Командна гра "Знавці українських народних казок"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Як звали півника в казці «Колосок»? В чий будиночок забралася Коза-Дереза? 3) Кому з героїв у скрутну хвилину допомогло гусеня? 4) Чим пригощала Лисичка Журавля? 5) Кого зробив дід із соломи? 6) У якій казці битий небиту віз? 7) Кого купив дід на базарі за три копи? 8) Який казковий герой народився з горошини? (Голосисте горлечко) (Зайчика) («Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат») (Козу-Дерезу) (Котигорошко) (Івасику-Телесику) (Молочною кашею) (Бичка)
Яка тварина прикинулася неживою серед дороги? 2) Хто викрав Івасика-Телесика? 3) Хто прогнав Козу-Дерезу із зайчикової хатки? 4) Як звати зеленого чоловічка з довгою бородою, який живе у пеньку? 5) Назвіть улюблене взуття діда з казки Коза-Дереза? 6) Хто бігав наввипередки з їжаком? 7) Кому в казці треба було відчинити, через поріг пересадити, нагодувати і спати покласти? 8) Кого в казці «Рукавичка» називали іклан? (Лисичка) (Змія) (Рак) (Ох) (Червоні чоботи) (Заєць) (Кобилячій голові) (Кабана)
«Я вирішив просто подорожувати світом і не знав, що все так станеться. Я гадав, що всі так само добрі, як мої Дідусь та Бабуся. Але виявилося, що у цьому світі мешкають і злі, і жорстокі, і хитрі…» (Колобок , «Колобок»)
«Оце так хвіст у цієї Мишки! Не зрівняти його ані з кулаком Дідуся, ні з кулаком Бабусі. Й треба ж було цій Мишці вибігти у найнеслушніший момент. Зараз би усі дивувалися з мене. Лежало б я на видноті… » (Яйце , «Курочка-Ряба»)
«Котик і Півник» «Лисичка та Журавель» «Курочка Ряба» «Котигорошко» «Царівна-жаба» 3. 2. 4. 5. 1.
Приїхати не зможу, бо тато не зробив мені човник та весельце. Дуже засмучена, мишка випадково розбила яєчко, прийти не зможу. Прибути до вас не можу. Мене викрала Лиска. Івасик-Телесик Курочка Ряба Півник
Вигнав дід мене із хати, іншу я пішла шукати. Моя риболовля закінчилася погано. Мене побили, а хвіст опинився в ополонці. Поспішаю до лісу. Мачуха наказала принести підсніжників. Коза-Дереза Падчерка Вовк-панібрат
Збираються діти, беруться за руки, ідуть по колу. З-поміж себе вибирають одного за «котика», а другого учасника за “мишку”, яка від нього намагається втекти. Ой, до нори, до нори, Та до золотої комори. Мишка – в нірку, Та в золоту комірку. Котик – за ніжку. А ледащо мишка. Що не втече, А проворний котик, Що дожене. Мишка в нірку, В золоту комірку. А ледащо котик, Що мишки не впіймає, А проворна мишка, Що втече.
Хто з персонажів народних казок весь час шкодить людям та звірам, але потім найчастіше дістає заслужену кару? У якій казці свійський птах ледь не постраждав через свою неслухняність? Цей казковий герой народився завдяки тому, що його мати з"їла горошину, яка котилася по дорозі. У якій казці розповідається про те, що дід завіз через докори мачухи рідну дочку в ліс? * Через яку свійську тварину, зроблену із соломи, звірі потрапили в халепу? Який предмет одягу став домом для багатьох мешканців лісу? (Лисичка) (Півень – "Котик і Півник") ("Котигорошко") ("Дідова дочка і бабина дочка") ("Солом’яний бичок") ("Рукавичка") .
Кого із свійських тварин лісові звірі визнали за свого пана? У якій казці діють сім маленьких героїв? Герой цієї казки одержав у нагороду за врятування орла якусь річ, але не втримався дорогою і, нехтуючи наказом, розбив її; через це зазнав багато пригод. У якій казці транспортний засіб, призначений для плавання, літає в повітрі? Героя цієї казки врятувало від Зміїних зубів гусенятко. У долі якого героя казки відіграла вирішальну роль стріла, що впала в болото? ("Пан Коцький") ("Вовк і семеро козенят") ("Яйце-райце") ("Летючий корабель") ("Телесик") (Івана-царевича з казки "Царівна-жаба")
Ой, набридло на віконці Все на сонечку сидіть. Я візьму і покочуся, Щоб побачити весь світ. Вигнав дід козу із хати – Та й пішла вона блукати: В зайця хатку відібрала. Всі козу ту виганяли, Рак козуню ущипнув, Зайцю хатку повернув. Сидить півник на печі , їсть смачненькі калачі. Тут лисичка прибігає, мерщій півника хапає. Біжить котик рятувати, в лисиці півника забрати
Сидить дівчина в корзині На ведмежій дужій спині. А чому ж вона сховалась, До ведмедя не призналась? На городі виростала, Сили набирала, Непомітно, дуже швидко, Великою стала. Став тут дід усіх гукати Та красуню рвати. А цю казку, діти ви Встигли відгадати? Знайшов півник колосок, Змолов борошна мішок. Спік негайно у печі пиріжки та калачі. Мишенят не пригощав, бо жоден з них не помогав.
- Заспівати пісеньку Колобка. « Я по засіку метений , Я із борошна зліплений, Я й на яйцях спечений, Я від баби втік, я від діда втік, Той від тебе втечу.»
- Заспівати пісню Кози-Дерези. Я Коза –Дереза, За три копи куплена, Під боки луплена, Тупу-тупу ногами, Сколю тебе рогами, Ніженьками затопчу, Хвостиком замету, Тут тобі й смерть!
Скільки звірів помістилося в рукавичці, яку загубив дід? - Скільки тваринок тягнуло ріпку? Скільки разів Журавель приходив свататись до Чаплі?
Скільки звірів зустрів по дорозі Колобок? Скільки звірів приліпилося до солом’яного бичка у казці «Солом’яний бичок»? Скільки разів Лисичка бігала на Хрестини?
У країні казочок Жив веселий Колобок. Разом з ним усі звірятка Вишикувались на зарядку. Похитали головою, Раз – притупнули ногою, Руки вгору піднесли, Трішки ними потрясли, Нахилились вліво,вправо, Та цього іще замало. Руки вгору, руки вниз, Раз – присіли, піднялись. Головою похитали Й працювати знову стали.
Мельник Л.А. Літературна вікторина “У казки на гостинах” http://teacher.at.ua/publ/literaturna_viktorina_quot_u_kazki_na_gostinakh_quot/20-1-0-9795 Народна гра “Котик і мишка” http://korporativus.com/school_events/ukr/mova_nasha.html Позакласне читання. Моя улюблена українська народна казка http://shkola.ostriv.in.ua/publication/code-1d9acf2b015a0 Загадки за мотивами казок http://doshkolenok.kiev.ua/zagadki/488-zagadky-kazky.html Конкурс “У світі казки чарівної” http://teacher.at.ua/publ/43-1-0-8648 Естетичне виховання на уроках української мови в початкових класах. Фізкультхвилинка http://ua.textreferat.com/referat-12223-8.html
Схожі презентації
Категорії