X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вторинні статеві ознаки людини"

Завантажити презентацію

"Вторинні статеві ознаки людини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вторинні статеві ознаки людини Підготувала

Слайд 2

Вторинні Статеві ознаки – що це? Вторинні статеві ознаки – це ознаки, що характеризують зміни у будові і функції різних органів, що визначають як статеву зрілість, так і статеву приналежність. Вторинні статеві ознаки: залежать від первинних; розвиваються під впливом статевих гормонів; з'являються в період статевого дозрівання.

Слайд 3

Слайд 4

Вторинні СТАТЕВІ ОЗНАКИ У ДІВЧАТ ШВИДКО ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ РІСТ І МАСА ТІЛА; ШВИДШЕ РОСТУТЬ КІНЦІВКИ; ЗМІНЮЄТЬСЯ ФОРМА СКЕЛЕТУ (ОСОБЛИВО ТАЗУ); ФОРМУЄТЬСЯ ФІГУРА ЗА РАХУНОК ВІДКЛАДЕННЯ ЖИРУ: ШКІРА СТАЄ ТОНШОЮ І НІЖНІШОЮ; ПОЧИНАЄТЬСЯ ЗБІЛЬШЕННЯ МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ; ПОЯВА ВОЛОСЯНОГО ПОКРИВУ НА ЛОБКУ І ПІД ПАХВАМИ; ПОСИЛЮЄТЬСЯ РІСТ ВОЛОССЯ НА ГОЛОВІ; ПОСИЛЮЄТЬСЯ ПОТОВИДІЛЕННЯ; ПОСИЛЮЄТЬСЯ СЕКРЕЦІЯ САЛЬНИХ ЗАЛОЗ; УТВОРЕННЯ ЮНАЦЬКИХ ВУГРІВ; ПОЧИНАЄТЬСЯ МЕНСТРУАЦІЯ;

Слайд 5

Вторинні статеві ознаки у юнаків Більш інтенсивний ріст тіла; Збільшення м'язової маси; Посилення росту статевого члена і яєчок; Змінюється форма гортані; Відбувається мутація голосу; З'являється пігментація мошонки; Ріст волосся на лобку і під пахвами; Пробивається вуса і борода; З'являється кадик; По ночам відбувається мимовільні полюції.

Слайд 6

Вік статевого дозрівання ДІВЧАТА: З 12 до 18 років ХЛОПЦІ: З 14 до 23 років

Слайд 7

Залежність статевого дозрівання від деяких факторів Особливості статевого дозрівання залежать від таких чинників: Спадковість; Побутові, соціальні та екологічні умови; Стан здоров'я; Характер харчування; клімат тощо.

Слайд 8

Словничок термінів Полюція – мимовільне виверження сперми. Мутація – зміна генетичного матеріалу. Менструація - частина менструального циклу жіночого організму, відторгнення функціонального шару ендометрію, що супроводжується кровотечею. Спадковість - це здатність біологічних організмів передавати своєму потомству певні задатки. Пігментація – зміна кольору шкіри.

Слайд 9

Висновок Період статевого дозрівання характеризується значними змінами у фізичному розвитку підлітків. Воно залежить від певних факторів та виникає у певному віці. Уникання шкідливих звичок (вживання алкоголю, нікотину та інших наркотичних і токсичних речовин) збереже стійкість молодого організму до негативних впливів зовнішнього середовища.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія