Екологічні проблеми
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Екологі чна пробле ма — це зміна природного середовища в результаті антропогенних дій, що веде до порушення структури і функціонування природних систем (ландшафтів) і призводить до негативних соціальних, економічних та інших наслідків. Виділяють шість груп екологічних проблем: атмосферні (забруднення атмосфери: радіологічне, хімічне, механічне, теплове); водні (виснаження і забруднення поверхневих і підземних вод, забруднення морів і океанів); геолого-геоморфологічні (інтенсифікація несприятливих геолого-геоморфологічних процесів, порушення рельєфу і геологічної будови); ґрунтові (забруднення ґрунтів, ерозія, дефляція, вторинне засолення, заболочування і ін.); біотичні (зменшення рослинності, деградація лісів, пасовищна дигресія, скорочення видової різноманітності і ін.); комплексні (ландшафтні) — запустинювання, зниження біорізноманітності, порушення режиму природоохоронних територій.
Літосфера забруднюється рідкими і твердими забруднюючими речовинами та відходами. Встановлено, що щорічно на одного жителя Землі утворюється одна тонна відходів. Джерела забруднення грунту можуть бути класифіковані наступним чином: Житлові будинки і комунально-побутові підприємства. Промислові підприємства. Транспорт. Сільське господарство.
Кислотні дощі – загибель живому!!! Кислотні дощі впливають на: водну екосистему лісову екосистему ґрунтова фауна організм людини Кислотні дощі роз'їдають метали, фарби, синтетичні з'єднання, руйнують архітектурні пам'ятники. Під час трагічного лондонського туману 1952 р. більш 4000 смертей було віднесено за рахунок підвищеного вмісту у вологому повітрі діоксиду сірки і сульфатних часток.
Теплове забруднення Теплове забруднення - викид тепла в атмосферу і в водні ресурси, викликаний техногенною діяльністю людини, і поряд з викидами парникових газів, що служить одним з факторів глобального потепління. Глобальне потепління призведе до: тане арктичний лід. сніговий покрив в Північній півкулі кожні десять років зменшується на 13%. швидкість танення льодовиків Гренландії складає на сьогоднішній день близько 15 кілометрів на рік. збільшення кількості стихійних лих на планеті. зменшення кількості продовольства на планеті. Так, виробництво пшениці може зменшитися на 20%. зниження рівня забезпеченості водними ресурсами.
Озоновий шар — шар атмосфери (стратосфери), в межах якого концентрація молекул озону (О3) в 10 разів вища, ніж біля поверхні Землі. Озоновий шар лежить в стратосфері на висоті від 15 до 35 км. Озоновий шар поглинає ультрафіолетове випромінювання, небезпечне для живих організмів. Надмірна кількість ультрафіолетової радіації є шкідливою для живих організмів, збільшує ризик ракових захворювань населення.
Проблема виснаження водних ресурсів викликана зростанням споживання води промисловістю, сільським і комунальним господарствам, з одного боку, і забрудненням водних джерел — з іншого.
Сьогодні в багатьох куточках нашої планети потреба в прісній воді починає перевищувати її доступність, і немає ніяких підстав сподіватися, що ситуація вирішиться сама собою. В даний час одна людина з шести, тобто більше мільярда людей по всій Землі, страждають від нестачі питної прісної води. Відповідно до даних ООН, до 2025 р. більш ніж половина країн земної кулі або зазнає серйозного перевантаження (наприклад, коли потрібна більша кількість прісної води, ніж є), або ж там виникне відвертий її дефіцит. Світові ресурси прісної води знаходяться під загрозою через те, що потреби в ній підвищуються в багатьох галузях.
Деградація ґрунтів Одна з головних екологічних проблем пов'язана з погіршенням стану земельних ресурсів. За історичний час внаслідок прискореної ерозії, дефляції і інших негативних процесів людство втратило майже 2 млрд га продуктивних земель. До утворення пустель схильна площа в 4,5 млрд га, на якій проживає близько 850 млн чол. Пустелі швидко розвиваються (до 5 — 7 млн га на рік) у тропічних районах Африки, Азії і Америки, а також в субтропіках Мексики. Швидкість зникнення лісів складає 6 — 20 млн га на рік. Види ерозії ґрунту Вітрова ерозія Водна ерозія Антропогенний вплив
Глобальна проблема екологічного забруднення буде існувати до тих пір, поки все людство не об`єднається для її вирішення, тому що від цього належить майбутнє наступних поколінь. "Природа - це не те, що ми отримали у спадщину від пращурів, а те що ми взяли у позику від нащадків".
Схожі презентації
Категорії