Відходи міста
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Життя людини і його діяльність супроводжувалися утворенням відходів. До ери утворення міст утилізація відходів відбувалася безболісно для навколишнього середовища: харчові відходи, тканини з натуральних волокон, шкіра, деревина та інше швидко перегниває і використовувається в якості добрива.
Переселення в міста і їх розвиток привели до іншої структури споживання: для кращого транспортування продуктів харчування та іншої продукції знадобилася упаковка; з'явилися нові штучні і синтетичні матеріали; суспільство багатьох розвинених країн перетворилося на «суспільство споживання», де кількість «необхідних» речей незмірно зросла.
Що ж таке відходи? Відходи - це вироби і матеріали, які втратили свої споживчі властивості в результаті фізичного або морального зносу.
Скільки відходів утворюється в містах? У великих містах світу, в середньому накопичується понад 1 м3 побутових відходів на людину в рік. У деяких містах ця цифра значно вища.
Чому проблему відходів можна вважати екологічною? Тверді побутові відходи є джерелом екологічної небезпеки: ТПВ поширюють неприємний запах і є середовищем для розмноження хвороботворних бактерій, комах і гризунів - переносників інфекційних захворювань; серйозну небезпеку становить спалювання ТПВ, так як при цьому в повітря виділяються токсичні речовини, які швидко потрапляють в органи дихання оточуючих людей; розкидане всюди (в під'їздах, на вулиці, на дитячих майданчиках) сміття - це ганьба нашого суспільства, характеристика рівня нашої побутової культури
Згадайте, скільки будуть розкладатися різні матеріали? Проблема відходів ускладнюється у зв'язку з тим, що природне розкладання різних матеріалів вимагає певного часу. Папір Консервна банка Фільтр від сигарети Поліетиленовий пакет Скло від 2 до 10 років 90 років 100 років 200 років 1000 років
Чому ж ємностей контейнерів не вистачає, і сміття найчастіше виявляється поваленим поруч? Причиною цього нерідко стає неорганізованість і низький рівень культури самих городян, які залишають пакети зі сміттям в недозволеному місці або кидають їх повз контейнер. Однак існують і інші причини. У сміттєві контейнери, потрапляє, наприклад, будівельне сміття, що утворюється в результаті ремонту домоволодінь.
Поховання відходів Відходи на полігонах вивантажуються з контейнерів або кузова і розрівнюються за допомогою спеціальної техніки.
Чим нас не влаштовують звалища? Для захоронення відходів місто змушене відводити величезні території. Території, зайняті полігонами, виводяться з господарського обороту на тривалий термін. Отруйні речовини, які утворюються при розкладанні побутових відходів, забруднюють грунт і грунтові води. Особливу небезпеку становлять палаючі звалища, так як при нестачі кисню спалювання відходів супроводжується інтенсивним виділенням токсичних речовин у повітря. Житлові та інші будівлі, зведені поблизу діючих або закритих полігонів, мають знижений ціновий рейтинг.
Несанкціоновані звалища Серйозною проблемою міст та приміських територій є несанкціоновані звалища. Несанкціоновані звалища - це стихійні скупчення відходів, які нікому не належать і за стан яких ніхто не відповідає.
Заводи механізованої переробки побутових відходів. Заводи дозволяють в даний час переробляти 26% загальної кількості відходів, що утворюються в Харківській області.
Переробка та захоронення промислових токсичних відходів За три десятиліття на території Донецького полігону накопичилось 1,5 млн.т отруйних відходів, а також 800 тис.т рідких відходів, зібраних у відкритих котлованах глибиною 30 м, виритих в пласті глини товщиною 70 м. Загальна площа котлованів становить 6 га.
Основні принципи і заходи щодо вирішення проблеми побутових відходів На завершення нашої екскурсії відповімо на одне з важливих питань: «Що може зробити кожен з нас для вирішення проблеми побутових відходів?». Запропонуйте основні принципи і конкретні заходи щодо вирішення проблеми побутових відходів. Порівняйте свої відповіді з тими, які пропонує наш Помічник
Основні принципи і заходи щодо вирішення проблеми побутових відходів 1) Сортуйте відходи і здавайте сміття, яке можна використовувати повторно або переробляти (скляні пляшки, макулатуру, жерстяні банки та ін.); 2) Харчові відходи (особливо на садовій ділянці) використовуйте для приготування компосту. 3) Будьте більш культурними та дисциплінованими; 4) Не залишайте пакети зі сміттям у не відведених для цього місцях (в під'їздах, на вулицях, у дворах). 5)Не створюйте «несанкціонованих» звалищ поблизу житла або садової ділянки. 6) Не підпалюйте сміття в урнах і сміттєвих контейнерах.
Як ви вважаєте, від кого залежить чистота у місті? 1. Від підприємства, яке вивозить сміття. 2. Від роботи двірників. 3. Від культури жителів міста.
З чим ви пов’язуєте надії на покращення екологічного стану міста? (можна дати кілька відповідей) 1. З накладенням більшої відповідальності за екологічні правопорушення 2. З діяльністю місцевої влади 3. З активною участю жителів міста в вирішенні екологічних проблем 4. З підвищенням екологічної культури керівників промислових підприємств 5. З залученням приватних підприємців та іноземних інвестицій до вирішення екологічних проблем міста
Схожі презентації
Категорії