X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Застосування в техніці явищ електризації і взаємодії наелектризованих тіл

Завантажити презентацію

Застосування в техніці явищ електризації і взаємодії наелектризованих тіл

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виготовлення наждачного паперу Метод електростатичного фарбування металевих виробів. Очищення повітря від пилу і легких часток. Застосування в техніці явищ електризації і взаємодії наелектризованих тіл.

Слайд 2

Принцип покриття наждачним порошком паперу і отримання штучних ворсистих матеріалів можна пояснити на досвіді. Виготовлення наждачного паперу.

Слайд 3

Диски від розсувного конденсатора сполучають з кондукторами электрофорної машини. На нижній диск насипають пісок або вузькі смужки кольорового паперу. Поверхню верхнього диска змащують клеєм. Привівши в дію электрофорную машину, заряджають диски. При цьому шматочки паперу або пісок, що знаходяться на нижньому диску, отримавши однойменний з ним заряд, під дією сил електричного поля притягуються до верхнього диска і осідають на ньому.

Слайд 4

Для досвіду використовують пульверизатор. Якщо нагнітати за допомогою груші повітря, підфарбована рідина, що знаходиться в пульверизаторі, піднімається вгору по трубі, розпилюючись в повітрі, потрапляє на екран. Якщо збоку від струменя розташувати екран і подавати на нього позитивний заряд, крапельки барвника притягуються до цього екрану, забарвлюючи його. Метод електростатичного фарбування металевих виробів.

Слайд 5

Якщо тепер на металеву трубку пульверизатора подати негативний заряд, з'єднавши її з іншим кондуктором электрофорной машини, можна помітити, що крапельки барвника стають дрібнішими і лягають на екран, що імітує забарвлювану деталь, рівним шаром. Екран-деталь виготовляють з матеріалу, що проводить. Щоб поліпшити видимість досвіду, згори на екран наклеюють аркуш білого паперу. Цей метод дає економію барвників до 70% в порівнянні із звичайним методом забарвлення і прискорює приблизно в три рази процес покриття виробу, оскільки одна людина за пультом електропульверизатора замінює декілька робітників з кистями, крім того, можна майже одночасно покривати увесь виріб незалежно від габаритів.

Слайд 6

Оскільки частки пилу здатні електризуватися, то для їх видалення часто застосовують фільтр, усередині яких знаходиться електрозаряджений елемент, що притягує до себе мікрочастки. Для того, щоб зробити пиловидалення ефективнішим, повітря в приміщенні іонізують. Такі електрофільтри встановлюють в цехах, на хімічних заводах. Очищення повітря від пилу і легких часток.

Слайд 7

У будь-якому процесі, де беруть участь частини речовини, що рухаються, (зерно або рідина) відбувається розділення зарядів. Одна з небезпек при транспортуванні зерна в елеватор це розділення зарядів в атмосфері, заповненій гарячим пилом, може проскочити іскра і статися займання. Негативний вплив електризації тертям на виробництві і в побуті.

Слайд 8

При терті об повітря електризується літак. Тому після посадки до літака не можна відразу приставляти металевий трап: може виникнути розряд, який викличе пожежу. Спочатку літак "розряджають": опускають на землю металевий трос, сполучений з обшивкою літака, і розряд відбувається між землею і кінцем троса.

Слайд 9

Розряди електрики виникають і тоді, коли людина ходить по полімерних покриттях підлог сучасної квартири, синтетичним килимам або знімає з себе нейлоновий одяг.

Слайд 10

Запорізька гімназія № 31 Підготувала Сютик Аліна 9-Б клас 2011 – 2012 н.р.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика