X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Планети земної групи як супутники нашого життя

Завантажити презентацію

Планети земної групи як супутники нашого життя

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Планети земної групи

Слайд 2

Планети земної групи- Меркурій, Венера, Земля і Марс у порівнянні з планетами-гігантами мають відносно невеликі розміри, тверду поверхню та значну густину( близько 5г/см3), бо складаються переважно з важких хімічних елементів. Ці планети мають гаряче металеве ядро, яке оточене мантією із силікатних порід. Верхній шар планет- кора, формується під дією як внутрішнього тепла, так і зовнішніх ( космічних) факторів.

Слайд 3

Меркурій є найменшою планетою Сонячної системи, яку рідко кому випадало спостерігати неозброєним оком, тому що вона розташована близько від Сонця. Радіус 0,38 Маса 0,06 Густина 5,4г/см3 Прискорення вільного падіння 0,38 Орбіта а=0,39 а.о. Рік 88 з. діб Сонячна доба 176 з. діб Температура, С: Вдень +430 Вночі -170 Меркурій

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Знімки поверхні Меркурія, які були зроблені за допомогою АМС “Марінер-10” (США), вражають схожістю його рельєфу з поверхнею Місяця- така ж величезна кількість кратерів, що свідчить про однакову природу цих космічних тіл.

Слайд 7

На поверхні Меркурія були виявлені також величезні рівнини, які заповнені застиглою базальтовою лавою. Це свідчить, що планета була колись розігріта, внаслідок чого в той час відбулася інтенсивна вулканічна діяльність.

Слайд 8

Радіус 0,95 Маса 0,8 Густина 5,2 г/см3 Прискорення вільного падіння 0,9 Орбіта а=0,72 а.о. Рік 225 з. діб Сонячна доба 117 з. діб Атмосфера: СО2, N2, H2O Атм. тиск 90 атм. Температура поверхні,С: Вдень +480 Вночі +480 Венера

Слайд 9

Венера привертає увагу людей тим,що на нашому небі її яскравість у десятки разів перевищує блиск зір першої зоряної величини. Українська народна назва цієї планети- Вечірня або Вранішня зоря, бо вона першою з’являється на вечірньому небосхилі й останньою гасне на світанку.

Слайд 10

На перший погляд, Венера дуже схожа на Землю, бо ці планети мають майже однакові розміри та масу. Але ці пленети мають і свої відмінності.

Слайд 11

Уперше в історії людства АМС серії “ Венера” (СРСР) зробили м’яку посадку на поверхню іншої планети і передали на Землю телевізійне зображення поверхні Венери.

Слайд 12

Панорама поверхні Венери, яку передала АМС “Венера-14”. Небо вдень тьмяне, як на Землі перед дощем. Колір хмар і поверхні червоний, бо атмосфера поглинає сонячне проміння у синій частині спектра.

Слайд 13

У хмарах на Венері крім пари води утворюються краплини сірчаної кислоти, але до поверхні ці кислотні дощі не долітають, бо під хмарами температура різко підвищується (на поверхні +480) і краплі випаровуються. Хмари на Венері, скоріше, нагадують слабку імлу, в якій видно предмети на відстані до 1 км.

Слайд 14

Карти Венери Астрономи створили детальну карту Венери, на якій позначено сотні кратерів, більшість з яких колись були вулканами, бо майже 80% поверхні Венери вкриті вулканічною лавою.

Слайд 15

Названий колись за свій червоний колір на честь бога війни, “кривавий” Марс під час протистоянь за яскравістю поступається тільки Венері. Радіус 0,53 Маса 0,11 Густина 3,9 г/см3 Прискорення вільного падіння 0,37 Атмосфера СО2,N2 Тиск 0,006 атм Орбіта а=1,52 а.о. Рік 687 зем. діб Доба 24 год 37 хв Температура поверхні,С: вдень максимальна +22 вночі -60 вночі мінімальна (на полюсі) -133 Марс

Слайд 16

Слайд 17

Марс привернув особливу увагу людей після того, як у 1877 р. італійський астроном Д. Скіапареллі відкрив “канали”. Тоненькі, ледве помітні лінії, які з’єднували темні ділянки поверхні Марса, нагадували людству зрошувальні системи на Землі, тому фантасти висунули ідею про високий інтелект марсіанської цивілізації. Д.Скіапареллі

Слайд 18

Червоний колір марсіанського грунту пояснюють значним вмістом (до 16%) оксидів заліза (звичайної іржі).

Слайд 19

Вулкан Олімп, розташований недалеко від екватора Марса,- найвища гора Сонячної системи. Діаметр вулканічної платформи сягає 700 км, вершина має висоту 27 км, а діаметр жерла вулкана-75 км.

Слайд 20

Слайд 21

На поверхні Марса теж треба одягати скафандри, але досвід космічних експедицій на Місяць показує, що люди зможуть працювати на цій планеті.

Слайд 22

Кідонія- регіон в північній півкулі Марсу, що містить низку “столових гір”(пагорбів з пласким верхом і крутими схилами). Названий на честь давньогрецького полісу Кідонія, що містився на північно-західному узбережжі Криту. В областях Кідонія міститься “Марсіанський сфінкс”- утворення на поверхні Марса вивітрений пагорб, яке на перших фотографіях зі станції “Вікінг-1” виглядало схожим на величезне кам’яне обличчя людини.

Слайд 23

“The Face”-фотографія області Кідонія зроблена станцією Вікінг-1 в 1976 році.

Слайд 24

Дякуємо за увагу! Виконали роботу учениці 11-А класу Черевична Ганна Совгира Олександра

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія