X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Василь Симоненко – витязь невмирущого слова

Завантажити презентацію

Василь Симоненко – витязь невмирущого слова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Василь Симоненко-витязь невмирущого слова Підготувала Смірнова І.А. вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №5 ім. В.І. Чуйкова Уманської міської ради Черкаської області

Слайд 2

Слайд 3

Життєвий шлях Народився Василь Симоненко у селі Біївці Лубенського району на Полтавщині в селянській родині. Виховувався без батька, матір΄ю та дідом. Дитинство і юність припали на воєнні та післявоєнні роки.

Слайд 4

Життєвий шлях Протягом 1942 - 1952 pp. майбутнiй поет навчався в школi; 9 км пішки добирався до Тарандинцівської середньої школи, яку закінчив з золотою медаллю; (1952-1957) навчання на факультеті журналістики Київського університету; з 1957 був співробітником газет «Черкаська правда»(1957-1960), «Молодь Черкащини» (1960-1963), власкором «Робітничої газети».

Слайд 5

Василь Симоненко помер у ніч з 13 на 14 грудня 1963 року у Черкасах, похований на міському цвинтарі. На його могилі встановлено пам΄ятник роботи скульптора Станіслава Грабовського. У музеї знаходиться бюст Симоненка, створений цим же скульптором.

Слайд 6

Василь Симоненко Василь Симоненко зумів викохати велику любов до свого рідного народу, до простого трудівника, до землі своїх предків.

Слайд 7

Василь Симоненко Широка всеосяжна любов і до людини взагалі, розуміння її цінності як особливого створіння Божого, для якого рідний край посідає перше місце, як і в поетовому серці.

Слайд 8

Його творчість живе у наших серцях Найвідоміші твори: збірки поезій «Тиша і грім», «Лебеді материнства»; казки «Цар Плаксій і Лоскотон», «Подорож в країну Навпаки»; збірка оповідань і новел «Вино з троянд».

Слайд 9

Василь Симоненко «Я не бував за дальніми морями…»

Слайд 10

Заповіді Василя Симоненка 1.Знати мову, якою пишеш. (Говорити українською мовою, а не “на українській”). 2.Стати освіченою людиною. 3.Не бути байдужим до людей. 4.Працювати до сьомого поту. 5.Мати те, що від Бога, - талант.

Слайд 11

Черкащина – друга батьківщина Василя Симоненка Музей В. Симоненка у Черкасах

Слайд 12

Пам'ятник у місті Черкаси 17 листопада 2010 року у місті Черкасах на вулиці Фрунзе, біля палацу одружень (історичний Будинок Щербини), був відкритий пам'ятник поетові. Автор монумента — Владислав Димйон.

Слайд 13

Вшанування пам'яті У Черкасах існує Літературно-меморіальний музей Василя Симоненка. 1965 року на громадських засадах створено музей в селі Біївці в хаті, де народився поет. Ім'ям поета названі вулиці у багатьох містах України.

Слайд 14

Вшанування пам'яті 25 грудня 2008року Національний банк України випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні присвячену поету.

Слайд 15

Дякую за увагу!

Слайд 16

Список використаних джерел http://www.pisni.org.ua/persons/42.html http://uk.wikipedia.org/wiki/1%87 http://osvita.ua/school/lessons_summary/outschool/12392/ http://nashe.com.ua/song.htm?id=13452

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання