд і Ганг; Б)Тигр і Євфрат; В)Ніл і Хуанхе
2. Річки Тигр і Євфрат беруть початок: А) в горах Кавказу; Б) Аравійській пустелі; В) Мертвому морі;
5.Назва Межиріччя виникла: А) від назви 2-х річок; Б) від прізвищ вчених; В) від назв племен;
6. Одними з найперших держав,що виникли в Межиріччі,були: А) Єгипет,Персія; Б) Шумер,Аккад; В) Сирія,Фінікія;
8. Вавилон стає наймогутнішою державою за часів правління царя: А) Тутанхамона; Б) Хаммурапі; В) Ехнатона;
9.Цар Хаммурапі правив протягом: А) 1792-1770 р.до н.е; Б) 1792-1760 р.до н.е; В) 1792-1750 р.до н.е;
10. Цар Хаммурапі прославився тим,що: А) підкорив Єгипет; Б) склав збірку законів; В) здійснив велику подорож;
Правда – неправда Греки називали Дворіччя Месопотамією. Фінікову пальму називали „ деревом життя”. Дворіччя було багате на ліси. Аккадські чоловіки носили бороди.
Вавилоняни поклонялися богині Іштар. За крадіжку злодіїв жорстоко карали. Жінки у Вавилоні були безправними.
Схожі презентації
Категорії