Альтернативні джерела енергії
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Енергетична проблема людства Незворотне виснаження світових вуглеводневих запасів, зростаюча ціна на енергоносії, проблеми екологічного забруднення навколишнього середовища змушують більшість розвинених країн формувати свої енергетичні стратегії, спрямовані на розвиток альтернативної енергетики. За даними Міжнародного енергетичного агентства, до 2030 р. частка електроенергії, видобутої за допомогою альтернативних джерел, збільшиться вдвічі порівняно із сьогоднішніми показниками, що складають близько 16 % від усього виробництва. У більшості розвинених країн, зокрема у США, Німеччині, Іспанії, Швеції, Данії, Японії, планують довести частку відновлюваних джерел енергії в загальному енергобалансі до 20-50 %. Європейська комісія вважає, що у 2020 р. в Європі п’ята частина енергії вироблятиметься з екологічно безпечних джерел.
В умовах зростаючої енергетичної залежності України від російських енергетичних постачань та постійного підвищення цін на енергоносії, енергоємна національна економіка, що розвивається, зазнає значних втрат, що призводить до зниження рівня виробництва та гальмування соціально-економічного розвитку. Тож питання зниження енергозалежності через формування ефективної програми енергозбереження та розвитку альтернативної енергетики України слід віднести до стратегічно важливих, які потребують нагального вирішення.
Неконкурентоспроможність української електроенергії Об’єднана енергетична система України включає: 8 регіональних електроенергетичних систем; 1 млн км ліній електропередач; 24 обласні акціонерні енергопостачальні компанії, а також Севастополя, Києва, АР Крим Україна не має програми модернізації електросистеми. На оптовому ринку електроенергії Україна має борг понад 16 млрд дол США За таких умов важливого значення набуває використання альтернативних джерел - енергії Сонця, біомаси, вітру, тепла Землі тощо.Тому ми розглянемо їх більш детально
Відновлювальна енергія: альтернативні джерела Нині альтернативна енергетика задовольняє лише 1-2% потреб України в енергоресурсах Серед пріоритетних для України є біоенергетика, вітрова, мала гідроенергетика, сонячна, геотермальна енергетика та альтернативні гази * Потенціал вітроенергетики становить 330 млн МВт. Україна має потужні ресурси гідроенергії малих рік, які б могли вирішити проблему енергопостачання важкодоступних сільських районів, якщо б мали державну підтримку.
Основні альтернатівні джерела енергії Енергія вітру Енергія морів та океанів Геотермальна енергія Енергія Сонця Енергія біомаси
Національна комісія регулювання електроенергетики затвердила "зелені тарифи" на квітень нинішнього року. Відповідно до них, на українському оптовому ринку електроенергії одна кВт/год енергії сонця коштує 522,94 коп., вітру — 127,11 коп., води — 87,16 коп.
Енергія вітру Величезна енергія рухомих повітряних мас. Запаси енергії вітру більш ніж в сто разів перевищують запаси гідроенергії усіх річок планети. Вітри, що дмуть на просторах нашої країни, могли б легко задовольнити всі її потреби в електроенергії! Кліматичні умови дозволяють розвивати вітроенергетику на величезній території - від наших західних кордонів до берегів Єнісею. Чому ж настільки багате, доступне та екологічно чисте джерело енергії так слабо використовується? У наші дні двигуни, що використовують вітер, покривають всього одну тисячну світових потреб в енергії. Новітні дослідження направлені переважно на отримання електричної енергії з енергії вітру. Прагнення використання енергії привело до появи на світло безлічі агрегатів. Деякі з них досягають десятків метрів у висоту, і, як вважають, з часом вони могли б утворити справжню електричну мережу. Малі вітроелектричні агрегати призначені для постачання електроенергію окремих будинків. Широкому застосуванню вітроелектричних агрегатів у звичайних умовах поки перешкоджає їх висока собівартість. Навряд чи потрібно говорити, що за вітер платити не потрібно, однак машини, потрібні для того, щоб запрягти його в роботу, обходяться занадто дорого.
Енергія морів та океанів Світовий океан містить велетенський енергетичний потенціал. Це, по-перше, енергія Сонця, поглинута океанською водою, що виявляється в енергії морських течій, хвиль, прибою, різниці температур різних шарів морської води і, по-друге, енергія тяжіння Місяця й Сонця, яка спричиняє морські припливи й відпливи. Використовується цей великий і екологічно чистий потенціал ще вкрай мало. Моря та океани займають 71% поверхні Землі і мають енергію таких видів: енергія хвиль та припливів енергія хімічних зв'язків газів, солей, мінералів прихована енергія течій у різних частинах морів та океанів невичерпна енергія, яку можна виробляти, використовуючи різницю температур води на поверхні та в глибині також перетворюючи її на традиційні види.
Геотермальна енергія Геотермальну енергію отримують з підземних термальних вод і гарячих джерел, а також із власне тепла землі. Її використовують для опалення будівель, гарячого водопостачання осель чи підпприємств. Основа геотермального теплопостачання - тепловий насос, який забезпечує вироблення і транспортування теплової енергії. Світовий досвід Перше місце з вироблення електроенергії з гарячих гідротермальних джерел займає США. У долині Великих Гейзерів (штат Каліфорнія) на площі 52 км діє 15 установок, потужністю понад 900 МВт. А одна з найхолодніших країн світу – Ісландія, ефективно використовує гідротермальну енергію своїх надр.
Енергія Сонця Останнім часом інтерес до проблеми використання сонячної енергії різко зріс, і хоча це джерело також відноситься до відновлюваних, увага, що приділяється йому у всьому світі, примушує нас розглянути його можливості окремо.Потенційні можливості енергетики, основаної на використанні безпосередньо сонячного випромінювання, надзвичайно великі. На жаль, навряд чи коли-небудь ці величезні потенційні ресурси вдасться реалізувати у великих масштабах. Однією з найсерйозніших перешкод такої реалізації є низька інтенсивність сонячного випромінювання. щоб колектори сонячного випромінювання «збирали» за рік енергію, необхідну для задоволення всіх потреб людства потрібно розмістити їх на території 130 000 км ! У грудні 2011 року, австрійська компанія Activ Solar завершила будівництво в Криму останньої, п'ятої, 20-мегаватної черги сонячного парку Перово, в результаті чого його сумарна встановлена потужність зросла до рекордних 100 МВт. Перово у складі п'яти черг, став найбільшим чинним фотоелектричним парком в світі за показником встановленої потужності. За ним слідують канадська електростанція Sarnia (97 МВт), італійська Montalto di Castro (84,2 МВт) і німецька Finsterwalde (80,7 МВт)
Енергія біомаси Надзвичайно важливим для України є масштабне застосування рослинної біомаси як через пряме спалювання, так і через конверсію її на біогаз, «біодизель», генераторний чи піролізний газ, що можуть виступати ефективними замінниками природного газу, вугілля, моторних палив, інших нафтопродуктів і первинних енергоносіїв. Отриманий біогаз може використовуватись як для газифікації сіл, так і в якості моторного палива для роботи малих ТЕЦ електричною потужністю до 1 МВт, чого достатньо для забезпечення електрикою близько 4 тис. чол.
Схожі презентації
Категорії