X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Зміни клімату"

Завантажити презентацію

"Зміни клімату"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Експерти ООН прогнозують, що, глобальне потепління в Європі приведе до прискорення танення льодовиків і районів вічної мерзлоти, а також зростання кількості екстремальних погодних явищ.

Слайд 3

“Зміни клімату та енергоефективність” “Схаменіться, будьте люди, Бо лихо вам буде” Т. Шевченко

Слайд 4

Наша мета – розібратися: чому глобальне потепління є актуальним питанням; які фактори впливають на зміни клімату; як покращити екологічний стан планети, країни, свого міста

Слайд 5

1 Глобальне потепління у природі 2 Антропогенне джерело змін клімату 3 Наслідки глобального потепління 4 Шляхи подолання та енергоефективність

Слайд 6

1. Глобальне потепління у природі Атмосфера нашої планети складається з різноманітних газів. Завдяки деяким з них енергія сонця утримується біля поверхні Землі, підтримуючи температуру поверхні на рівні, придатному для життя. Затримуючи тепло в атмосфері Землі, ці гази створюють ефект, який називається "парниковим".

Слайд 7

А якою була б наша планета, якби не існувало парникового ефекту? Парниковий ефект на деяких планетах Сонячної системи є сильнішим, на деяких - слабкішим за парниковий ефект на Землі. Так, Венера огорнута товстим шаром двоокису вуглецю (СО2), завдяки чому середня температура на планеті становить 470С. На Марсі, навпаки атмосферний шар дуже тонкий. Він майже не створює парникового ефекту, тому середня температура на цій планеті - мінус 60С.

Слайд 8

В епоху минулого… Протягом багатьох тисячоліть на нашій планеті відбулося декілька потеплінь і похолодань. Найбільше потепління трапилося у Крейдяний період (приблизно 100 мільйонів років тому, наприкінці епохи динозаврів). У той час середня температура була десь на 10С вищою, ніж зараз. Це призвело до підвищення рівня моря, і під водою опинилися великі ділянки суші. На думку вчених, таке потепління трапилося тому, що в результаті підвищення активності безлічі вулканів в атмосферу потрапила величезна кількість СО2. Чому вулкани стали причиною вимирання динозаврів?

Слайд 9

Що призвело до послаблення парникового ефекту і поступового охолодження Землі? Два мільйони років тому температура на Землі була на 5С нижчою, ніж зараз. Бульбашки повітря, які збереглися в льодниковому покриві Антарктиди і Гренландії, доводять, що вміст двоокису вуглецю й метану в атмосфері був значно нижчий за сьогоднішній. Це призвело до послаблення парникового ефекту і поступового охолодження Землі. В результаті цього більша частина Європи, Азії, Північної Америки та Південної Австралії були вкриті багатометровими льодниковими панцирами.

Слайд 10

2. Антропогенне джерело змін клімату Промисловість Енергетика Транспорт С/г Військова справа Вирубування лісів та пожежі Розклад та утилізація міських відходів

Слайд 11

Вплив на біосферу Посилення парникового ефекту Кислотні дощі Порушення озонового шару

Слайд 12

Чинники забруднення CO2 N2O CH4 Фтор-хлор-вуглево-дні В Україні

Слайд 13

Залежність t від збільшення викидів

Слайд 14

3. Наслідки глобального потепління: руйнується озоновий шар; підвищення t планети; ↑ ерозія, заболочення ґрунту; зсув кліматичних зон від екватору до полюсів; циклони, повені, урагани; затоплення прибережних земель; під загрозою зникнення органічний світ.

Слайд 15

4. Шляхи подолання

Слайд 16

Відновлювані джерела енергії Один з найцікавіших шляхів зменшення викидів парникових газів - використання відновлюваної енергії вітру та сонця для отримання електроенергії. Відновлювальні джерела не забруднюють довкілля і є невичерпними. Отже, заміна електростанцій, що працюють на вугіллі, нафті та газі, на такі, що використовують сонячну та вітрову енергію, допомагає у боротьбі з глобальним потеплінням!

Слайд 17

Відновлювальні джерела енергії: фотоелектрична енергія Одна з найбільших переваг фотоелектричних систем в тому, що їх можна розмістити на дахах будинків у містах. Це означає , що кожен будинок, офіс, завод чи школа зможе виробляти власну екологічно чисту енергію. Учені зараз працюють над створенням таких сонячних панелей.

Слайд 18

Енергоефективність Насправді, є безліч способів скоротити викиди парникових газів. Один з них - розумніше використовувати енергію. Це і вимикання зайвого світла, і теплоізоляція будинків на зиму, і використання енергозберігаючих лампочок, і економія гарячої води. Все це називається енергоефективністю.

Слайд 19

Навіть невеличкі зміни у наших повсякденних звичках можуть багато чого змінити у цьому світі Отже, ви, напевно, вже переконалися у необхідності скорочення викидів парникових газів. Для цього потрібно зменшити спалювання органічного палива на заводах та електростанціях. Також необхідно зменшити споживання пального автотранспортом. Чи знали ви, що вага викидів СО2 одного автомобіля за рік дорівнює його власній вазі!

Слайд 20

Китайська мудрість проголошує “Якщо ти не одержуєш бажаного, то зміни свої дії”

Слайд 21

Отже, як бачимо, є багато речей, які кожен з нас може зробити для запобігання глобальному потеплінню і охорони довкілля. Ми повинні весь час думати про те, який вплив наші дії мають на довкілля, та як ми можемо змінити ситуацію на краще. Це допоможе нам зберегти нашу планету не лише для себе, а й для майбутніх поколінь.

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія