"Стихійні лиха"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Землетруси, повені, зсуви, селеві потоки, бурі, урагани, снігові заноси, лісові пожежі лише протягом останніх 20 років забрали життя більше трьох мільйонів чоловік. За даними ООН, за цей період майже один мільярд жителів нашої планети зазнав збитків від стихійних лих.
Стихíйне лихо — це надзвичайне природне явище, що діє з великою руйнівною силою, завдає значної шко ди району, в якому відбувається, порушує нормальну життєдіяльність населення, знищує матеріальні цінності.
У ряді випадків стихійне лихо супроводиться загибеллю матеріальних цінностей і жертвами серед населення. Стихійне лихо оцінюється за кількістю жертв і руйнування, в ненаселених місцях - за ступенем порушення природного середовища: рельєфу, рослинності, тваринного світу, а також за площею охоплення.
Повінь Повінь— це фаза водного режиму річки, яка щороку повторюється в даних кліматичних умовах в один і той самий сезон року. Характеризується найбільшою водністю, високим і тривалим підйомом та спадом рівнів води в річці, озері, водосховищі. Термін настання повені залежить від типу живлення річки і кліматичних умов.
Паводок Паводок — значне підвищення водності річки в межах річного циклу, що виникає нерегулярно. Утворюється під час сильних дощів чи під час відлиги. На відміну від повені паводки виникають нерегулярно. Значний паводок може викликати повінь.
Шторм Буря — це природне явище, вітер зі швидкістю 20 м/с і більше, що супроводжується значним хвилюванням на морі та руйнуванням на суходолі. Також застосовується термін шторм, а при швидкості вітру більше 30 м / се ураган. Короткочасні посилення вітру до швидкостей 20-30 м / сек і більше називаються шквалами. До штормам відносяться вітри швидкістю більше 20 м / с, тобто понад 9 балів за шкалою Бофорта.
Лавина Лавина — величезна маса снігу, що зривається із гірського схилу і котиться вниз з великою швидкістю. Виникнення лавин можливе у всіх гірських районах світу, де встановлюється стійкий сніжний покрив. Причини сходження снігових лавин перенапруження снiгового покрову; різкий порив вiтру; звукова хвиля; рiзка змiна метеорологiчних умов.
Циклон Циклон — атмосферний вихор з низьким тиском в центрі. Вітри в циклоні в північній півкулі дмуть проти годинникової стрілки, і в нижньому шарі відхиляються до центру, в південній півкулі — за годинниковою стрілкою. Проходження циклону пов'язане з утворенням потужної хмарності і випадінням опадів. Погода при циклонах переважно похмура з сильними вітрами. За своїми властивостями, походженням та наслідками вони схожі на тропічні урагани.
Схожі презентації
Категорії