Оповідання про справи твоїх ровесників
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Читання ІІ частина 3 клас Оповідання про справи твоїх ровесників Підготувала Смілянець С. М. вчитель початкових класів Уманської міської гімназії
Василь Сухомлинський 15 серпня 1918 року в селі Васильківці на Полтавщині у селянській сім'ї народився В.О.Сухомлинський. У сім'ї, крім Василя, було ще троє дітей. Батьки ніколи не сварилися між собою й не карали своїх дітей. Усі діти в сім'ї Сухомлинських обрали професію вчителя. В. О. Сухомлинський – найвідоміший педагог і письменник. Він працював 35 років у школі. Сухомлинський – заслужений вчитель України, якого любили й батьки, діти. Василь Олександрович теж любив дітей і написав для них безліч цікавих оповідань, казок. У його творах переважає доброта, бо він сам був доброю людиною і хотів, що ви, діти, виросли добрими, чуйними, працьовитими, щоб любили тата й маму, свою родину, домівку і нашу велику , прекрасну Батьківщину. Його твори мають виховний характер. Помер в 1970 році.
Сказав Мудрець: - Живи, добро звершай! Та нагороди за це не вимагай! Лише в добро і вищу правду віра Людину відрізня від мавпи і від звіра. Хай оживає істина стара: Людина починається з добра.
До іменників доберіть прикметники з тексту Хатинка Одежа Хлопчик Слова Діла маленька мокра незнайомий красиві, жалісливі красиві
Чистомовки про дружбу “Кінь утік…” Ас-ас-ас – в нас чудовий клас, Зі-зі-зі – усі ми друзі. Ем-ем-ем – нікого не підведем! Ім-ім-ім – нам весело усім!
Читання прислів'я на одному диханні Дружба і братство – дорожче багатства. Краще друзі хороші, ніж у кишені гроші.
В дорогу нам рушати час, Хай дружба поєднає нас. Бо ми з тобою хлопці – молодці І друзі ми – рука в руці. Коли душа співає, їй перешкод немає, Хоча б яка пригода! Де дружба, там і згода.
“Гвинтик” Заучування скоромовки У бобра добра багато: І на дворі, і в оборі, і коморі, Бо охоче дні і ночі він робив; Він і сіяв, і молотив.
Словник Гвинт – стрижень, що має різьбу. Аеродром – місце стоянки, зльоту і посадки літаків. Віраж – поворот. Рейс – шлях за маршрутом.
Прочитайте прислів'я , ідучи за цифрами 3 великого 6 з 7 малого 2 досягти 1 щоб 4 треба 5 почати Щоб досягти великого, треба почати з малого.
Хто про інших добре дбає, Той ніколи не вмирає. Намагайтесь так рости, Щоб добро у світ нести.
Читання вірша Хто про інших добре дбає, Той ніколи не вмирає. Намагайтесь так рости, Щоб добро у світ нести.
Виразне читання вірша “Який слід повинна залишити людина на землі” Ти добро лиш твори повсюди. Хай теплом твоїм повняться груди. Ти посій і доглянь пшеницю, Викопай і почисть криницю, Волю дай, нагодуй пташину, Приласкай і забав дитину, Бо людина у цьому світі Лиш добро повинна творити!
Читання анаграм Тящас Гавапо Рістьщи Повідальвідність ністьчуй щастя повага щирість відповідальність чуйність
Прочитайте прислів'я 1 зробиш 6 лихо 2 добро 3 не 7 начувайся 5 вдієш 4 кайся Зробиш добро не кайся, вдієш лихо – начувайся.
Євген Гуцало Письменник Євген Пилипович Гуцало народився 14 січня 1937р. в с. Старому Животові Вінницької області в родині сільських учителів.У дитинстві він захоплювався читанням книг. Любов до читання з часом переросла в захоплення віршування. Коли Євген учився в шостому класі, один із перших його віршованих творів під назвою «Червоний прапор» вмістила шкільна стінгазета, що викликало страшенну гордість хлопця. Про своє дитинство письменник розповідав у багатьох оповіданнях, у тому числі в повісті «Сільські вчителі», «Шкільний хліб», «У гаї сонце зацвіло». Та найбільшу славу і визнання авторові принесли твори для дітей. В оповіданні «Лось» письменник розповідає історію про те, як лось, намагаючись напитись з ополонки, потрапив у воду й почав тонути. Двоє хлопчиків стали свідками боротьби лісового красеня за життя. Зрозумівши, що важкий лось сам не зможе врятуватись, хлопці кинулись на допомогу. Брати тільки-но встигли визволити тварину з льодяного полону, як пролунав постріл. Хлопці не відразу зрозуміли, що куля влучила саме у врятованого ними лося. Незабаром з'ясувалось, що вбивцею лісового красеня із сусіднього заповідника став їх рідний дядько Шпичак. Коли дядько зрозумів, що брати не в захопленні від його здобичі, він злякався, що хлопці можуть повідомити в заповідник про його вчинок. Він пробував їм і погрожувати, щоб вони мовчали, і пропонував за мовчанку м'ясо й роги, але діти, нічого не відповівши, пішли до своїх саней. Автор завершує оповідання тим, що розгублений Шпичак дивиться на мертве тіло лося і йому, страшенно хочеться, щоб «лось підняв голову, звівся на свої стрункі міцні ноги і неквапно побіг до лісу, як він ще недавно біг, поки дороги йому не перетнула куля». Але лось так і не ворухнувся. Є. Гуцало спеціально не розповідає про те, що буде далі, пропонуючи замислитись над цим читачу.
За числами прочитайте речення 6 показує 1 поведінка 4 в якому 3 дзеркало 2 це 8 обличчя 5 кожен 7 своє Поведінка – це дзеркало, в якому кожен показує своє обличчя.
Загадка Які ноги заввишки, Такий ніс завдовжки. Хату на хаті має, Всім жабам рахунок знає. Лелека
Словник Либонь – мабуть Гребінь – верхівка даху Галуззя – дрібні гілочки Причілок – бокова стіна будинку Бовваніли - виднілися
Анатолій Іванович народився 20 березня 1932 року в селі Махаринцях на Вінниччині в родині службовця. 1950 року закінчив Бердичівську середню школу, а 1956 — філологічний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Два роки вчителював на Хмельниччині. Певний час працював викладачем на кафедрі стилістики КДУ. З 1958 по 1968 рік обіймав посаду редактора, потім — завідувача редакції видавництва дитячої літератури «Дитвидав» (згодом «Веселка»). 1968 року перейшов на роботу в редакцію журналу «Малятко». Був його відповідальним секретарем, головним редактором. Нині працює в літературному відділі цього популярного дитячого видання. Першу книжку «Семафори відкрито» видрукувано у видавництві «Веселка» 1964 року. За нею побачили світ «Гусак Червонолап», «Сніговик-дражнилко», «Жилетка «Пінгвін», «В цьому дворку як у вінку», «Пухова сніговиця», «Солом’яне море», «Чим хата багата», «Що край, то звичай», «Побрехенька про лиху напасть», «Волелюбний вітер», «Праправнук барона Мюнхгаузена» та ін. А. Григорук виступає і як поет, і як прозаїк. Вірші, казки, оповідання та повісті на морально-етичні теми, пізнавальні мініатюри про розмаїтий довколишній світ, слова до пісень — власне, майже всі популярні жанри дитячої літератури не лишаються поза увагою письменника. Активно він працює і в галузі художнього перекладу.Чимало творів А. Григорука увійшло до читанок початкової школи, друкувалося в різних збірниках та журналах. А. Григорук — член Національної спілки письменників, заслужений журналіст України, відмінник народної освіти, лауреат премії ім. Наталі Забіли. Анатолій Григорук
Ідучи за цифрами прочитай прислів'я 1 хотів 4 а 5 вийшло 3 спішно 6 смішно 2 зробити Хотів зробити спішно, а вийшло смішно
А. Григорук “В гурті й пісня йде ” Скоромовка Поздоровив перепел перепілку, В поле подарунок привіз – сопілку. Грає на сопілці перепелиця, Перепеленя співати вчиться.
Словник Господа – господарство. Нищечком – тихенько. Цибатий – на високих тонких ніжках. Віниччя – рослина з високим пишним стеблом.
Народився в с. Дяківці Літинського району Вінницької області у родині селянина, ветерана Російсько-Японської війни Панаса Стельмаха. Мати — білоруска. 1933 закінчив літературний факультет Вінницького Педагогічного Інституту (першим у селі отримав вищу освіту) і до 1939 вчителював у селах Київщини; 1939 мобілізований до сталінського війська, учасник Другої Світової війни . У 1941 з'явилася перша поетична збірка «Добрий ранок». У роки війни вийшли збірки «За ясні зорі», «Провесінь». Написав твір «Чотири броди» (1978) та роман«Правда і кривда». Помер 1983 рокуу Києві, похований на Байковому цвинтарі. На честь Михайла Стельмаха названо вулицю. Син М. Стельмаха — дитячий письменник Максим Панасович Стельмах український письменник, драматург, фольклорист
Робота з чистомовкою Ло – ло – ло – любе літечко прийшло. Ра – ра – ра – ой, чудова пора! Аг - аг – аг – час веселих розваг.
Робота із скоромовкою Зраділи туристи – ріка! В річці і раки, і риби. Гарно на річці рибалити!
Читання анаграм В море я сітку закинув, Щоб спіймати там рибину, А спіймалась золота! Зветься риба як ота? Ракась юв’н Осм инл Куонь кащу
Тести до ІІ частини Сьогодні після … ми підемо на річку: а)обіду; б) вечері;в) сніданку. 2. Набрали повні кишені…: а)круп; б) картоплі; в) хліба. 3.А хвилин за … після відбою…: а)двадцять; б) п'ятнадцять; в) тридцять. 4. Він ще довго…: а) гомонів; б) бурмотів; в) шепотів. 1. б; 2. в; 3. в; 4. б.
Тести до теми 1. В якій сім'ї народився і зростав Василь Олександрович Сухомлинський? а) в незаможній селянській сім'ї; б) в поміщицькій сім'ї; в) в родині артистів. 2. Хто з хлопчиків пожалів прибульця в оповіданні «Красиві слова і красиве діло»? а) той, хто пожалів його; б) той, хто поспівчував йому; в) той, хто запропонував сухий одяг. 3. З чим порівняв Юрко незакінчену роботу в оповіданні «Гвинтик»? а) з дрібничкою; б) з гвинтиком; в) з гаєчкою. 4. Який клопіт з'явився у Дениска (за оповіданням "Перебите крило")? а) стежити за лелеками; б) напувати телятко; в) виривати на грядці бур'ян. 5. Повітряна кулька: а) злетіла в небо; б) лопнула, немов мильна бульбашка; в) була обміняна на миску гречаної каші. 6. Яку пісню любили в родині найбільше в оповіданні «В гурті й пісня в лад іде»? а) "Розпрягайте, хлопці, коней"; б) "Місяць на небі"; в) "Дівчина – весна". 7. Славко в оповіданні «Ловись, рибко!» на змагання взяв ще й … а) акордеон; б) сніданок; в) футляр. 8.Що надумав зробити Митько, щоб стати переможцем? а) вибрати собі найкращу вудочку; б) вибрати найкраще місце біля річки; в) підгодувати рибу. 1.а ;2. в; 3.б; 4.а ; 5.а ; 6. б; 7. в; 8. в .
Схожі презентації
Категорії