X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
УТИЛІЗАЦІЯ ПЛАСТИКОВИХ ВІДХОДІВ

Завантажити презентацію

УТИЛІЗАЦІЯ ПЛАСТИКОВИХ ВІДХОДІВ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УТИЛІЗАЦІЯ ПЛАСТИКОВИХ ВІДХОДІВ   За оцінками фахівців, сьогодні в Україні накопичено близько тридцяти п’яти мільйонів тонн відходів полімерів, і до цієї маси щороку додається близько ще одного мільйона тонн.

Слайд 2

Британські вчені розробили метод переробки пластикових відходів, який дозволить повторно запускати у виробництво всі типи пластмас, що використовуються в побуті, в тому числі і новорічну мішуру, яка часто не піддається переробці. Ключова ідея інновації британців – реактор для піролітичного розкладання полімерів на мономерні ланки при високій температурі без доступу кисню. Серед продуктів переробки вчені виділили воски, які можуть бути в подальшому використані в якості мастильного матеріалу, мономери (стирол, терефталеву кислоту, метилметакрилат), вуглецеву сажу і навіть вугілля. Всі матеріали можуть знайти повторне застосування в якості сировини для виробництва полімерів або наповнювачів для виготовлення гумових або пластмасових виробів.

Слайд 3

Голландці створять населений острів з пластикових пляшок Учені з Нідерландів вирішили побудувати жилий острів з використаних пластикових пляшок. Для створення острова планується використовувати 44 млн кілограмів відходів з пластмаси. Об'єкт отримає назву «утилізувати острів». Автори проекту взяли за основу організацію водних шляхів Венеції. Енергозабезпечення об'єкта буде здійснюватися за допомогою поновлюваних джерел енергії.

Слайд 4

У Японії з пластикових пляшок роблять м’які іграшки. У США побудована ціла пластикова садиба. 30 серпня 2009 в Ізраїлі розпочато виробництво пластикових пляшок, що самі розкладаються. І виготовляються вони не з нафтопродуктів, а з органічних полімерів на основі кукурудзяних волокон. Пляшки, здатні розкластися без залишку в компостній купі за 90 днів, на вигляд практично не відрізняються від звичайних пластикових - хіба що трохи жорсткіші.

Слайд 5

Китайська школярка відкрила хробаків, що поїдають пластик. Відкриття було зроблено випадково – школярка помітила, що пінопластові коробки, у яких вона зберігала хробаків як корм для своїх рибок, виявилися поїдженими. За допомогою батька, професора біології, дівчина розділила хробаків на дві групи – одні харчувалися вийнятково пінопластом, інші – травою й зерном. Експеримент тривав рік. Він підтвердив, що цей вид хробаків дійсно здатний переробляти пінопласт і інші подібні матеріали, що не розкладаються в природному середовищі навіть за багато сотень років. Відкриття китаянки може зробити переворот у справі охорони навколишнього середовища, оскільки являє собою спосіб безпечно переробляти численні відходи, від яких сьогодні приходиться рятуватися або спалюванням, або спеціальною переробкою, що в будь-якому випадку є дорогою і забруднює атмосферу.

Слайд 6

Японські вчені придумали унікальний спосіб повторного використання поліетиленових пакетів, які створюють серйозну загрозу для навколишнього середовища. Вони винайшли машину, за назвою Carbon-Negative System, що може конвертувати пластикові упаковки, пляшки та кришки в паливо.

Слайд 7

Науковці лабораторії перспективних енергетичних технологій при Національному університеті кораблебудування, що в Миколаєві, створили установку, яка - в разі промислового впровадження - обіцяє не тільки розв’язати проблему переробки полімерного непотребу, але й певною мірою - енергозалежності країни.  Ми розробили технологію, яка дозволяє переробляти суміш різних термопластичних полімерів - поліетилену, поліпропілену, полістиролу та інших плавких пластмасових матеріалів. Ми їх переробляємо шляхом термічного „крекінгу” й отримуємо бензин, дизельне пальне та невелику кількість мазуту.”  

Слайд 8

На Закарпатті зареєстроване підприємство “Оболонь Оіл”, яке займається переробкою поліетиленових відходів на паливо, що використовується для автомобілів і тракторів. Брати з Івано-Франківська,48-річний Володимир Гирич та 42-річний Михайло Твардовський із пластмасових відходів і піску виготовляють полімерпіщану черепицю.

Слайд 9

Звільни своє місто від пластику - закликають українців учасники флешмобу, що відбувся у центрі столиці. Щоб продемонструвати оточуючим загрозливі масштаби забруднення планети, учасники акції влаштували театралізоване дійство. Молоді люди змайстрували з пластикових пляшок страшного змія і пройшли з ним ходою Хрещатиком. Фінальним акордом вистави став бій хоробрих воїнів з потворою і утилізація його залишків. Залишки змія молодь склала у спеціальний бак для пластику. Такі контейнери для сміття, що потребує утилізації, з’явились біля кожного столичного будинку кілька років тому. Чимало киян вже призвичаїлися сортувати побутові відходи.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія