X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Життєвий цикл печінкового сисуна"

Завантажити презентацію

"Життєвий цикл печінкового сисуна"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Печінковий сисун звичайний (Fasciola hepatica) — паразитичний плоский черв класу трематод позатаксономічної підгрупи «печінкових сисунів», що інфікує багатьох ссавців, зокрема людину. 

Слайд 3

Статевозріла особина досягає в довжину 3 см, у ширину - 1,3 см. Головний кінець тіла вкритий шипами і витягнутий у хоботок, на ньому є головна і черевна присоски. Тіло червя покрите багатошаровою кутикулою, яка захищає його від впливу жовчі організму господаря

Слайд 4

Хвороба, що викликається цим паразитом — фасциольоз. Черв поширений в усьому світі та має велике значення через значні збитки, що завдає тваринництву овець та великої рогатої худоби.

Слайд 5

Звичайний печінковий сисун характеризується складним життєвим циклом. Частина цього циклу відбувається у тілі проміжного хазяїна, яким є водні равлики, такі як Galba truncatula, у тілі яких паразит розмножується безстатево.

Слайд 6

Мікроскопічні мірацидії (війчаста личинка), що потрапляють в тіло равлика, де і розвивається до стадії хвостатої личинки і розповсюджуються водоймою та вологими луками, формуючи адолескарії (остання личинкова стадія) на поверхні рослин або у воді.

Слайд 7

Ці адолескарії часто споживаються худобою та іншими тваринами, інколи людиною, що вживає зелені частини рослин без термічної обробки. Контакт із кислим середовищем шлунка викликає процес виходу з оболонки.

Слайд 8

У дванадцятипалій кишці паразит повністю вивільняється з оболонки та прогризає через стінку шлях до черевної порожнини. Черв не вимагає харчування на цій стадії, але як тільки йому вдасться знайти паренхіму печінки, на що зазвичай витрачається кілька днів, він починає споживати кров.

Слайд 9

Незріла стадія в печінці виявляється анемією та симптомами, характерними для інфікованих тварин. Паразит рухається печінкою протягом 5-6 тижнів, поки не знайде жовчну протоку, де він досягає зрілості та починає утворення яєць.

Слайд 10

Один черв відкладає до 25 тис. яєць на день, а в посліді вівці з легкою формою зараження налічується близько 500 тис. яєць.

Слайд 11

Печінка

Слайд 12

Слайд 13

Печінковий сисун у печінці

Слайд 14

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія