Воші. Версія 1
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Це ряд, що включає близько 3 тис. нелітаючих видів комах. Вони - кровосисні істоти, тому є справжніми паразитами - ектопаразитами більшості птахів і ссавців. Воші більше за інших живих істот пов'язані з людиною. Причина в тому, що вони живуть на тілі людини на всіх стадіях свого розвитку. Найчастіше зустрічаються головні воші, платяні і лобкові.
Воші - «вузькоспеціалізовані» паразити, які живуть тільки на одному або на деяких споріднених видах тварин. Наявність вошей на тілі носить назву педикульоз. Воші поширені по всьому світу. Вони є переносником таких небезпечних захворювань як висипний і поворотний тиф.
Середовищем проживання головної воші - волосяний покрив голови людини, звідки й назва. Довжина дорослого самця 2-3 мм, самки досягають довжини 4 мм. Ніжки головної воші підходять до проживання на волоссі круглого перерізу. Від інших морфотипів - головна воша відрізняється більш сірим кольором і більш коротким тулубом.
Після поглинання свіжої крові колір тіла змінюється на червоний або пурпурний. На відміну від інших видів вошей, головна менш небезпечна для людини, вона не є переносником захворювань. Тим не менш, свербіж, з'являється в результаті попадання слини в ранки, призводить до подразнень і підвищується ймовірність попадання інфекцій через пошкоджені ділянки шкіри голови.
Платяна форма вошей відділилася не більше 72-42 тис. років тому. Виникнення платяної воші пов'язують з появою одягу. Платяна воша зазвичай паразитує на одязі людини. При цьому вона живе і відкладає яйця в складках одягу і на його ворсі, а харчується тимчасово переходячи з одягу на шкірний покрив.
Лобкова воша - ектопаразитична комаха з підряду вошей, що живе на тілі людини переважно в лобковій зоні, на статевих органах, навколо заднього проходу, рідше в інших вкритих волоссям областях: в пахвових западинах, на грудях і в зоні живота.
Лобкова воша на відміну від головної воші, ніколи не мешкає на волосистій частині голови. Це пов'язано з тим, що «ноги» лобкової воші пристосовані тільки для утримування та переміщення по волоссю трикутного перерізу, на відміну від волосяного покриву голови, що має круглий перетин волосся.
Харчується виключно кров'ю свого господаря. Без їжі помирає протягом 24 годин. Однак поза тілом людини може впасти в анабіоз і знаходитися в ньому до декількох місяців. Захворювання, викликане ураженням цими комахами, називається лобковий педикульоз або фтириаз. Розміри лобкової воші досягають приблизно 1-3 мм, самки більші за самців в 1,5 рази.
Для видалення гнид слід використовувати спеціальний гребінь і безпечні ножиці з тупими кінцями, щоб випадково не пошкодити шкіру на голові. Ножицями потрібно зрізати волосся, біля коріння яких закріплені гниди.
В аптеці можна придбати різні засоби, які допоможуть позбутися вошей. Якщо появу вошей виявлено відразу, лікування буде проходити набагато швидше і простіше. Навчіть дитину, що не можна ділитися такими речами, як головний убір, щітка для волосся, прикраси для волосся, навушники, з іншими дітьми.
Схожі презентації
Категорії