X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Леся Українка "Давня вечна"

Завантажити презентацію

Леся Українка "Давня вечна"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Давня весна» ,«Вечірня година», «Вже сонечко в море сіда». Леся Українка (1871-1913)

Слайд 2

Читання скоромовки У садочку барвінок, На барвінку втінок, Заберемо втінок, Вирвімо барвінок.

Слайд 3

«Вишеньки» Вишеньки, черешеньки Поблискують черешеньки В листі зелененькім, Черешеньки ваблять очі Діточкам маленьким. Дівчаточко й хлоп'яточко Під деревцем скачуть, Простягають рученята Та мало не плачуть: Раді б вишню з'їсти, Та високо лізти, Ой раді б зірвати, Та годі дістати! Ой вишеньки-черешеньки, Червонії, спілі, Чого ж бо ви так високо Виросли на гіллі! Ой того ми так високо Виросли на гіллі, – Якби зросли низесенько, Чи то ж би доспіли?

Слайд 4

«НА ЗЕЛЕНОМУ ГОРБОЧКУ…» На зеленому горбочку, У вишневому садочку, Притулилася хатинка, Мов маленькая дитинка Стиха вийшла виглядати, Чи не вийде її мати. І до білої хатинки, Немов мати до дитинки, Вийшло сонце, засвітило І хатинку звеселило.

Слайд 5

«Як дитиною бувало…» Як дитиною, бувало, Упаду собі на лихо, То хоч в серце біль доходив, Я собі вставала тихо. «Що, болить?» – мене питали, Але я не признавалась – Я була малою горда, – Щоб не плакать, я сміялась. А тепер, коли для мене Жартом злим кінчиться драма І от-от зірватись має Гостра, злобна епіграма, – Безпощадній зброї сміху Я боюся піддаватись, І, забувши давню гордість, Плачу я, щоб не сміятись.

Слайд 6

Загадка Привітанням журавля Я пробуджую поля Небеса і ручаї Та заквітчую гаї. І усякий мене зна! Відгадали? Я – весна!

Слайд 7

Стояла я і слухала весну. Весна мені багато говорила, Співала пісню дзвінку, голосну, То знов таємно-тихо шепотіла.

Слайд 8

«Давня весна» Була весна весела, щедра, мила. Промінням грала, сипала квітки. Вона летіла хутко, мов стокрила, За нею вслід співучії пташки! Все ожило, усе загомоніло — Зелений шум, веселая луна! Співало все, сміялось і бриніло, А я лежала хвора й самотна. Я думала: «Весна для всіх настала. Дарунки всім несе вона, ясна. Для мене тільки дару не придбала, Мене забула радісна весна». Ні, не забула! У вікно до мене Заглянули від яблуні гілки. Замиготіло листячко зелене, Посипались білесенькі квітки. Прилинув вітер, і в тісній хатині Він про весняну волю заспівав, А з ним прилинули пісні пташині, І любий гай свій відгук з ним прислав. Моя душа ніколи не забуде Того дарунку, що весна дала; Весни такої не було й не буде, Як та була, що за вікном цвіла.

Слайд 9

Фізкультхвилинка

Слайд 10

«Вечірня година» Уже скотилось із неба сонце, Заглянув місяць в моє віконце. Вже засвітились у небі зорі, Усе заснуло, заснуло й горе. Вийду в садочок та погуляю, При місяченьку та й заспіваю. Як же тут гарно, як же тут тихо, В таку годину забудеш лихо! Кругом садочки, біленькі хати, І соловейка в гаю чувати. Ой, чи так красно в якій країні, Як тут, на нашій рідній Волині! Ніч обгорнула біленькі хати, Немов маленьких діточок мати, Вітрець весняний тихенько дише, Немов діток тих до сну колише.

Слайд 11

Пісня «Вечірня година»

Слайд 12

Робота в групах І група. Яку частину України оспівує поетеса? ІІ група. Яка головна думка вірша? Як ви гадаєте, чому у вірші так багато слів ужито у зменшувально - пестливій формі?

Слайд 13

«Вже сонечко в море сіда» Вже сонечко в море сіда; У тихому морі темніє; Прозора, глибока вода, Немов оксамит, зеленіє. На хвилях зелених тремтять Червонії іскри блискучі І ясним огнем миготять, Мов блискавка з темної тучі. А де корабель ваш пробіг, Дорога там довга й широка Біліє, як мармур, як сніг, І ледве примітно для ока Рожевіє пінистий край; То іскра заблисне, то згасне… Ось промінь останній! Прощай, Веселеє сонечко ясне!

Слайд 14

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання