X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Як відбувається запліднення?"

Завантажити презентацію

"Як відбувається запліднення?"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготовив учень 11-м класу Кашпрук Станіслав

Слайд 2

Як відбувається запліднення?

Слайд 3

Запліднення це: Це основна форма статевого процесу В основі лежить процес злиття чоловічої та жіночої гамет Внаслідок запліднення утворюється зигота, яка дає початок новому організмові.

Слайд 4

Запліднення у нижчих рослин У багатоклітинних водоростей гамети утворюються у статевих органах – гаметангіях. 1 - сценедесмус; 2 - плеврококк, 3 - улотрикс, 4 - кладофора (частина таллома), 5 - драпарнальдія (частина таллома); 6 - колеохете; 7 - гідролапатум

Слайд 5

У одноклітинних водоростей не можуть утворюватися справжні статеві клітини. У них проходе ряд мітотичних поділів з утворенням 2-8 гамет, а потім відбувається мейоз. Розрізняють гамети “+“ та “-”. Запліднення у нижчих рослин

Слайд 6

У складніше організованих багатоклітинних водоростей є статеві органи: Оогонії – місце, де утворюються жіночі (великі, нерухомі, без джгутиків гамети) органи. Антеридії - місце, де утворюються чоловічі (малі, рухомі, з джгутиками гамети) органи. Запліднення у нижчих рослин Вольвокс

Слайд 7

Запліднення у нижчих рослин Представники порядку Volvocales. Складність організації зростає від одноклітинної хламідомонади до багатоклітинного вольвокса.

Слайд 8

Запліднення у нижчих рослин Безстатеве розмноження у Volvocales. A. Зріла колонія Eudorina elegance. Б. Кожна з клітин E. elegans ділиться і утворює нову колонію. В. Зрілий Volvox carieri. Велика частина клітин нездатна до розмноження. Статеві клітини (гонідіі) почали ділитися для утворення нового організму.

Слайд 9

Запліднення у вищих рослин У рослин запліднення відбувається після запилення.

Слайд 10

Запліднення у вищих рослин Відбувається подвійне запліднення: Досягши яйцеклітини, пилкова трубка розривається і з неї виходять два спермії, а вегетативна клітина трубки руйнується. Два спермії виходять і один із них зливається з ядром яйцеклітини, утворюючи зиготу, а другий — із вторинним (диплоїдним) ядром центральної клітини, яка дає початок ендосперму. Процес запліднення у рослин на прикладі покритонасінних. Вперше його дослідив 1898 року український вчений С.Г. Навашин. Цей процес дістав назву подвійного запліднення.

Слайд 11

Зародок та ендосперм утворюють насінину. Запліднення у вищих рослин

Слайд 12

Запліднення у грибів Це може бути і копуляція невеликих статевих клітин, і злиття цілих статевих клітин, і навіть міцеліїв. Гриби: 1 - Olpidium brassicae в тканини кореня капусти, 2 - Claviceps purpurea (ріжків), 3 - Sphaerostilbe, Корем, 4 - Mucor: 4a - міцелій із спорангіеносцами, 4б - одна із стадій запліднення; 5 - Monoblepharis: 5a - зооспорангия, 5б - зооспори; 6a, 6б, 6в - розвиток сумок з аскогенних гіф; 7 - Eremascus fertilis, запліднення і розвиток сумки, 8 - Podospora, розріз перитеции з сумками, 9 - Tremella, фрагмобазідія і базидіоспори; 10 - Exobasidium, міцелій, базидії і базидіоспори; 11 - Puccinia graminis, проростання телейтоспор.телейтоспор.

Слайд 13

Запліднення у грибів - Базіоміцетів Статевий процес — соматогамія. Вона відбувається або шляхом злиття двох вегетативних клітин гаплоїдного міцелію, або двох базидіоспор чи продуктів їх брунькування. Клітини, що беруть участь у копуляції, переважно мають різні статеві знаки: «+» та «-». Схематичне зображення базидії із базидіоспорами на гіфах міцелію .

Слайд 14

Запліднення у тварин Являє собою злиття яйцеклітини і сперматозоїда. Після потрапляння генетичної інформації сперматозоїда у яйцеклітину (генетичні матеріали поєднуються) – утворюється зигота.

Слайд 15

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія