X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Казки-п'єси. Байки

Завантажити презентацію

Казки-п'єси. Байки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

. Читання 3 клас І частина Казки – п'єси. Байки Підготувала Смілянець С. М. вчитель початкових класів Уманської міської гімназії

Слайд 2

. П’єса — це твір, який призначений для театральної вистави. Читається за ролями. У тексті автор подає описи місць, де відбувається дія, слова ведучого. А дійові особи говорять діалогами, тобто по кілька осіб, монологами, одноосібно.

Слайд 3

Олександр Олесь Олександр Іванович Кандиба

Слайд 4

Народився 5 грудня 1878 року в містечку Білопілля, що на Сумщині. Тут, серед краси природи, працьовитих і співучих жителів краю, минало його дитинство, тут він навчався спершу в початковій школі, потім у двокласному училищі. Проте найкращим спогадами юнацьких літ було перебування Олександра в селі Верхосулля. Саме сюди привозили його щоліта, аж поки хлопчикові не виповнилося тринадцять років, разом із сестрами Галею та Марусею до дідуся Василя, котрий прищепив малому Сашкові почуття людяності, щирості, справедливості. Дідусь знав чимало казок, легенд, пісень, оповідей про козацькі часи і залюбки ділився цими скарбами з онуками. В одинадцять років Олександр втратив батька (той трагічно загинув). Виховувати дітей продовжувала мати — Олександра Василівна, яка навчила сина ще в чотирирічному віці читати, розповіла йому про Тараса Шевченка.П'ятнадцяти років Олександр вступив до хліборобської школи містечка . Перша збірка віршів Олександра Олеся «З журбою радість обнялась» (1907) не лише привернула увагу літературної критики, а й викликала захоплення в читачів, особливо в молоді. Поет підписав її літературним псевдонімом — Олександр Олесь, який невдовзі став відомим усім, хто цікавився поезією. Незаперечний внесок Олеся у розвиток драматургії для дітей. Він плідно працював над інсценізаціями таких народних та літературних казок, як «Івасик-Телесик», «Лісовий цар Ох», «Лисичка, Котик і Півник», «Микита Кожум'яка» тощо. Малеча залюбки сприйняла й власні поетові драми-казки. Показовою є драматична трилогія про стосунки людини з природою: «Бабусина пригода», «Бабуся в гостях у ведмедя», «Ведмідь в гостях у бабусі».

Слайд 5

. Не зіб'юсь каченята пшениця калина каченята пшениця калина каченята пшениця калина каченята пшениця малина кошенята пашниця калина каченята пшениця калина

Слайд 6

.! Прочитайте тікайте чого пристав вже вечір гаразд ти хто така час і спатки гав-гав медку ках - ках пройду не пручайся такий звичай лишенько напаслися простіть вставай наїлися ляжу задрімаю ! ? .

Слайд 7

. Складіть з літер назви дійових осіб. Як називається ця казка? Ь д е В д м і Б у с б а я Л с и П к и с е К н е ч а я

Слайд 8

Робота за малюнками

Слайд 9

. Робота за малюнками

Слайд 10

. Закінчіть речення П'єса – це… У п'єсі дійові особи говорять… П'єси читають за… Щоб показати п'єсу на сцені, потрібно…

Слайд 11

. “ Гуси – лебеді ”- російська казка

Слайд 12

. ВЕЛИКДЕНЬ Вели кдень — день, у який християни святкують Воскресіння Ісуса Христа, що сталося на третій день по його смерті. Свято називають також Пасха або Паска. Є найважливішим християнським святом, котре виказує радість з приводу перемоги Божого Сина над смертю та вічним забуттям. У Воскресінні християни бачать підтвердження життя після смерті, що і є головним змістом святкування

Слайд 13

Фантазуємо Складіть свій варіант казки Н. Куфко “ Гуси – лебеді ” за опорою. Що було б, якби: 1 група – Орися не послухала подружок; 2 група – Орися не послухала сови; 3 група – Орися злякалася людожерів.

Слайд 14

Байка-невеликий, найчастіше віршований твір повчального змісту. У байках в образах тварин, рослин, різних предметів зображено людей.

Слайд 15

ПОЕЗІЯ – ПОЕТ ПРОЗА – ПРОЗАЇК БАЙКА - ? байкар

Слайд 16

Народився у селі Веселий Поділ Хорольського повіту. Його батько, Іван Назарович Глібов, був управителем кінськими табунами в маєтку поміщика Гаврила Родзянки. Дитинство провів у селі Горби Кременчуцького повіту, куди з Веселого Подолу перейшов на роботу його батько, забравши з собою сім`ю. Початкову освіту він здобув дома за допомогою матері, а 1840 року вступив до Полтавської гімназії, де почав писати вірші і де виходить його перша збірка російською мовою «Стихотворения Леонида Глебова» (1847). До жанру байки Глібов звертається під час навчання у Ніжинському ліцеї вищих наук. Після закінчення ліцею (1855) Глібов працює вчителем історії та географії в Чорному Острові на Поділлі, а з 1858 р. — у Чернігівській чоловічій гімназії. Два роки поет живе у Ніжині, а 1865 р. повертається у Чернігів і деякий час працює дрібним чиновником у канцелярії губернатора. З 1867 р. він стає управителем земської друкарні, продовжує активну творчу працю, готує збірки своїх байок, видає книги-„метелики“, друкує фейлетони, театральні огляди, публіцистичні статті, поезії російською мовою, твори для дітей.Він їх підписував «Дідусь Кенир».Так називали пташку - канарку, що жила вдома у Глібових, коли поет був маленьким. Помер Л. Глібов 10 листопада 1893 р. в Чернігові, де його й поховано на території монастиря Святої Трійці.

Слайд 17

Леонід Глібов 1827 - 1893

Слайд 18

. Е Л У Щ А Д І А І К Б Ь К Р Розшифруйте назву байки

Слайд 19

. Лебідь, щука і рак

Слайд 20

. Ребус , , , , , , , , , , , ь лебідь

Слайд 21

Лебідь-великий перелітній дикий водоплавний птах з довгою гарно вигнутою шиєю і білим (іноді чорним) пір'ям

Слайд 22

Щука – хижа прісноводна промислова риба, що має видовжене тіло зі сплющеною зверху, витягнутою головою

Слайд 23

Рак - покрита панцером безхребетна тварина з великим клешнями біля голови і черевцем, схожим на хвіст

Слайд 24

. Загадка Стрибає пружина – Зелена в неї спина – З трави на стеблину – З гілки на стежину. Коник – стрибунець – комаха, що живе в траві і рухами ніжок видає характерні сюркотливі звуки

Слайд 25

. Загадка Тисяча тисяч бондарів Роблять хату без дворів мураха

Слайд 26

. Мураха – невеличка лісова комаха, дуже корисна, що живе великими колоніями в мурашниках

Слайд 27

. Коник розумний співучий веселий мудрий працював ледар розкошував вдатний молодець Муравей

Слайд 28

. Чиж Голуб

Слайд 29

Давайте сперечатися Байка – це казка. Байка – це вірш. Л. Глібов – видатний байкар. Л. Глібов народився на Київщині. Твір Л. Глібова “Коник - стрибунець” – це казка. У більшості байок є повчальний висновок. Ні. Ні. Так. Ні. Ні. Так.

Слайд 30

Вузлик на пам'ять Не дивися на лице, а заглянь у душу.

Слайд 31

Розшифруйте криптограму по знаннях. Птицю пізнають людину пір'ю, а по

Слайд 32

. 1.Автором байок "Лебідь, Щука і Рак", "Коник-стрибунець» є... а) Олександр Олесь; б) Ніна Куфко; в) Леонід Глібов. 2.З якого твору взято слова "А хто це тут лежить та спить? Хто смів ногою тут ступить?" а) Із п'єси "Гуси-лебеді"; б) Із п'єси "Бабусина пригода"; в) Із байки "Коник-стрибунець". 3. Які слова з п'єси "Гуси-лебеді" пропущено? "Іде доріжкою, кульгає маленький......" а) сірий їжачок; б) сірий котик; в) сірий песик. 4. Прислів'я "Що посієш, те й пожнеш" співзвучне з головною думкою байки ... а) "Лебідь, Щука і Рак"; б) "Коник-стрибунець"; в) "Чиж та Голуб". 5. Слова "Пустіть, у мене діточки ... Всі золоті, як зірочки. Вони мене додому ждуть" належать до ... а) байки "Коник-стрибунець"; б) п'єси "Бабусина пригода"; в) п'єси "Гуси-лебеді". 6. Близькими за значенням до слова "обрій" є слова ... а) коло, круг; б) орбіта, шлях; в) горизонт, небосхил, крайнебо. Тести 1 в; 2 б ; 3 а; 4 б; 5 б; 6 в.

Слайд 33

Молодці!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання