X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Живлення тварин

Завантажити презентацію

Живлення тварин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Живлення тварин

Слайд 2

Живлення тварин Однією із основних ознак і властивостей живого – це здатність до живлення, яке є основою обміну речовин і перетворення енергії. Завдяки процесу живлення відбувається забезпечення організмів поживними речовинами.

Слайд 3

Живлення тварин Багато тварин живиться рослинною їжею. Їх називають рослиноїдними. Це корови, вівці, коні, кози, лосі, олені, козулі, зайці.  Зуби у рослиноїдних тварин пристосовані до зривання та перетирання цупких стебел рослин. Рослинна їжа малопоживна, тому тваринам доводиться споживати її щодня у великій кількості. Перетравлювати значну кількість рослинної їжі їм допомагають одноклітинні організми - бактерії, що мешкають у шлунку або кишечнику.

Слайд 4

Рослиноїдні тварини

Слайд 5

Живлення тварин Рослиноїдні тварини часто стають здобиччю м'ясоїдними тварин – хижаків. Це вовк, лисиця, лев та інші. Деякі тварини є всеїдними, тобто можуть живитися і рослинною, і тваринною їжею, як-от: раки, свині, ведмеді та інші. Є тварини, наприклад ворони, деякі черв'яки і жуки, які поїдають мертвечину. Їх називають «санітарами природи».

Слайд 6

Хижі тварини

Слайд 7

Всеїдні тварини

Слайд 8

Павук-хрестовик Павук-хрестовик – хижак, який ловить тенетами крупних комах, вприскує в їхнє тіло ферменти, а потім висмоктує поживні речовини.

Слайд 9

Мокриця Мокриця живиться рослинними рештками, засвоює кисень із повітря зябрами.

Слайд 10

Слимаки Слимаки живляться соковитими рослинами, грибами та ягодами, м’які частини яких вони зішкрябують спеціальним органом – радулою.

Слайд 11

Щука До їжі щука не примхлива – вона хижак. Мальок щуки харчується личинками і дорослими водяними жуками, клопами, бабками, пуголовками, дрібними жабами.

Слайд 12

Піранья Мають потужні щелепи з гострими зубами, нападають на риб та інших тварин, небезпечні для людини.

Слайд 13

Стерв'ятник Стерв'ятник харчується переважно загиблими тваринами. Їхні тіла він розриває міцним гачкоподібним дзьобом.

Слайд 14

Вовк Вовк - хижий ссавець, що добуває їжу самостійно активним пошуком та переслідуванням жертв. Повсюди основу харчування вовків складають копитні тварини.

Слайд 15

Китоподібні Головна ïжа китів фінвалів - рачки,  головоногi молюски  та  деякi  дрiбнi стайнi риби. Цiкаво, що пiд час живлення фiнвали рiзко та поривчасто рухаються  боком з розкритою пащею.  

Слайд 16

Корова Корова — травоїдна тварина. За день може спожити 50 літрів їжі й до 40 л води. Переважно корови випасають траву до 20 см висоти, оскільки не люблять високої трави.

Слайд 17

А людина?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія