X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Стихійні лиха

Завантажити презентацію

Стихійні лиха

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

учня 4-А класу Любича Павла “Стихійні лиха”  

Слайд 2

Стихійне лихо — це надзвичайне природне явище, що діє з великою руйнівною силою, завдає значної шкоди району, в якому воно відбувається, порушує нормальну життєдіяльність населення, знищує матеріальні цінності. До стихійного лиха належать: виверження вулканів, землетруси, цунамі, обвали, лавини, повені, урагани, тайфуни, смерчі, смог, град, блискавки, лісова пожежа і інші. Найнебезпечнішим стихійним лихом вважаються циклони, тайфуни, засуха і перетворення місцевості у пустелю. *

Слайд 3

Землетруси — підземні поштовхи у земній корі чи верхній частині мантії, що викликають коливання земної поверхні, спричиняють деформацію земної кори та деформування чи руйнування інженерних споруд. Ділянку землі, із якої виходять хвилі землетрусу, називають центром, а розташовану на поверхні землі ділянку — епіцентром землетрусу. Землетрус починається з розриву і переміщення гірських порід у глибині Землі. *

Слайд 4

* Вулканізм — сукупність явищ, обумовлених проникненням магми з глибини землі на її поверхню.

Слайд 5

* Сель — стрімкий потік великої руйнівної сили на басейнах гірських річок, що складається із суміші води та крихких, ламких порід і виникає внаслідок інтенсивних дощів чи танення снігу, а також прориву завалів і морен.

Слайд 6

* Обвал — відрив снігових (льодяних) брил або мас гірських порід від схилу чи укосу гір та їх вільне падіння під дією сил тяжіння.

Слайд 7

* Сильний дощ — дощ з кількістю опадів понад 50 мм на рівнинній території та 30 мм в гірських районах тривалістю менше 12 годин. В Україні з-поміж стихійних явищ найчастішими є сильні дощі (зливи), які спостерігаються щорічно і поширюються на значні території. Найчастіше вони бувають у Карпатах та горах Криму. Град — частинки льоду, різні за розмірами, формою і структурною неоднорідністю, що випадають із шарувато-дощових хмар у теплий період року. У 40 % випадків випадання граду спостерігається дрібний інтенсивний град.

Слайд 8

* Сильна спека — підвищення температури повітря до плюс 35 °С і вище. Суховії — це вітри з високою температурою і низькою відносною вологістю повітря. Посухи - тривала та значна нестача опадів, частіше при підвищеній температурі та низькій вологості повітря, що викликає зниження запасів вологи у ґрунті і, як наслідок, погіршення росту, а іноді і загибель рослин.

Слайд 9

* Ураган — це вітер силою 12 балів за шкалою Бофорта. Шквали — короткочасне різке збільшення швидкості вітру, що супроводжується зміною його напряму. Це явище спостерігається під час грози. Смерчі — сильний вихор, який опускається з основи купчасто-дощової хмари у вигляді темної вирви чи хобота і має майже вертикальну вісь, невеликий поперечний перетин і дуже низький тиск у центральній його частині.

Слайд 10

* Сильні снігопади — інтенсивне випадання снігу у кількості більше 20 мм за період менше 12 годин (визначається шаром талої води), що призводить до значного погіршення видимості та припинення руху транспорту. Сильні морози — зниження температури повітря до мінус 30 °С і нижче. Сильні ожеледі — шар щільного матового чи прозорого льоду діаметром понад 20 мм, що наростає на дротах та наземних предметах внаслідок замерзання крапель дощу, мряки або туману. Ожеледь виникає на земній поверхні та на предметах при намерзанні переохолоджених крапель дощу або туману, частіше при температурі повітря трохи нижче 0 °С.

Слайд 11

* Тумани - явища, що погіршують видимість на шляхах, створюють перешкоди для роботи різних видів транспорту, сприяють забрудненню повітря. Лісові пожежі — неконтрольоване горіння на землях лісового фонду. Вони виникають, в основному, з вини людини та внаслідок дії деяких природних чинників (грози, вулканічної діяльності). Повені, паводки — фази водного режиму річки, що можуть багаторазово повторюватися в різні сезони року, характеризуються інтенсивним збільшенням рівнів води внаслідок дощів чи сніготанення під час відлиг

Слайд 12

* Правила поведінки під час грози у дома вимкніть усі електроприлади (радіо, телевізор…), не користуйтеся телефоном; закрийте усі вікна і кватирки; не створюйте протяг; знаходьтесь в центрі кімнати, подалі від водопровідних та каналізаційних труб та мереж опалення; у загородніх та дачних будинках тримайтесь подалі від печей та груб. на вулиці уникайте дерев, що окремо стоять; не бігайте, оскільки пітна шкіра і швидкий рух «притягають» блискавку; присядьте, обхопіть ноги руками; не торкайтеся металевих предметів, переконайтеся, що всі вони знаходяться не ближче 5 метрів від вас; на стадіоні відійдіть від прапорів, стовпів, складіть парасольки; у горах тримайтеся подалі від вершин, не торкайтеся мокрих скель; тримайтеся подалі від води (удар блискавки у воду може бути смертельним на відстані 100 м); перебуваючи на судні, залиште палубу, не торкайтеся металевих частин.

Слайд 13

* Правила поведінки під час бурі в будинках зачинити двері, вікна, горища, вентиляційні пристосування великі вікна і вітрини зашити дошками, скло заклеїти смужками паперу або тканини з дахів, балконів, лоджій прибрати предмети, які при падінні можуть нанести людям травми подбати про аварійне освітлення, медикаменти, бинти, зробити запас продуктів харчування і води на 2-3 доби радіоприймачі й телевізори тримати ввімкнутими для прослуховування інформації штабів цивільної оборони і пояснення правил поведінки в будинках потрібно оберігатись поранення розбитими вікнами, вітринами забороняється виходити на вулицю відразу після послаблення вітру, тому що він через декілька хвилин може посилитись якщо ураган, буря або смерч застав вас на відкритій місцевості, необхідно вкритись у канаві, ямі, лягти на дно заглиблення і притиснутись до землі не впадати у паніку, діяти свідомо, надавати допомогу ураженим найбезпечніші місця — сховища цивільної оборони, підвали і внутрішні приміщення перших поверхів цегляних будинків.

Слайд 14

* Правила поведінки під час землетрусу Якщо ви перебуваєте на першому поверсі, покиньте будинок, якщо на другому і вище – заховайтеся в безпечне місце (отвори капітальних внутрішніх стін, кутки, утворені цими стінами, біля внутрішньої капітальної стіни, під ліжком чи під столом). Небезпечними є місця біля вікон, в кутових кімнатах на останніх поверхах, біля засклених отворів зовнішніх стін. Відкрийте двері квартири, якщо є зайва секунда, - вимкніть газ і електроенергію, погасіть вогонь. Захистіть себе в будинку від всіляких уламків, важких предметів, скла. Не користуйтеся ліфтом. Якщо ви перебуваєте у школі, сховайтеся під партою, накрийте голову руками. Якщо поштовхи припинилися, не втрачаючи часу, виходьте на вулицю. Не стійте під дротами, трубами, карнизами. Якомога далі відійдіть від будівель, стовпів, огорож. Безпечними є місця в сквері, на пустирі чи відкритому майданчику. Якщо землетрус застав вас у дорозі, негайно вийдіть із машини – краще на відкритому місці. У закритих місцях не виходьте з машини до закінчення поштовхів.

Слайд 15

* Правила поведінки під час повені Зберігайте спокій і уникайте паніки. Швидко зберіть особисті документи, цінності, ліки, продукти й інші необхідні речі. Надайте необхідну допомогу дітям, інвалідам, людям похилого віку і підготуйтеся до евакуації. По можливості негайно залиште зону затоплення. Перед виходом з будинку вимкніть електро- і газопостачання, загасіть вогонь у печі. Закрийте вікна і двері, якщо є час - закрийте вікна і двері першого поверху дошками. Підніміться на верхні поверхи або горищні приміщення. До прибуття рятувальників залишайтеся на верхніх поверхах, даху, деревах або інших підвищеннях, сигналізуйте рятувальникам, щоб вони мали можливість швидко знайти вас . Перевірте, чи немає поблизу потерпілих, надайте по можливості їм допомогу. Потрапивши у воду, зніміть із себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, за допомогою яких можна протриматися на воді, поки надійде допомога.

Слайд 16

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія