X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Відходи міста

Завантажити презентацію

Відходи міста

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація для виховної години у 2-А класі

Слайд 2

Відходи міста: Як їх збирають, видаляють і перероблюють Екскурсія

Слайд 3

Життя людини і його діяльність супроводжувалися утворенням відходів. До ери утворення міст утилізація відходів відбувалася безболісно для навколишнього середовища: харчові відходи, тканини з натуральних волокон, шкіра, деревина та інше швидко перегниває і використовувається в якості добрива.

Слайд 4

Переселення в міста і їх розвиток привели до іншої структури споживання: для кращого транспортування продуктів харчування та іншої продукції знадобилася упаковка; з'явилися нові штучні і синтетичні матеріали; суспільство багатьох розвинених країн перетворилося на «суспільство споживання», де кількість «необхідних» речей незмірно зросла.

Слайд 5

Що ж таке відходи? Відходи - це вироби і матеріали, які втратили свої споживчі властивості в результаті фізичного або морального зносу.

Слайд 6

Скільки відходів утворюється в містах? У великих містах світу, в середньому накопичується понад 1 м3 побутових відходів на людину в рік. У деяких містах ця цифра значно вища.

Слайд 7

Чому проблему відходів можна вважати екологічною? Тверді побутові відходи є джерелом екологічної небезпеки: ТПВ поширюють неприємний запах і є середовищем для розмноження хвороботворних бактерій, комах і гризунів - переносників інфекційних захворювань; серйозну небезпеку становить спалювання ТПВ, так як при цьому в повітря виділяються токсичні речовини, які швидко потрапляють в органи дихання оточуючих людей; розкидане всюди (в під'їздах, на вулиці, на дитячих майданчиках) сміття - це ганьба нашого суспільства, характеристика рівня нашої побутової культури

Слайд 8

Згадайте, скільки будуть розкладатися різні матеріали? Проблема відходів ускладнюється у зв'язку з тим, що природне розкладання різних матеріалів вимагає певного часу. Папір Консервна банка Фільтр від сигарети Поліетиленовий пакет Скло від 2 до 10 років 90 років 100 років 200 років 1000 років

Слайд 9

Чому ж ємностей контейнерів не вистачає, і сміття найчастіше виявляється поваленим поруч? Причиною цього нерідко стає неорганізованість і низький рівень культури самих городян, які залишають пакети зі сміттям в недозволеному місці або кидають їх повз контейнер. Однак існують і інші причини. У сміттєві контейнери, потрапляє, наприклад, будівельне сміття, що утворюється в результаті ремонту домоволодінь.

Слайд 10

Поховання відходів Відходи на полігонах вивантажуються з контейнерів або кузова і розрівнюються за допомогою спеціальної техніки.

Слайд 11

Чим нас не влаштовують звалища? Для захоронення відходів місто змушене відводити величезні території. Території, зайняті полігонами, виводяться з господарського обороту на тривалий термін. Отруйні речовини, які утворюються при розкладанні побутових відходів, забруднюють грунт і грунтові води. Особливу небезпеку становлять палаючі звалища, так як при нестачі кисню спалювання відходів супроводжується інтенсивним виділенням токсичних речовин у повітря. Житлові та інші будівлі, зведені поблизу діючих або закритих полігонів, мають знижений ціновий рейтинг.

Слайд 12

Несанкціоновані звалища Серйозною проблемою міст та приміських територій є несанкціоновані звалища. Несанкціоновані звалища - це стихійні скупчення відходів, які нікому не належать і за стан яких ніхто не відповідає.

Слайд 13

Заводи механізованої переробки побутових відходів. Заводи дозволяють в даний час переробляти 26% загальної кількості відходів, що утворюються в Харківській області.

Слайд 14

Переробка та захоронення промислових токсичних відходів За три десятиліття на території Донецького полігону накопичилось 1,5 млн.т отруйних відходів, а також 800 тис.т рідких відходів, зібраних у відкритих котлованах глибиною 30 м, виритих в пласті глини товщиною 70 м. Загальна площа котлованів становить 6 га.

Слайд 15

Основні принципи і заходи щодо вирішення проблеми побутових відходів На завершення нашої екскурсії відповімо на одне з важливих питань: «Що може зробити кожен з нас для вирішення проблеми побутових відходів?». Запропонуйте основні принципи і конкретні заходи щодо вирішення проблеми побутових відходів. Порівняйте свої відповіді з тими, які пропонує наш Помічник

Слайд 16

Основні принципи і заходи щодо вирішення проблеми побутових відходів 1) Сортуйте відходи і здавайте сміття, яке можна використовувати повторно або переробляти (скляні пляшки, макулатуру, жерстяні банки та ін.); 2) Харчові відходи (особливо на садовій ділянці) використовуйте для приготування компосту. 3) Будьте більш культурними та дисциплінованими; 4) Не залишайте пакети зі сміттям у не відведених для цього місцях (в під'їздах, на вулицях, у дворах). 5)Не створюйте «несанкціонованих» звалищ поблизу житла або садової ділянки. 6) Не підпалюйте сміття в урнах і сміттєвих контейнерах.

Слайд 17

Як ви вважаєте, від кого залежить чистота у місті? 1. Від підприємства, яке вивозить сміття. 2. Від роботи двірників. 3. Від культури жителів міста.

Слайд 18

З чим ви пов’язуєте надії на покращення екологічного стану міста? (можна дати кілька відповідей) 1. З накладенням більшої відповідальності за екологічні правопорушення 2. З діяльністю місцевої влади  3. З активною участю жителів міста в вирішенні екологічних проблем 4. З підвищенням екологічної культури керівників промислових підприємств 5. З залученням приватних підприємців та іноземних інвестицій до вирішення екологічних проблем міста

Слайд 19

Пропозиції з покращення екологічного стану міста

Слайд 20

Екскурсію закінчено!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Екологія