супутники сатурну
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Супутники Сатурна - природні супутники планети Сатурн. У Сатурна відомо 62 природних супутники з підтвердженою орбітою, 53 з яких мають власні назви. Велика частина супутників має невеликі розміри і складається з каменів і льоду, що видно по їх великий відбивної здатності. 24 супутника Сатурна - регулярні, решта 38 - нерегулярні. Нерегулярні супутники були поділені за характеристиками своїх орбіт на три групи: інуїтських, норвезьку і галльську. Їх імена беруться з відповідних міфологій.
Титан, діаметр якого 5150 км - один з найбільш цікавих супутників Сатурна. Він є другим в Сонячній системі за величиною після Ганімеда, супутника Юпітера. Вважається, що склад і процеси, що відбуваються в атмосфері цього супутника схожі з тими, що мільярди років тому можна було б виявити в Земній атмосфері. Його поверхня нерозрізнена крізь щільну атмосферу, яка в 1,4 рази щільніше земної, що складається на 85% з азоту, близько 12% аргону і менш 3% метану, забарвлюючого хмари і небо супутника. Імовірно, що на Титані йдуть метанові дощі. Тиск у поверхні Титана 1,6 атмосфери. Температура верхніх шарів атмосфери цього супутника близька до 150 ° К, а поверхні - 94 ° К. Поверхня Титана складається з льоду з домішкою силікатних порід. Передбачається, що в Титана може бути океан з етану, метану та азоту глибиною до 1 км, нижче якого знаходиться шар ацетилену товщиною до 300 м. Метан на Титані, під дією світла, перетворюється в етан, ацетилен, етилен, і (в з'єднанні з азотом) в солі цианистой кислоти. Останні - особливо цікаві молекули: це будівельні цеглинки для амінокислот. Низька температура, безумовно, гальмує утворення більш складних органічних речовин. У Титана немає магнітного поля, однак він взаємодіє з полем Сатурна, яке створює за ним магнітний хвіст. ТИТАН
Енцелад Ім'я гіганта Енцелада, похованого, згідно з давньогрецькою міфологією, під вулканом Етна на середземноморському острові Сицилія. Його діаметр становить 505 км, радіус його орбіти - 238 тис. км і це другий супутник серед супутників планет сонячної системи, у якого є атмосфера і магнітне поле. Атмосфера складається переважно з води (у вигляді частинок льоду, пари та іонізованих молекул), а також добавки у вигляді молекулярного водню, молекулярного азоту, вуглекислого та чадного газів. Енцелад має найбільш активну поверхню з усіх супутників в системі. На ньому видно сліди потоків , що зруйнували колишній рельєф , тому передбачається , що надра цього супутника можуть бути активними і в даний час. Частини поверхні на Енцеладі як і раніше схильні до змін . Вважається що активність його криється у впливі приливних сил Сатурна , що розігрівають Енцелад .
Діона. Незначно більший за розмірами четвертий супутник - Діона (1120 км). Орбітальний період Діони близько 2,7 доби, відстань від центру Сатурна 377 тис. км - як відстань Місяця від Землі. Поверхня Діони носить сліди викиду матеріалу в результаті ударів великих метеоритів - систему променів, добре відому по Місяцю. Не виключено, що промені являють собою відкладення водяного інею на поверхні. Діаметр найбільшого кратера - близько 100 км. На поверхні Діони є звивиста долина, утворена, ймовірно, тріщинами в її корі. Яким чином вдається легко спостерігати з Землі настільки малі тіла, як Мімас, який в 10 разів менше Місяця? Відповідь проста: у них світла поверхня. Наприклад, у Днони відбивні властивості на світлих ділянках близькі до 100%. Саме це властивість супутників Сатурна полегшує їх спостереження наземними засобами. Щільність Діони трохи вище, ніж у Мімаса, і досягає 1,4 г/см3, що вказує знову ж таки на крижаній (з домішкою силікатів) склад. Має коорбітальний супутник Олену на 60 градусів попереду себе.
Мімас Мімас, був відкритий У. Гершелем в 1789 р. (Разом з Енцеладом). Він має сферичну форму. Звертає на себе увагу відносно велика глибина метеоритних кратерів, які покривають всю поверхню Мімаса, подібно Місяцю або Меркурію. Діаметр Мімаса всього 390 км (приблизно 10% діаметра Місяця), на його поверхні (як і на поверхні інших: досліджених супутників Сатурна) немає утворень, подібних вулканічним кратерам . Діаметр найбільшого ударного кратера на Мімасі досягає 130 км, т. е. 1/3 діаметра самого супутника. Знаходиться кратер посередині боку, зверненої до Сатурна. Діаметр тільки центральної гірки цього кратера близько 30 км. Мімас звертається навколо Сатурна на відстані 185,5 тис. км і завершує один оборот за 0,9 доби Середня щільність Мімаса мала - близько 1,2 г/см3, що говорить про його крижаний складі з невеликою домішкою силікатних матеріалів.
Рея Супутник Рея зовні дуже нам нагадує Меркурій або Місяць. Це одна з найбільш великих місяців Сатурна . Її діаметр 1530 км . Кратери тут досягають 300 км в поперечнику. Як і у інших супутників , поверхня Реї дуже світла ; навіть найтемніші області мають альбедо , що досягає 50%. Орбітальний період Реї близько 4,5 доби , відстань від центру планети 527 тис. км . Середня щільність Реї трохи нижче, ніж у Діони , - 1,3 г/см3. Цікаво , що у супутників Сатурна в цілому не відзначається такого чіткого спадної розподілу середніх густин , як у галілеєвих супутників Юпітера. Всі значення середньої щільності лежать в межах від 1,0 г/см3 ( Тефия ) до 1,4 г/см3 (Діона). Лише в Титана середня щільність досягає 1,9 г/см3. Рея менш геологічно активна, ніж Діона . Відкрита Кассіні в 1672 р.
Япет Історія поверхні Япета , мабуть , більш складна. Як і очікувалося , альбедо двох його півкуль , темного переднього по руху і зворотного, різниться на порядок. Таким чином , розгадка мінливої в 10 разів яскравості Япета прийшла через 310 років після його відкриття. Діаметр Япета 1460 км , середня щільність 1,2 г/см3. Щільність метеоритних кратерів на ньому вельми висока , і в цьому відношенні Япет нагадує Рею . Деякі кратери на світлій стороні , але поблизу кордону з темним районом мають темне , точно забарвлене дно . За спектрофотометричними властивостям темна поверхня Япета близька до поверхні Феби і схожа на органічні включення до вуглистих хондритах . Мабуть , природа відмінностей у відбивних властивостях його поверхні якось пов'язана з рухом Япета . Передбачалося , наприклад , що викид парів води і подальша конденсація інею проходили на обох сторонах супутника , але потім взаємодія з плазмосферой Сатурна поступово видалило іній з переднього боку. Останнім часом стала популярною гіпотеза про те , що передня сторона Япета «забруднена » пилом , що викидається з Феби . При зіткненнях легкі матеріали випаровуються , а темні важкі залишаються на поверхні. Япет відкритий Дж. Д. Кассіні в 1671 р.
Тефия - один з найбільших і близьких до планети супутників. Його діаметр 1050 км , середня щільність 1 г/см3. Поверхня супутника дуже світла , альбедо 0,8. Вже після першої зйомки повідомлялося про гігантську долину Ітака , яка витягнута на 3 /4 кола супутника - 3 тис. кілометрів. З іншого боку супутника розташований кратер Одіссей діаметром 400 км , тобто в 3 рази більший , ніж у Мимаса . Поверхня Тефії , подібно іншим супутникам Сатурна , всіяна метеоритними кратерами . Фахівці вказують на сліди ранньої , дуже давньою активності , коли надра цього крижаного супутника замерзали і розширювалися , ламаючи кору. У цих процесах поверхня Тефии збільшилася приблизно на 10%. Тефия має два коорбітальних супутника - Телесто і Калліпсо , розташованих на 60 градусів попереду і позаду Тефії . Тефия відкрита разом з Діоною в 1684 р. Джованні Доменіко Кассіні . Тефия
Гіперіон Виявилося , що змінність його блиску , давно відома по наземних спостереженнями , пояснюється його незвичайною формою , нагадує плоску головку сиру. Розміри Гіперіона перевищують колишню оцінку ( 310 км ) і становлять приблизно 359х230 км . Поверхня його темна , альбедо всього 0,3 ; в той час як для Мімаса , Діони і Реї воно дорівнює 0,6 , а для Енцелада 1,0 . Поверхня Гіперіона носить сліди інтенсивного метеоритного бомбардування , причому найбільший кратер за розмірами такий же , як і сам супутник. Різко неправильна форма Гіперіона може бути пов'язана з руйнуванням великого батьківського тіла . Завдяки збурень у русі , що викликається його сусідом - гігантом Титаном , синхронне обертання Гіперіона може порушуватися на десятки відсотків протягом декількох тижнів. Він пов'язаний з Титаном резонансом 4:3 ( на чотири оберти навколо Сатурна , чинені Титаном , припадає три орбітальних обороту Гіперіона ) . Супутник був виявлений в 1848 р. американськими астрономами Джорджем Бондом і Вільямом Бондом і незалежно від них - англійцем Вільямом Ласселлом .
Пандора - четвертий супутник Сатурна. Супутник отримав ім'я на честь жінки , яка , відповідно до грецької міфології , була послана на Землю Зевсом в покарання за викрадений Прометеєм у богів вогонь. Перед тим , як відправити її на Землю , Зевс дав їй скриньку з хворобами та бідами , який Пандора відкрила , піддавшись своїй цікавості . Тим самим вона випустила всі ці біди на свободу. Супутник був відкритий в 1980 році практично одночасно з іншим сателітом Сатурна - Прометеєм . Поки про планету відомо небагато: поверхня її вкрита безліччю кратерів , два з них мають діаметр близько 30 км , гірських систем не виявлено. характеристики: • відстань від Сатурна 141700 км • діаметр 84 км •• маса 2.2 1017 кг Пандора
Феба Діаметр: 220 км ; Маса : 8,3 × 1018 кг; Щільність: 1634 кг / м ³; Період обертання: 9 год 17 хв 17 сек; Період обігу: 550,56 діб ; Відстань від Сатурна : 12896000 км ; Орбітальна швидкість: 1,71 км / с; Феба - двадцять сьомий природний супутник Сатурна. Його орбіта сильно витягнута і нахилена до екватора Сатурна 151,8 °. Середня довжина орбіти - 81364000 км . Фебі необхідно близько 551 діб щоб обернутися навколо планети при середній орбітальної швидкості всього 1,71 км / с. Феба - повністю кам'яне тіло неправильної форми , більше схожий на шматок астероїда. За однією з версій супутник утворився в Поясі Койпнера і був захоплений гравітаційним притяганням Сатурна. Це ж і пояснює дивне обертання супутника , не схоже на обертання інших місяців Сатурна . Феба рухається у зворотному напрямку по орбіті по відношенню до інших супутникам . Так само у Феби є своє власне обертання навколо осі , а не синхронне , як у інших лун . День на двадцять сьомому " компаньйоні " Сатурна триває близько 9 годин і 17 хвилин. Поверхня супутника повністю покрита ударними кратерами , це говорить про її немолодий вік. Імовірно Феда утворилася 4 млрд років тому відколовшись від більш великого тіла . Можливо супутник прилетів з іншої зоряної системи . Феба є дуже темним тілом , але деякі кратери всередині складаються з більш світлого матеріалу , можливо це лід . В супутника відсутня всяка атмосфера , а середня температура на його поверхні мінус 198 градусів за Цельсієм.
Прометей Короткі відомості про Прометей Орбіта = 139 350 км від Сатурна Діаметр = 91 км ( 145 • 85 • 62 км) Маса = 2.7 • 1017 кг Прометей - третій з відомих супутників Сатурна. Прометей був титаном , який викрав вогонь з Олімпу і відніс його людям , за що Зевс жорстоко покарав його . Прометей був відкритий в 1980 році Коллінзом. На поверхні Прометея є ряд гірських кряжів , долин і окремих кратерів діаметром близько 20 км . Найбільш ймовірно , що Прометей , Пандора , Янус і Епімез є пористими крижаними тілами , що випливає з їх дуже низьких щільностей та відносно високих альбедо .
Атлас Короткі відомості про Атлас Орбіта = 137 670 км від Сатурна Діаметр = 30 км (40 • 20 км) Маса =? Атлас - другий з відомих супутників Сатурна. Атлас був титаном, братом Прометея, засудженим Зевсом до того, щоб тримати небеса на своїх плечах. Атлас був виявлений R. Terrile в 1980 році на фотографіях, зроблених Voyager
Номер спутника Название спутника Латинское название (Средний) диаметр в км Дата открытия Масса в кг Первооткрыватель I Mимас Mimas 397 1789 3,7·1019 У. Гершель (W. Herschel ) II Энцелад Enceladus 499 1789 1,1·1020 У. Гершель (W. Herschel ) III Teфия Tethys 1060 1684 6,2·1020 Дж. Кассини (G.D. Cassini) IV Диона Dione 1118 1684 1,1·1021 Дж. Кассини (G.D. Cassini) V Рея Rhea 1528 1672 2,3·1021 Дж. Кассини (G.D. Cassini) VI Tитан Titan 5150 1655 1,3·1023 Х. Гюйгенс (C. Huygens) VII Гиперион Hyperion 266 1848 5,7·1018 У. Бонд (W. Bond), У. Ласселл (W. Lassell) VIII Япет Iapetus 1436 1671 2,0·1021 Дж. Кассини (G.D. Cassini) IX Феба Phoebe 240 1898 8,3·1018 У. Пикеринг (W. Pickering) X Aтлас Atlas 32 1980 6,6·1015 Р. Террил (R. Terrile) / Вояджер 1 XI Прометей Prometheus 100 1980 1,6·1017 С. Коллинз (S.A. Collins) / Вояджер 1 XII Пандора Pandora 84 1980 1,4·1017 С. Коллинз (S.A. Collins) / Вояджер 1
Схожі презентації
Категорії