X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Екологія Дніпропетровської області"

Завантажити презентацію

"Екологія Дніпропетровської області"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Екологія Дніпропетровської області

Слайд 2

Поняття про екологію. Екологічні проблеми сучасного світу. Водні проблеми світу. Екологія Дніпра у зоні Дніпропетровської області. Басейн Дніпра. Забруднення води відходами з фабрик . Стан малих річок на Дніпропетровщині. Проблеми питної води. Схема боротьби з екологічними проблемами води. Збережи чистоту природи у своєму місті! План презентації

Слайд 3

Поняття про екологію

Слайд 4

Екологія — наука про взаємодії живих організмів і їх спільнот між собою і з навколишнім середовищем.

Слайд 5

Екологія вивчає взаємовідносини організмів із довкіллям, досліджує структурно-функціональну організацію надорганізмових систем (популяцій, угруповань, екосистем, біосфери), виявляє механізми підтримання їх стійкості у просторі й часі.

Слайд 6

Екологічні проблеми сучасного світу Виснаження і вимирання видів. Проблема води. Теплове забруднення. Радіоактивне забруднення. Парниковий ефект. Автомобільна небезпека. Забруднення грунту.Лісу. Викопне паливо. Забруднення повітря. Ерозія .

Слайд 7

Водні проблеми світу

Слайд 8

На сьогоднішній день проблема забруднення водних об'єктів є дуже поширеною в світі. Вода є одним із основних джерел життя, чиста вода - одним із факторів здоров'я людини.

Слайд 9

Це резерв прісної води. З води, доступної живим організмам,загальна частина знаходиться в їх тканинах. Води на Землі багато, але 97% - це солена вода океанів та морів, і лише 3% - прісна. З них три чверті майже недосяжні живим організмам, тому що ця вода «законсервована» у льодовиках гір і полярних шапках.

Слайд 10

Потреба у воді величезна. Наприклад, для створення 1 кг біомаси дерева, витрачається до 500 кг води. Тому її треба витрачати економно та не забруднювати.

Слайд 11

У цій презентації я хочу зробити особливий акцент на екологічних проблемах водних ресурсів нашої облсті.

Слайд 12

Екологія річки Дніпро у зоні Дніпропетровської області.

Слайд 13

Дніпропетровськ - це великий культурний, історичний та торговельно -промисловий центр. Отже можна сміливо говорити, що Дніпропетровську характерні ті екологічні проблеми, що притаманні всім великим містам. Це,в першу чергу, забруднення автотранспортом, зміни в складі атмосферного повітря, викиди хімічних речовин у атмосферу,забруднення токсичними відходами. Майже все це стосується і Дніпропетровської області

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Басейн Дніпра

Слайд 17

У басейні Дніпра, найбільшої водної артерії країни, крім Чорнобильської атомної електростанції діють також Запорізька, Південно-Українська, Хмельницька, Рівненська,Курська і Смоленська АЕС, викиди з яки впливають і на людей, що населяють нашу область.

Слайд 18

Слайд 19

Забруднення води у ріці промисловими викидами.

Слайд 20

Дніпро щорічно скидається 370 млн. кубометрів забруднених стоків, або 14%від їх обсягу по країні.

Слайд 21

Через забруднення, які викликані стоками, починаються різні біогенні мутації. Із Дніпра пропадає багато видів риби, а ті, що залишаються, - непридатні до вживання.

Слайд 22

Бідніє флора і фауна Дніпра.

Слайд 23

Через промислові стоки спостерігається надлишок кисню, тому можна спостерігати так назване «цвітіння» ріки. Кожен, певно, не раз бачив на поверхні води нафтову плівку, яка викликає зменшення проникнення світла у водну товщу в декілька разів.

Слайд 24

Змінюється й хімічний склад, підвищується вміст азоту,фосфору та хлоровмісніх речовин. Вода стає такого кольору, який не викликає довіри.

Слайд 25

Стан малих річок Дніпропетровщини

Слайд 26

Малі річки Дніпропетровщини, такі як Чаплинка, Кильчень, Татарка, Мокра Сура, Томаківка, Базавлук, забруднені на порядок більше ніж великі. Це пояснюється не тільки їх малою водністю, але й недостатньою охороною.

Слайд 27

Слайд 28

Рівень очищення води надзвичайно низький. Існуючі очисні споруди навіть при біологічному очищенні вилучають лише 10-40% неорганічних речовин і практично не вилучають солі важких металів.

Слайд 29

Проблема питної води у місті Дніпропетровськ

Слайд 30

Вода для мешканців Дніпропетровська поступає з річки Дніпро через дві насосні станції. ЇЇ подачу здійснює комунальне виробниче підприємство «Дніпроводоканал», який був побудований ще у 1869 році. На його балансі знаходиться близько 3000 км. мереж. Але ця вода, запевняють фахівці, не придатна для споживання.

Слайд 31

Проте не треба передчасно хвилюватись.Питна вода, яка подається населенню м. Дніпропетровська контролюється на насосно – фільтрувальних станціях щогодини, а на водопровідних насосних станціях та в розподільчій мережі щодня.

Слайд 32

Інше джерело питної води для населення Дніпропетровська — доочищена. Вона реалізується в аптеках і кіосках.

Слайд 33

Схема боротьби з екологічними проблемами.

Слайд 34

Перш за все - це обмеження промислових викидів у ріки, озера, інші водні об'єкти. Очищення русел та заплав рік і озер від сміття. Удосконалювання технологій виробництва й технологій утилізації відходів. Здійснювати жорсткий контроль за скиданням удобрення й ядохімікатів. Контролювати попадання фекальних мас в русла рік. Проведення суспільних заходів по донесенню до населення усієї важливості цієї проблеми.

Слайд 35

Збережи чистоту природи у своєму місті!

Слайд 36

Ми маємо порозмислити, невже нам не дороге власне життя, яке ми нехтуємо? Адже об'єм забруднення водоймищ з кожним роком збільшується в декілька разів. Водні ресурси відіграють головну роль в життєдіяльності людини,а ця людина, розуміючи усю її важливість, продовжує її забруднювати. Тому починати любити природу потрібно з самого дитинства.

Слайд 37

Тільки людина може привести до зупинки катастрофічного занепаду природи, відновленню і врівноваженню екологічного стану й подальшого його поліпшення не тільки на Дніпропетровщині , а й у всьому світі.

Слайд 38

Я закликаю Вас боротися за чистоту нашого довкілля. Почати з найменшого і завжди пам’ятати, що наше здоров’я – в наших руках!

Слайд 39

Презентацію підготувала учениця 10 класу Рабчевська Наталія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія