X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Залози

Завантажити презентацію

Залози

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Залози внутрішньої секреції

Слайд 2

Гіпофіз - нижній мозковий придаток Гіпофіз – округле утворення, масою 0,5-0,6 г, розміщене на нижній поверхні головного мозку в гіпофізарній ямці. Він відноситься до центральних органів ендокринної системи. Гіпофіз відповідає за виробництво наступних гормонів: гормон росту, лактогенний, тиреотропний, адренокортикотропний, гонадотропний, окситоцин та вазопресин.

Слайд 3

Мікроскопічна будова гіпофіза людини

Слайд 4

Щитоподібна залоза Щитоподібна залоза - двохдольковий орган, розташований на передній поверхні шиї, попереду трахеї. Регулює основний обмін і забезпечує кальцієвий гомеостаз крові. Гормони щитоподібної залози поділяють на дві групи: йодовані та тиреокальцитоніни.

Слайд 5

Будова щитоподібної залози

Слайд 6

Прищитоподібні залози Прищитоподібні залози - невеликі тільця, овальної форми. Всього їх є 4: 2 верхні і 2 нижні. Вони розташовані на задній поверхні бічних часток щитоподібної залози. Це паренхімні органи з власними волокнистими капсулами, від яких всередину відходять сполучнотка- нинні перегородки. Продукують прищитоподібні залози паратгормон, який регулює фосфокальцієвий обмін речовин в організмі людини.

Слайд 7

Вилочкова залоза - тимус Вилочкова залоза – надзвичайний орган, який наявний лише в дитячому віці. До 14 років вона зникає. Виробляє тимус Т-лімфоцити, що беруть участь у створенні імунітету дитини.

Слайд 8

Підшлункова залоза Підшлункова залоза – одна з великих залоз в тілі людини. Її роль подвійна, так як крім гормонів, вона виділяє підшлунковий сік. Виділяє два гормони, що регулюють вуглеводний обмін – це інсулін та глюкагон.

Слайд 9

Надниркові залози Надниркові залози – парні ендокринні залози, розташовані безпосередньо над нирками. Вони відіграють важливу роль у регуляції обміну речовин і адаптації організму до несприятливих (стресових) умов.

Слайд 10

Статеві залози Статеві залози – гонади – продукують гормони та утворюють статеві продукти (яйцеклітини та сперматозоїди). Розрізняють чоловічі гонади – сім` яники та жіночі – яєчники.

Слайд 11

Необхідно знати! Такі ендокринні залози як підшлункова і статеві належать до залоз змішаної секреції, тому що секретують гормони, які надходять безпосередньо у кров; а також: підшлункова залоза виділяє підшлунковий сік у 12-палу кишку для процесу травлення; статеві залози утворюють статеві клітини для розмноження організмів. Тому їх називають залозами подвійної дії.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія