X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Типи взаємодії між живими організмами"

Завантажити презентацію

"Типи взаємодії між живими організмами"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СПІВІСНУВАННЯ ОРГАНІЗМІВ В УГРУПОВАННЯХ

Слайд 2

У XVIII ст. перші поселенці завезли до Австралії кролів. Природних ворогів у них не було. Як ви гадаєте, які екологічні наслідки виникли через кілька років? Запропонуйте можливі заходи з обмеження поширення кролів

Слайд 3

В екосистемах спостерігаються різні види симбіозу (форми співіснування двох різних видів). До них належать : мутуалізм, паразитизм, коменсалізм. Також формами взаємодії живих організмів є хижацтво й конкуренція

Слайд 4

— Пригадайте, з якими формами співіснування організмів ви ознайомилися під час вивчення представників рослинного і тваринного світу?

Слайд 5

— Що таке конкуренція?

Слайд 6

Конкуренція — співіснування особин одного (внутрішньовидова конкуренція) або різних (міжвидова конкуренція) видів, за якого вони змагаються за ресурси середовища існування. Слід відзначити, що внутрішньовидова

Слайд 7

Конкуренція внутрішньовидова міжвидова

Слайд 8

Як ви розумієте поняття «внутрішньовидова конкуренція»? Внутрішньовидова конкуренція — це суперництво між особинами одного виду за життєво важливі ресурси.

Слайд 9

До яких наслідків може призвести внутрішньовидова конкуренція? Конкуренція між особинами одного виду може зменшувати виживання і плодючість тварин, вона тим сильніша, чим більша щільність особин.

Слайд 10

Наведіть приклади внутрішньовидової конкуренції Боротьба за самку, боротьба за територію в територіальних тварин тощо.)

Слайд 11

Як ви розумієте поняття «міжвидова конкуренція»? Міжвидова конкуренція — це суперництво між особинами різних видів за життєво важливі ресурси.

Слайд 12

— Наведіть приклади міжвидової конкуренції

Слайд 13

Мутуалізм — взаємовигідне співіснування двох видів (найпростіші, що здатні перетравлювати клітковину, і рослиноїдні тварини, у кишечнику яких вони живуть). Прикладом мутуалізму є відносини термітів та мікроорганізмів їх кишечника, які забезпечують розщеплення целюлози в травному тракті термітів.

Слайд 14

Паразитизм — співіснування двох видів (людина й стьожкові черви), за якого один вид використовує інший як середовище існування і джерело харчування. Прикладів паразитизму можна навести багато. Найзручніше згадати паразитів людини, як зовнішніх (воші, клопи), так і внутрішніх (аскарида, гострик, ціп’як, ехінокок).

Слайд 15

Коменсалізм — співіснування двох видів, за якого один вид використовує інший вид або житло іншого виду як середовище існування, але не завдає йому шкоди, а харчується відходами його життєдіяльності. Прикладом таких співвідносин є кліщі, які харчуються шерстю, що випала, у норах гризунів.

Слайд 16

Слайд 17

Хижацтво — тип відносин між популяціями двох видів організмів (хижака і жертви), за якого організми-хижаки харчуються організмами-жертва - ми, нападаючи на живу жертву.

Слайд 18

Форма співжиття двох різних видів, коли жоден з них не відчуває впливу іншого, називається нейтралізмом. Також екологи виділяють такий тип взаємодії різних видів, як аменсалізм. Прикладом аменсалізму може бути взаємодія ціанобактерій, які насичують водне середовище киснем, і анаеробних сапрофітних бактерій, чий розвиток розчинений кисень пригнічує.

Слайд 19

Бесіда : ♦  Які типи взаємодії живих організмів в екосистемах вам відомі? ♦  Які приклади взаємодії організмів у екосистемі можна назвати хижацтвом? ♦  Які приклади взаємодії організмів у екосистемі можна назвати паразитизмом? ♦  Чим мутуалізм відрізняється від коменсалізму?

Слайд 20

Домашнє завдання : Опрацювати параграф підручника ; Дати відповіді на запитання

Слайд 21

Джерела інформації files.personalnij-sajtvchitelya.webnode.com.ua/.../Співіснув.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія