X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Командна гра "Знавці українських народних казок"

Завантажити презентацію

Командна гра "Знавці українських народних казок"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Як звали півника в казці «Колосок»? В чий будиночок забралася Коза-Дереза? 3) Кому з героїв у скрутну хвилину допомогло гусеня?    4) Чим пригощала Лисичка Журавля? 5) Кого зробив дід із соломи? 6) У якій казці битий небиту віз?  7) Кого купив дід на базарі за три копи? 8) Який казковий герой народився з горошини?  (Голосисте горлечко)  (Зайчика)  («Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат»)  (Козу-Дерезу)  (Котигорошко) (Івасику-Телесику) (Молочною кашею)  (Бичка)

Слайд 3

Яка тварина прикинулася неживою серед дороги?   2) Хто викрав Івасика-Телесика?   3) Хто прогнав Козу-Дерезу із зайчикової хатки?   4) Як звати зеленого чоловічка з довгою бородою, який живе у пеньку?   5) Назвіть улюблене взуття діда з казки Коза-Дереза?    6) Хто бігав наввипередки з їжаком?   7) Кому в казці треба було відчинити, через поріг пересадити, нагодувати і спати покласти? 8) Кого в казці «Рукавичка» називали іклан?   (Лисичка) (Змія) (Рак) (Ох) (Червоні чоботи) (Заєць) (Кобилячій голові)  (Кабана)

Слайд 4

  «Я вирішив просто подорожувати світом і не знав, що все так станеться. Я гадав, що всі так само добрі, як мої Дідусь та Бабуся. Але виявилося, що у цьому світі мешкають і злі, і жорстокі, і хитрі…»   (Колобок , «Колобок»)

Слайд 5

«Оце так хвіст у цієї Мишки! Не зрівняти його ані з кулаком Дідуся, ні з кулаком Бабусі. Й треба ж було цій Мишці вибігти у найнеслушніший момент. Зараз би усі дивувалися з мене. Лежало б я на видноті… »   (Яйце , «Курочка-Ряба»)

Слайд 6

«Котик і Півник» «Лисичка та Журавель»  «Курочка Ряба» «Котигорошко» «Царівна-жаба» 3. 2. 4. 5. 1.

Слайд 7

«Рукавичка» «Солом’яний бичок» «Колосок» «Ріпка» «Кривенька качечка» 1. 5. 4. 3. 2.

Слайд 8

Приїхати не зможу, бо тато не зробив мені човник та весельце. Дуже засмучена, мишка випадково розбила яєчко, прийти не зможу. Прибути до вас не можу. Мене викрала Лиска.  Івасик-Телесик Курочка Ряба Півник

Слайд 9

Вигнав дід мене із хати, іншу я пішла шукати.  Моя риболовля закінчилася погано. Мене побили, а хвіст опинився в ополонці. Поспішаю до лісу. Мачуха наказала принести підсніжників. Коза-Дереза Падчерка Вовк-панібрат

Слайд 10

Збираються діти, беруться за руки, ідуть по колу. З-поміж себе вибирають одного за «котика», а другого учасника за “мишку”, яка від нього намагається втекти. Ой, до нори, до нори, Та до золотої комори. Мишка – в нірку, Та в золоту комірку. Котик – за ніжку. А ледащо мишка. Що не втече, А проворний котик, Що дожене. Мишка в нірку, В золоту комірку. А ледащо котик, Що мишки не впіймає, А проворна мишка, Що втече.

Слайд 11

двері лихим мур проб'єш, увійдеш Добрим а словом і у не

Слайд 12

Тим дурний чим стидається, величається. розумний

Слайд 13

Хто з персонажів народних казок весь час шкодить людям та звірам, але потім найчастіше дістає заслужену кару? У якій казці свійський птах ледь не постраждав через свою неслухняність? Цей казковий герой народився завдяки тому, що його мати з"їла горошину, яка котилася по дорозі. У якій казці розповідається про те, що дід завіз через докори мачухи рідну дочку в ліс? * Через яку свійську тварину, зроблену із соломи, звірі потрапили в халепу? Який предмет одягу став домом для багатьох мешканців лісу? (Лисичка) (Півень – "Котик і Півник") ("Котигорошко") ("Дідова дочка і бабина дочка") ("Солом’яний бичок") ("Рукавичка") .

Слайд 14

Кого із свійських тварин лісові звірі визнали за свого пана? У якій казці діють сім маленьких героїв? Герой цієї казки одержав у нагороду за врятування орла якусь річ, але не втримався дорогою і, нехтуючи наказом, розбив її; через це зазнав багато пригод. У якій казці транспортний засіб, призначений для плавання, літає в повітрі? Героя цієї казки врятувало від Зміїних зубів гусенятко. У долі якого героя казки відіграла вирішальну роль стріла, що впала в болото? ("Пан Коцький") ("Вовк і семеро козенят") ("Яйце-райце") ("Летючий корабель") ("Телесик") (Івана-царевича з казки "Царівна-жаба")

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Ой, набридло на віконці  Все на сонечку сидіть.  Я візьму і покочуся,  Щоб побачити весь світ.  Вигнав дід козу із хати –  Та й пішла вона блукати:  В зайця хатку відібрала.  Всі козу ту виганяли,  Рак козуню ущипнув,  Зайцю хатку повернув.  Сидить півник на печі , їсть смачненькі калачі. Тут лисичка прибігає, мерщій півника хапає. Біжить котик рятувати, в лисиці півника забрати

Слайд 18

Сидить дівчина в корзині  На ведмежій дужій спині.  А чому ж вона сховалась,  До ведмедя не призналась?   На городі виростала,  Сили набирала,  Непомітно, дуже швидко,  Великою стала.  Став тут дід усіх гукати  Та красуню рвати.  А цю казку, діти ви  Встигли відгадати?  Знайшов півник колосок, Змолов борошна мішок. Спік негайно у печі пиріжки та калачі. Мишенят не пригощав, бо жоден з них не помогав.

Слайд 19

- Заспівати пісеньку Колобка. « Я по засіку метений , Я із борошна зліплений, Я й на яйцях спечений,  Я від баби втік, я від діда втік, Той від тебе втечу.»

Слайд 20

- Заспівати пісню Кози-Дерези. Я Коза –Дереза, За три копи куплена, Під боки луплена, Тупу-тупу ногами, Сколю тебе рогами, Ніженьками затопчу, Хвостиком замету, Тут тобі й смерть!

Слайд 21

Скільки звірів помістилося в рукавичці, яку загубив дід? - Скільки тваринок тягнуло ріпку? Скільки разів Журавель приходив свататись до Чаплі?

Слайд 22

Скільки звірів зустрів по дорозі Колобок? Скільки  звірів приліпилося до солом’яного бичка у казці «Солом’яний бичок»? Скільки разів Лисичка бігала на Хрестини?

Слайд 23

У країні казочок Жив веселий Колобок. Разом з ним усі звірятка Вишикувались на зарядку. Похитали головою, Раз – притупнули ногою, Руки вгору піднесли, Трішки ними потрясли, Нахилились вліво,вправо, Та цього іще замало. Руки вгору, руки вниз, Раз – присіли, піднялись. Головою похитали Й працювати знову стали.

Слайд 24

Слайд 25

Мельник Л.А. Літературна вікторина “У казки на гостинах” http://teacher.at.ua/publ/literaturna_viktorina_quot_u_kazki_na_gostinakh_quot/20-1-0-9795 Народна гра “Котик і мишка” http://korporativus.com/school_events/ukr/mova_nasha.html Позакласне читання. Моя улюблена українська народна казка http://shkola.ostriv.in.ua/publication/code-1d9acf2b015a0 Загадки за мотивами казок http://doshkolenok.kiev.ua/zagadki/488-zagadky-kazky.html Конкурс “У світі казки чарівної” http://teacher.at.ua/publ/43-1-0-8648 Естетичне виховання на уроках української мови в початкових класах. Фізкультхвилинка http://ua.textreferat.com/referat-12223-8.html

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання