X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вирубування лісів"

Завантажити презентацію

"Вирубування лісів"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: Вирубування лісів – втрата дихання планети

Слайд 2

Ліс — це важлива складова біосфери. Він є одним із основних типів рослинності і складається з сукупності дерев, чагарників, трав, мохів, лишайників тощо, а також тварин і мікроорганізмів. Все у лісі біологічно взаємопов'язано і впливає не лише одне на одне, але й на навколишнє середовище.

Слайд 3

Рекреаційні властивості лісу:

Слайд 4

Вирубка лісів в наш час стала однією з найбільш важливих проблем екології. Адже якщо ми будемо продовжувати такими темпами переводити «легкі» Землі, то дуже скоро на ній не залишиться жодного дерева. І що ж стане з нами? Адже ліси не тільки збагачують навколишню атмосферу необхідним киснем, але і є основною рушійною силою в процесі круговороту води.

Слайд 5

Масове вирубування дерев може спричинити раптові зміни температури, знесення родючого шару ґрунту. Як результат, на місці вирубаних лісів утворюються пустелі. Особливо це стосується південних територій України. Раніше на цілинах Північного Причорномор'я росли буйні трави, букові, дубові гаї й ліси, а тепер залишився тільки голий степ, який з усіх боків провівають вітри.

Слайд 6

Причини знелісіння

Слайд 7

Вирубка лісів без достатньої висадки нових дерев

Слайд 8

Пожежі

Слайд 9

Слайд 10

Урагани

Слайд 11

Повені

Слайд 12

Кислотні дощі

Слайд 13

зміна гідрологічного режиму зниження стійкості до фітозахворювань інше

Слайд 14

Наслідки збезлісіння зменшення біорізноманіття посилення парникового ефекту зменшення запасів деревини зсуви ґрунтів

Слайд 15

зеленим кольором виділені заліснені території; червоним відзначені зниклі ліси; синім – знову виникаючі; на ділянках рожевого кольору ліс одночасно і знищується і відроджується. Карта змін лісового покриву відображає динаміку за останні десятиріччя:

Слайд 16

За підрахунками Всесвітнього Фонду Охорони Дикої Природи (WWF), вже через 40 років біоресурси Землі будуть цілком вичерпані. З лісовими масивами найгірша ситуація: знищують їх за лічені дні, а ростуть вони десятиріччями.

Слайд 17

21 березня відзначається Міжнародний день лісів. Новий день у світовому календарі знаменних дат і подій з'явився з ініціативи членів Організації Об'єднаних Націй.

Слайд 18

Починаючи з 2013 року 21 березня буде щорічно відзначатись з метою підвищення обізнаності з питань раціонального використання, збереження та сталого розвитку всіх видів лісів в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.

Слайд 19

Слайд 20

Ліси - це безцінний скарб нашої планети!

Слайд 21

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія