X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Види, причини мутацій. Мутагени"

Завантажити презентацію

"Види, причини мутацій. Мутагени"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Види, причини мутацій. Мутагени

Слайд 2

Мутації — зміни генетичного матеріалу (звичайно ДНК або РНК). Мутації можуть бути викликані помилками копіювання генетичного матеріалу протягом поділу клітини, опроміненням жорсткою радіацією, хімічними речовинами (мутагенами), вірусами або можуть відбуватися свідомо під клітинним контролем протягом таких процесів як, наприклад, мейоз або гіпермутація.

Слайд 3

Основні види мутацій Існує чимало варіантів класифікацій мутацій: І. За походженням: а) спонтанні – природні, самовільні, б) індуковані (штучні). ІІ. За місцем виникнення: а) соматичні – відбуваються в соматичних клітинах, б) генеративні – відбуваються в статевих клітинах.

Слайд 4

ІІІ. За проявом у гетерозиготному стані: а) домінантні – проявляються в гомо- і гетерозиготному стані; б) рецесивні – проявляються в гомозиготному стані. ІV. За характером прояву: а) морфологічні – зміна зовнішності; б) фізіологічні – фізіологічні зміни; в) біохімічні – порушення обміну речовин.

Слайд 5

V. За адаптивним значенням для організму людини: 1. шкідливі: 1.1. летальні – викликають загибель до народження (викидні), 1.2. напівлетальні – загибель від народження до статевої зрілості; 2. нейтральні – не впливають на життєздатність і плодючість організму; 3. корисні – підвищують життєздатність і плодючість організму.

Слайд 6

Найпоширенішою класифікацією є класифікація VІ. За характером зміни генотипу: а) генні (точкові) – виникають на молекулярному рівні в ДНК, б) хромосомні – призводять до зміни структури хромосом, в) геномні – призводять до зміни кількості хромосом.

Слайд 7

Точкові або генні мутації – це зміни в структурі одного гена. Це може відбутись у разі заміни, випадання або вставки одного або декількох нуклеотидів у молекулі ДНК. Генні мутації, які виникають в статевих клітинах передаються нащадкам і впливають на подальші популяції (спадкові хвороби). Генні мутації

Слайд 8

Серповидноклітинна анемія Кістозний фіброз

Слайд 9

Епідермодисплазія

Слайд 10

Прогерія

Слайд 11

Синдром Айкарді Хвороба Гантінгтона

Слайд 12

Слайд 13

Хромосомні мутації Хромосомні мутації є змінами частин хромосом або цілих хромосом. Такі мутації можуть відбуватися в результаті делеції – втрати частини хромосоми, дуплікації – подвоєння якої-небудь ділянки хромосоми, дефішенсі – втраті кінцевої ділянки хромосоми, інверсії – повороту ділянки хромосоми на 180°, транслокації – відриву частини хромосоми і переміщення її в нове положення.

Слайд 14

Синдром Лежена або “котячого крику”

Слайд 15

Синдром Дауна

Слайд 16

Синдром Патау

Слайд 17

Синдром Едварса

Слайд 18

Синдром Марфана

Слайд 19

Синдром Протея

Слайд 20

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія