X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Оволодіння десятипальцевим методом друкування

Завантажити презентацію

Оволодіння десятипальцевим методом друкування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Навчальний елемент Оволодіння десятипальцевим методом друкування Назва: Секретар - друкарка Професія: 4115--1UA003 Код:

Слайд 2

Цілі: після вивчення цього навчального елементу, Ви зможете:   • виконувати удари по клавішах основної позиції; • виконувати удари по клавішах нижнього ряду; • виконувати удари по клавішах верхнього і нижнього рядів друкарської машинки; • дотримуватись вимог щодо техніки виконання вправ на друкарській машинці.

Слайд 3

Основна позиція для пальців лівої і правої руки 1. Основна позиція знаходиться на другому знизу літерному ряді, оскільки ці букви найчастіше зустрічаються в тексті, і від цього ряду, розміщеного по середині клавіатури, зручно робити рухи пальцями в межах відведеної їм зони під час друкування. 2. Основна позиція:

Слайд 4

3. Розгляньте положення рук під час удару.

Слайд 5

Правила виконання удару по клавішах 4. Підйом над основною позицією руки з одночасним виділенням пальця, що ударяє . 5. Удар по клавіші пальцем, вільні пальці піднімайте вверх. Удар - точний, чіткий, є відривистий, однаковий по силі. 6. Відскок після удару. Пальці збирайте разом. 7. Поверніть пальці на основну позицію.

Слайд 6

Порядок виконання вправи 8. Основа пунктів а/,б/,в/,г/,д/ - криптограми. Запам’ятайте, що криптограми – це набір букв, слів, які не зв’язані за змістом. 9. Пункт а/ - криптограма з букв «о» і «л». Перш ніж надрукувати букву, необхідно її проговорити. Перша буква - «о». Проговорюйте і друкуйте вказівним пальцем правої руки. Друга буква - «л». Також проговорюйте і після цього друкуйте і так далі. 10. Пропуск друкуйте великим пальцем вільної від удару руки, тобто, якщо остання буква слова була надрукована правою рукою, то пропуск робіть великим пальцем лівої руки, і навпаки.

Слайд 7

11. При виконанні криптограм необхідно дивитись тільки на листок із вправою, який лежить з лівого боку в машинах, забороняється дивитись на клавіатуру і вал друкарської машини, поки Ви не надрукували весь рядок. Непрацююча рука - на основній позиції. 12. Пункти б/,в/,г/,д/ - проробляйте, як і п. а/. Проговорюйте кожну букву перед ударом, друкуйте, руки постійно знаходяться на основній позиції. 13. Пункт е/ - тренувальна частина на закріплення навиків письма. Вправу один виконайте 2 -3 рази.

Слайд 8

Нижній ряд клавіатури 14. Нижній ряд клавіатури включає букви: Я Ч С М И Т Ь Б Ю Е Правила виконання удару по клавішах нижнього ряду 15. Руки тримайте на основній позиції. Підйом руки над основною позицією на 1,5 - 2 см з виділенням того пальця, що ударяє вниз.

Слайд 9

16. Удар по клавіші, вільні пальці піднімайте вверх. Удар виконуйте чітко, відривисто, подушечкою пальця. 17. Відскок вверх на 1,5 - 2 см, пальці збирайте разом і поверніть на основну позицію. 18. Непрацюючу руку в момент удару тримайте на основній позиції.

Слайд 10

Зона вказівних пальців лівої і правої руки 19. Зона вказівних пальців: букви К, Е, П, М, Н, И, Г, Р, Т, Ь.

Слайд 11

Правила виконання удару по клавішах 20. Руки знаходяться на основній позиції другого ряду ( О Л Д Ж - Ф И В А). Підйом над основною позицією з виділенням вверх (вниз) ударяючого пальця. 21. Удар виконується чітко, відривисто, кінчиком пальця. 22. Після кожного удару - відскок і повернення на основну позицію. 23. Непрацююча рука в момент удару знаходиться на основній позиції. 24. Пропуск виконується вільною від удару рукою.

Слайд 12

Порядок виконання вправи 25. Відпрацювання рухів пальців до клавіш верхнього і нижнього рядів виконується з основної позиції. 26. Відпрацьовуйте імітацію удару вказівними пальцями (К, Е, П, М, И - ліва рука, Н, Г, Р, Т, Ь) - права рука), одночасно запам’ятовуєте розміщення букв на клавіатурі, напрям удару, відстань до клавіші. Імітуючі удари проробити 5-7 раз.

Слайд 13

Порядок друкування. Основа пп. а\, б\, в\, г\ , д\ - криптограми. 27. Пункт а\ - криптограма з букв «п», «р». Руки - на основній позиції. Перша буква п. а\ - «п». Надрукуйте її, зніміть вказівний палець лівої руки з букви «а», вдаряйте по клавіші з буквою «п» і знову перенесіть палець на букву «а», вдаряйте по клавіші з буквою «п» і знову перенесіть палець на букву «а». Друга буква п.а\ «р». Надрукуйте її, зніміть вказівний палець правої руки з букви «о», вдаряйте по клавіші з буквою «р» і перенесіть палець на букву «о». Далі проробляйте ті ж маніпуляції. 28. Запам’ятайте, що при роботі з криптограмами завжди після короткочасного удару по клавіші, пальці повинні повертатись на основну позицію.

Слайд 14

29. Пункти б\, в\, г\, д\ - проробляєте, як і п.а\. 30. Пункт е\ - тренувальна частина на закріплення навиків письма. Повторіть вправу з друкування літер П , О , Р 5-7 раз. Зона мізинців лівої і правої руки

Слайд 15

Порядок виконання вправи 31. Відпрацювання рухів. Відробка рухів мізинців лівої і правої руки до клавіш верхнього і нижнього рядів виконується з основної позиції. Відпрацьовуйте імітацію удару, запам’ятовуючи розміщення букв на клавіатурі, напрям удару. Імітуючі рухи проробіть 5-7 раз. 32. Порядок друкування. Основа пп.а\, б\ , в\ , - криптограми. 33. Пункт а\ - криптограма з букв «й» , «я». Руки на основній позиції - ФИВА - ОЛДЖ. Перша буква п.а\ - «й». Надрукуйте її , знімайте мізинець лівої руки з букви «ф», вдаряйте по букві «й» і знову повертайте палець на букву «ф». Друга буква п.а\ - «я». Надрукуйте її, знімайте палець лівої руки з букви «ф», вдаряйте по букві «я» і знову повертайте палець на букву «ф». Далі порядок друкування такий самий.

Слайд 16

34. Пункти б\ , в\ - проробляєте ті ж імітації, що і в п.а\. 35. Пункт г\ - тренувальна частина вправи на закріплення навиків письма. Кожний вираз друкуйте по одному рядку. Вимоги до техніки виконання вправи 36. Майте на увазі, що забороняється дивитися на клавіатуру і вал друкарської машинки, поки Ви не надрукуєте цілий рядок. 37. Всю увагу зосереджуйте тільки на читанні вправи. 38. Руки постійно повинні знаходитись на основній позиції. Після кожного удару пальці повертайте на основну позицію.

Слайд 17

39. Пропуск між словами виконуйте великим пальцем вільної від удару руки. 40. Не спішіть. Старайтесь друкувати без помилок. Зона середніх і безіменних пальців лівої та правої руки

Слайд 18

Правила виконання удару 42. Руки на основній позиції О,Л,Д,Ж,- А,В,И,Ф. Підйом над основною позицією з виділенням ударяючого пальця. 43. Удар - чіткий, точний, відривистий, сильний. 44. Відскок і повернення на основну позицію. 45. Непрацююча рука в момент удару - на основній позиції. 46. Пропуск між словами виконується великим пальцем вільної від удару руки.

Слайд 19

Порядок виконання вправи 47. Відпрацювання рухів. Відробку рухів середніх та безіменних пальців до клавіш верхнього і нижнього рядів виконуйте з основної позиції. Відпрацьовуйте імітацію удару, запам’ятовуючи розміщення букв на клавіатурі, напрям удару, відстань до клавіші. Імітуючі рухи кожним пальцем проробіть 5-7 раз. 48. Порядок друкування. Основа п. п а/,б/,в/,г/ - криптограми. 49. Пункт а\ - криптограма з букв «ц», «у». Руки - на основній позиції. Перша буква п.а\ - «ц». Надрукуйте її , знімайте безіменний палець лівої руки з букви «и», вдаряйте по клавіші з буквою «ц» і знову переносьте палець на букву «ц».

Слайд 20

50. Друга буква п.а\ - «у». Надрукуйте її, знімаєте середній палець лівої руки з букви «в», вдаряйте по клавіші з буквою «у» і знову переносьте палець на букву «в», і так далі згідно вправи. 51. Ви повинні знати, що після кожного удару пальці завжди повертаються на основну позицію, навіть, якщо наступна буква повторює попередню. Забороняється дивитися на клавіатуру і вал друкарської машинки, слідкувати очима тільки за текстом вправи, який лежить зліва, поки не надрукуєте ряд до кінця.

Слайд 21

53. Пункт д\ - тренувальна частина вправи на закріплення техніки друкування. Кожне слово і вираз друкуйте по одному рядку. 54. При виконанні вправи не спішіть. Друкуйте без помилок. 52. Пункти б\ , в\ , г\ - друкуйте, як і п.а\.

Слайд 22

Для проходження тестування з даного навчального елементу натисніть на кнопку , у вікно тестуючої програми введіть необхідні дані і виберіть Тест № 47

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Діловодство